Fromm Family

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Fromm Family

Poslaťod Atrioša » Sob 27.03.2010 12:28

Poznáte niekto túto značku? Deklarujú holistické zloženie a pod. Čo na to hovoríte? Uvediem príklad zloženia:
Fromm Family Gold Adult
Kachna, kuřecí moučka, kuřecí maso, hnědá rýže, ječmen, ovesná mouka, rybí moučka, kuřecí tuk (konzervovaný směsí tokoferolů a kyseliny citronové), jehně, brambor, rajčatové výlisky, celá vejce, lososový olej (konzervovaný směsí tokoferolů), sýr, lněné semínko, sušené pivovarské kvasnice, moučka z vojtěšky, mrkev, hlávkový salát, celer, lecitin, kuřecí chrupavka, monokalcium fosfát, vzniklá sůl, chlorid draselný, DL-methionin, extrakt kořene čekanky, extrakt z juky, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Lactobacillus plantarum , Enterococcous faecium, vitamín A, D3, E, B12, cholin chlorid, niacin, kyselina pantothenová, kyselina askorbová, riboflavin, thiamin mononitrát, pyridoxin hydrochlorid, kyselina listová, biotin, sulfát zinku, železa, uhličitan manganatý, oxid měďnatý, oxid, uhličitan kobaltnatý, jodičnan vápenatý, kyselina sorbová, železa, zinku proteinat, proteinat měď, mangan proteinat, seleničitan sodný
Analýza:
Bílkoviny 24%, tuk 16%, Vláknina 3,5%, Vlhkost 10%, popeloviny 6,5%, Taurin 0,12%, Omega 6 mastné kyseliny 2,6%, Omega 3 mastné kyseliny 0,4%, Vápník 1,2%, Fosfor 1,0%, Sodík 0,4%, Draslík 0,6%, Hořčík 0,12%, Zinek 135 mg/kg, Železo 229 mg/kg, Mangan 70 mg/kg, Měď 11,0 mg/kg, Cobalt 0,4 mg/kg, Jód 1,53 mg/kg, Selen 0,47 mg/kg, Glukosamin 400 ppm, Chondroiten 40 ppm, Vitamin A 18200 IU/kg, Vitamin D 1300 IU/kg, Vitamin E 180 IU/kg, Vitamín K 1,52 mg/kg, Vitamin B12 0,10 mg/kg, Cholinchlorid 2320 mg/kg, Niacin 82 mg/kg, Kyselina pantothenová 26 mg/kg , Vitamín C 38 mg/kg, Riboflavin 7 mg/kg, Thiamin 8,7 mg/kg, Pyridoxin 4,2 mg/kg, Kyselina listová 1,0 mg/kg, Biotin 0,3 mg/kg, ME 4 070 kcal /kg
Na orginálnej stránke v angličtine:
Duck, Chicken Meal, Chicken, Oatmeal, Pearled Barley, Brown Rice, White Rice, Tomato Pomace, Whole Egg, Menhaden Fish Meal, Lamb, Potato, Chicken Fat (preserved with Mixed Tocopherols and Citric Acid), Cheese, Salmon Oil (preserved with Mixed Tocopherols), Flaxseed, Brewers Dried Yeast, Alfalfa Meal, Carrots, Lettuce, Celery, Lecithin, Chicken Cartilage, Calcium Sulfate, Salt, Potassium Chloride, DL-Methionine, Chicory Root Extract, Yucca Schidigera Extract, Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacterium Longum, Lactobacillus Plantarum, Enterococcous Faecium, Vitamin A, D3, E, B12 Supplements, Choline Chloride, Niacin, Pantothenic Acid, Ascorbic Acid, Riboflavin, Thiamine Mononitrate, Pyridoxine Hydrochloride, Folic Acid, Biotin, Zinc Sulfate, Iron Carbonate, Manganous Oxide, Copper Oxide, Cobalt Carbonate, Calcium Iodate, Sorbic Acid, Iron Proteinate, Zinc Proteinate, Copper Proteinate, Manganese Proteinate, Sodium Selenite.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Fromm Family

Poslaťod Marco Varhol » Sob 27.03.2010 13:00

Myslim, ze tato znacka je uz dost dlho na trhu a aj skusenosti su dobre. Problem je vsak cena a dostupnost.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Fromm Family

Poslaťod Atrioša » Sob 27.03.2010 16:03

Vďaka. V Čechách sa dá zohnať čo viem, kamarátka zvažuje vyskúšať.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Fromm Family

Poslaťod nefritt » Sob 27.03.2010 17:45

Bude se sem dovážet, ale zatím nevím o tom, že by tu už byly k sehnání
nefritt
Šteniatko
 
Príspevky: 67

Re: Fromm Family

Poslaťod Alča » Ned 28.03.2010 20:55

už jsem na ně narazila minulý týden, tady:
http://www.dogdog.cz/24_Fromm-Family
Alča
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Fromm Family

