Chodenie po schodoch

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Schody

Poslaťod Bee House » Ned 28.02.2010 9:37

tu ale vobec nejde o zvladanie,ale skor o to, co take dennodenne caste chodenie po schodoch spravi s klbmi ...
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Schody

Poslaťod vietorina » Ned 28.02.2010 13:40

Trochu ju nos a pomalicky ju zvykaj, aby sa po schodoch naucila chodit pomaly, na voditku. Hlavne nech neskace ako koza.
Ak pojde pomalicky, nemalo by to uskodit klbom. :yes:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Schody

Poslaťod diss » Str 03.03.2010 20:30

dik za info, tak este 2 - 3 mesiace ju budem po schodoch radsej nosit :)
"don't make someone a priority if they only make you an option"
diss
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Schody

Poslaťod luxo2002 » Str 03.03.2010 20:41

diss,
s ohľadom na vývoj kĺbov sú pre šteňatá veľkých a obrích plemien schody naozaj problém. Ak sa vám nechce, alebo nemôžete psíka nosiť stále, noste ho aspoň DOLU schodmi - smer dolu kĺby namáha oveľa viac ako smer hore.
luxo2002
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Schody

Poslaťod renqa » Str 03.03.2010 21:48

Ja radšej nosím aj môjho westíka po schodoch. Aj napriek tomu, že už má vyše roka. Predsa len, on má dlhý chrbátik a krátke nôžky, takže si myslím, že to môže byť zase dosť veľká záťaž na chrbticu... Keď sa ako šteniatko naučil chodiť po schodoch, tak som ho nenosila, lebo som nevedela, že to môže byť nebezpečné. Ale teraz ho už nosím skoro stále. :yes:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Schody

Poslaťod Bad » Štv 04.03.2010 11:46

Kromě schodů je u štěňat velkých plemen z hlediska správného vývoje kloubů taky pohyb po kluzké laminátové podlaze !
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Schody

Poslaťod lusy » Štv 04.03.2010 22:30

renqa píše:Ja radšej nosím aj môjho westíka po schodoch. Aj napriek tomu, že už má vyše roka. Predsa len, on má dlhý chrbátik a krátke nôžky, takže si myslím, že to môže byť zase dosť veľká záťaž na chrbticu... Keď sa ako šteniatko naučil chodiť po schodoch, tak som ho nenosila, lebo som nevedela, že to môže byť nebezpečné. Ale teraz ho už nosím skoro stále. :yes:


:pac: neprehanas to??? ked tvoj westik ma dlhy chrbat a kratke nohy, tak co potom jazvecik???? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod renqa » Pia 05.03.2010 7:56

Veď o tom sa tu už písalo, že jazvečík by nemal vôbec chodiť po schodoch. A neviem či to preháňam. Keď mám s ním prejsť jedne, dvoje schody tak jasné, že ho neberiem na ruky. Ale keď je už viac schodov, tak ho radšej zoberiem, preventívne. Napr. sestre minule nešiel výťah, tak jasné že som ho nenechala šlapať až na 8 poschodie... a ani dolu.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Yorki+Larry » Sob 16.10.2010 17:19

Ahojte...neviem kde mám napísat tak píšem sem...chcem sa opýtat či mojmu psíkovy neublíži na klby ked bude liezt na taký 30cm múrik...on na nho vyskočí prednými labkami a pozerá..a niekedy na nho vylezie uplne..tak sa chcem opýtat či mu to až tak škodí alebo je to v pohode :smile:
Teraz má 5 mesiacov
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Vikiki22 » Ned 17.10.2010 18:43

Ja by som naopak, chcela vedieť, ako je to u starších psov. Môj mops má 10 rokov a nie som si istá, či mu schody nemôžu škodiť. Máme poschodový dom a rád lieta hore-dole.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Yorki+Larry » Ned 17.10.2010 18:59

Podla mna pokým v pohode vládze tak nech beháá či? :smile:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Whip it » Ned 17.10.2010 22:27

Vikiki nas starsi havo, ktory byva u babky ma tiez 10 r. a byva v bytovke na tretom od malicka. Denne chodi 3x von a zatial klop klop mu nic nie je (silky terier). Bobsi ak ma na vyber, tak by podla mna nelietal, kebyze ma s tym nejaky problem :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Mackie » Uto 19.10.2010 12:26

heh a mna by zaujimalo, ci maju schody na mladeho, resp. dospeleho zdraveho psa taky isty vplyv ako na cloveka, teda ci behanie hore schodmi sa vyrovna napr. kopcu a spevnuje svaly.. a naopak, ci prehnane behanie dole schodmi nemoze poskodit inac zdravemu psovi :nwm: myslim naozaj extremne vela "schodoveho" pohybu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod pigie » Uto 19.10.2010 13:02

Tu ide o problem hlavne velkeho plemena, kde su tie dorazy s vahou, ktoru ten pes ma v raste proste enormne na vyvijajuci sa klb.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Yorki+Larry » Pia 22.10.2010 14:05

tak pls poradí mi niekto?
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť