Vápnik, fosfor a vitamín D

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.04.2008 18:21

A, ďakujem, už som aj správu smazala, lebo som to našla. Tak pridávam čo som našla. Sú tam okrem toho všeliaké mäsá, len chýba hydina, čo ma mrzí.
http://www.innutri.com/nutritions/lamb-veal-game
Z viacerích zdrojov som sa dočítala o obsahu fosforu v mäse okolo 20%. Taktiež viem aj to, že obsah vápnika a fosforu by mal byť v strave takmer vyzážený, takže to znamená, že mu mám pridávať do stravy aspoň 17-18% vápnika? Fú ha, to aby som začala drviť škrupinky o sto šesť... :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Surové mäso?

Poslaťod max » Str 02.04.2008 18:25

ja som uz zalozila novu temu vo varenej strave tak dufam ze sa to zmaze :smile:

ja tiez nad tymto dumam ako vyvazit vapnik a fosfor. V surovom masa je vela fosforu ale zase ked pridam nejake mineralne doplnky nespravim z toho nejaky zly pomer? :nwm:
Aspon uz viem ze Ester-c mozem pridavat a vapnik v nom obsiahnuty neublizi...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod max » Str 02.04.2008 18:27

tak som to sem skopcila :smile:

ja tiez nad tymto dumam ako vyvazit vapnik a fosfor. V surovom masa je vela fosforu ale zase ked pridam nejake mineralne doplnky nespravim z toho nejaky zly pomer?
Aspon uz viem ze Ester-c mozem pridavat a vapnik v nom obsiahnuty neublizi...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.04.2008 18:29

Ano, mňa to zaujíma najmä pre ten Ca/P. A ozaj mi to tak vychádza, že buď kúpim Biomin-H, alebo poprosím celú rodinu aby mi odkladala škrupinky :pac:
Nechcem aby mal v siedmych rokoch osteoporózu :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod max » Str 02.04.2008 18:34

Ja mam dilemu z toho, ze ak by som davala surove a k tomu nejake doplnky napr. Nutrimix alebo drucal a k tomu by som chcela davat nieco na srst ako napr. tie morske riasy ci by som tym ten pomer Ca/P neprehnala...Alebo ako potom taketo doplnky pridavat? Striedat ich?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.04.2008 18:37

Kukni si, že čo koľko Ca/P obsahuje, počítaj a kombinuj.
A tá morská riasa pomáha nejak viac? Lebo mne sa osvedčilo jedno žĺtko do týždňa. Na slnku yypadá ja z Pána Prsteňou :smile: :hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod max » Str 02.04.2008 18:40

Mas pravdu netreba to prehanat :yes: to len ja niekedy v zachvate prilisnej starostlivosti neviem co zo sebou :lol:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod Amaguk » Str 02.04.2008 18:44

Ulfheiðr píše:Ano, mňa to zaujíma najmä pre ten Ca/P. A ozaj mi to tak vychádza, že buď kúpim Biomin-H, alebo poprosím celú rodinu aby mi odkladala škrupinky :pac:
Nechcem aby mal v siedmych rokoch osteoporózu :ua:


nemusis drvit, tvaroh je lepsi a hlavne vyuzitelnost Ca z neho je ovela lepsia ako zo skrupin. :no:

A tak predsa len budes asi drvit :no: :
"When feeding a home made diet that does not provide raw meaty bones you should add approximately 900 mg of calcium per pound of food served. Calcium carbonate would be the best source. This can be obtained either from a calcium supplement or from egg shells. With egg shells, simply dry them overnight and then grind them in a coffee bean grinder to powder. 1/2 teaspoon ground eggshell provides approximately 900 mgs."
http://www.b-naturals.com/newsletter/mi ... n-canines/

plus som niekde inde citala,ze pre lepsiu vyuzitelnost je dobre pokvapkat tie skrupinky citronom
Naposledy upravil Amaguk dňa Str 02.04.2008 23:59, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod Amaguk » Str 02.04.2008 18:52

Ulfheiðr píše:Z viacerích zdrojov som sa dočítala o obsahu fosforu v mäse okolo 20%. Taktiež viem aj to, že obsah vápnika a fosforu by mal byť v strave takmer vyzážený, takže to znamená, že mu mám pridávať do stravy aspoň 17-18% vápnika? Fú ha, to aby som začala drviť škrupinky o sto šesť... :smile:


Mozem sa spytat, kde si toto citala? Zda sa mi to strasne vela 20% - 100g masa zeby obsahovalo 20g fosforu? Alebo som niecomu neporozumela...:nwm:
ja som skor nasla udal o pomere P:Ca v mase, ktory je 20:1
(nasla som, ze 100g masa ma asi
edit: preto sa ani neodporuca krmit len ciste masom v zmysle svaloviny, vsade sa pise o krmeni masovymi kostami, ale neviem, nakolko Viggovi davas kosti, lebo si pisala, ze mu varis, ak si to dobre pamatam, ze surove nechcel jest

tu som nasla nieco o mnozstve kalacia a fosforu v potrave: http://www.peteducation.com/article.cfm ... icleid=652
Naposledy upravil Amaguk dňa Štv 03.04.2008 0:28, celkovo upravené 3
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod max » Str 02.04.2008 18:53

teraz ma vlastne napadlo, ze sehnerova mala v knihe taku tabulku kde uvadzala obsah vapnika v potravinach a tam ako jednotka vedie celerova vnat s 1615 mg Ca na 100g oproti tvarohu s len 152 mg Ca na 100g
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod Amaguk » Str 02.04.2008 18:59

hm, to je zaujimave, ale vieme nakolko je Ca z rastlinneho zdroja vyuzitelna u masozravca?
a ked si predstavim, ako do neho tlacim 10 dkg celerovej vnate...celkom zabavna predstava :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod max » Str 02.04.2008 19:03

to zial nepise :nwm:
ale verim ze snad aspon polovicu :lol:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Surové mäso?

Poslaťod Amaguk » Str 02.04.2008 19:06

ved pracve preto sa nikde neodporuca krmit len cistou svalovinou :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod Amaguk » Str 02.04.2008 19:21

no nefim, asi zostanem u peska pri tom tvarohu :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nutricna hodnota msa

Poslaťod Amaguk » Štv 03.04.2008 0:44

max píše:teraz ma vlastne napadlo, ze sehnerova mala v knihe taku tabulku kde uvadzala obsah vapnika v potravinach a tam ako jednotka vedie celerova vnat s 1615 mg Ca na 100g oproti tvarohu s len 152 mg Ca na 100g


trochu som sa motala po tom linku co sem dala Ulf:
obsah Ca v plnotucnom tvarohu (ricotta) 207 mg na 100g

celerova vnat tam nebola, ale samotny celer tam uvadzaju, ze len 40 mg
ale zhruba okolo tych 200 mg maju aj take ze kopor, bazalka a mata :lol:

tiez zaujimavy clanok o kalciu (sice pre ludi): http://www.networkingtoday.ca/articles/calcium.htm
a narazila som na info,ze vysoky obsah kalcia ma aj zihlava (ako nakoniec vsetky zelene zeleniny)...
no a nieco pre masozravych: samozrejme ryby :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Surová strava