Poslaťod Miro » Pon 29.03.2010 11:32

Cez víkend sa ku mne dostala info, ktorá možno zaujme. V krátkej dobe sa chystá spustenie stránky dogdog.sk s eshopom. Rovnako sa pripravuje ďalší eshop, ktorý sa na Slovensku v krátkej dobe spustí a bude ponúkať Fromm family, Canidae, Breedersćhoice a AG. Ako ma informovala pani, zdá sa, že konkrétne Canidae, Fromm family a Breeders choice sa budú dať na Slovensku získať len prostredníctvom týchto dvoch eshopov. Potešujúca správa pre priaznivcov Fromm femily je tá, že cena bude vzhľadom na kvalitu viac ako priaznivá a holistická rada sa od klasickej bude cenovo odlišovať nepatrne. Podrobnosti neviem, pani sa po spustení eshopu určite ozve. Neočakáva masívny predaj, ale vraj chce ponúkať len rokmi overenú kvalitu. Ja jej držím palce a hlavne psom.
Miro
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Fromm Family

Poslaťod Alča » Pon 10.05.2010 19:49

Táákže to bych nebyla já, abych nevyzkoušela novinku z USA :hi:
Vzala jsem ten Fomm Family Gold Adult, první co mě zaujalo - jsou vakuově balené, po otevření opravdu voní, zajímavě, možná ten sýr co je ve složení ??
Přecházeli jsme z Arden Grange, a to radši vééélmi pomalu, protože pan pes je citlivka. Ze začátku to vypadalo véélmi řídce :kak: , ale po půlce pytle se to upravilo.

Zatím k tomu víc říct nemůžu, dopapáváme teprve první pytel.
Alča
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Fromm Family

Poslaťod Ginger Rogers » Uto 11.05.2010 10:13

Miro píše:Cez víkend sa ku mne dostala info, ktorá možno zaujme. V krátkej dobe sa chystá spustenie stránky dogdog.sk s eshopom. Rovnako sa pripravuje ďalší eshop, ktorý sa na Slovensku v krátkej dobe spustí a bude ponúkať Fromm family, Canidae, Breedersćhoice a AG. Ako ma informovala pani, zdá sa, že konkrétne Canidae, Fromm family a Breeders choice sa budú dať na Slovensku získať len prostredníctvom týchto dvoch eshopov. Potešujúca správa pre priaznivcov Fromm femily je tá, že cena bude vzhľadom na kvalitu viac ako priaznivá a holistická rada sa od klasickej bude cenovo odlišovať nepatrne. Podrobnosti neviem, pani sa po spustení eshopu určite ozve. Neočakáva masívny predaj, ale vraj chce ponúkať len rokmi overenú kvalitu. Ja jej držím palce a hlavne psom.


prosim ta mozes sem potom hodit ten link tych e-shopov ked to bude aktualne??? dik :yes:
Ginger Rogers
Snoopy
 
Príspevky: 117
Bydlisko: bratislava

Re: Fromm Family

Poslaťod Alča » Uto 11.05.2010 10:42

snad neva že nejsem Miro :smile:
http://www.dogdog.sk/
Alča
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Fromm Family

Poslaťod MooosCZ » Pia 11.06.2010 11:49

tak sme objednali na zkusku to male baleni,ale granulky su strasne male (a to su pro stenata velkych plemen) :ach: no neva,nechame pro stendo,3 tydny pockaju :ach:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Fromm Family

Poslaťod etorn » Ned 20.06.2010 7:47

objednala jsem Fromm Family Adult a na pytli je jiné složení než na stránkách výrobce a dovozce :ua:

Chicken, Chicken Meal, Barley, Brown Rice, Oats, White Rice, Duck Meal, Tomate Pomace, Chicken Fat, Fish Oil, Dried Egg, Herring Meal, Lamb Meal, Potato, Flaxseed, Carrots, Peas, Cheese, Brewers Dried Yeast, Monosodium Phosphate, Salt....

takže žádná kachna na 1 místě ale kachní moučka na 7 místě a taky sůl?? a rybí olej ne lososový no a tak...bílá rýže...
etorn
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Fromm Family

Poslaťod Alča » Ned 20.06.2010 9:41

..jo to jsem taky zjistila, psala jsem dotaz dovozci, ale ještě neodpověděli. Uvidíme...Každopádně, už mám třetí pytel a zatím žádný problém.
Alča
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Fromm Family

Poslaťod etorn » Ned 20.06.2010 11:28

mě už před chvílí odpověděli, že se nemusí shodovat receptura pro EU s USA a že platí to co udává výrobce :smile: už ale nenapsali jestli to co je na pytli nebo na stránkách výrobce. Prý to momentálně řeší. Mě se tedy víc líbilo to složení s kachnou a lososovým olejem..a co ta sůl??
etorn
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Fromm Family

Poslaťod Alča » Ned 20.06.2010 14:51

no toto, mě ještě neodpověděli :nwm:
na sůl jsem se neptala, ale byla např i v Artemisu, když jsme ho zkoušeli.
Alča
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Fromm Family

Poslaťod etorn » Ned 20.06.2010 17:16

mě připadaj docela dobrý i voněj a psům taky, ale byla bych docela ráda, kdybych se mohla spolehnout na to, že je to TEN Fromm. Nevíš, snad tvrdí, že ho vyrábí v rodinné továrně, tak snad ten pro EU nevyrábí jinde? Já už se v Opavě ptát nechci, pořád se na něco ptám. Jak dlouho s ním krmíš? Jestli se můžu zeptat.
etorn
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Ďalší

Späť na Granule a konzervy