Nadváha (obezita) a chudnutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Amaguk » Štv 27.03.2008 9:25

Silwuska to presne vystihla. Neji :no:
mohla by som mu predlozit aj celeho vola, zje len tolko, kolko on chce. Bodka :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Silwuska » Štv 27.03.2008 9:28

No moj zas ji :lol: mozem mu predlozit aj celeho vola a zi ho...a este si pyta nasup :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 27.03.2008 9:30

No Silwus, to by si rozumeli. Odkedy sme vysadili granule, tak u chýba záklopka. Čakám, kedy mu to vylezie z uší. :ha:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Silwuska » Štv 27.03.2008 9:35

Ani nehovor...a mne to vzdy urobi taku radost ked vsetko zozere...ale teraz ked mu davam menej, tak to ma hned v sebe a 5 minut vylizuje prazdnu misku a pritom hadze na mna "oci" ...je mi to hrozne luto, ale nedam vac..nedam :nie:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod ivanN » Štv 27.03.2008 9:55

dobry šrotovnik, to naš maly bradač, je taký až sa mi rozum zastavi, ked vidim, co vsetko pozerie, raz sme mali odlozene kosti na tacke z dvoch kuriat, z dvoch kacic a nejake zbytky a ten blazon to vsetko zozral, mali sme to odlozene vonku na zahrade a on to nasiel, hladali sme ho celi den kde je a večer sme ho nasli v zahrade vyvaleneho ako spal a to brucho, ked som zbadal skoro som odpadol :haha:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Nadváha

Poslaťod Sim » Štv 09.04.2009 9:45

Ako proti nej?
Budeme mat s nou asi problem lebo Perla je tearz nejaka tucnejsia a pri tom dostava uz aj menej žrat tak neviem mnoo
Dakujem za rady


P.S.nenasla som taku temu a pouzila som aj hladat....ak uz taka existuje tak sorry
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Nadváha

Poslaťod margot » Štv 09.04.2009 9:48

zvýšiť pohyb... napr. behanie ráno, rôzne športy, plávanie, turistika.... a znížiť energetický príjem potravy.... :smile: malo by to pomôcť... musí jednoducho vydať viac energie ako prijíme..... :no:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Nadváha

Poslaťod Sim » Štv 09.04.2009 9:52

tak tu stravu sme uz znizili....zaciname behat a aj agility......taak snad sa nam to podari...
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Nadváha

Poslaťod margot » Štv 09.04.2009 9:55

tak držím palce... :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Nadváha

Poslaťod Sim » Štv 09.04.2009 9:58

dakujem
ak by mal este nejake rady....
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Nadváha

Poslaťod Tobin » Štv 09.04.2009 10:09

Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Nadváha

Poslaťod margot » Pia 10.04.2009 15:34

simuska: potom sa nezabudni ozvať ako sa darí :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Nadváha

Poslaťod elienka » Pia 10.04.2009 20:57

no moja bordera začala byť troška tučnejšia akoby mala byť, lebo keď sa ozimilo, tak som im zvýšila kalorický príjem. Lenže metabolizmus sa s tým vyrovnal, zima skončila, teploty už dávno nie sú pod mínusom. Navážila som jej 20 kg, a myslím že cca 2 kg má nadváhu :pac: . Takže škrtli sme raňajky, dostáva len večeru. Žiadne piškóty, len občas, predtým kľudne za výcvik zožrala aj pol balíka. Teraz využívam jej silnú motiváciu na aport a namiesto mlsiek sme kúpili 27 tenisových loptičiek. Je to jej najväčšia odmena za cvičenie. Napr. teraz je skoro 10 hod večer a my ešte stále aportujeme. Začali sme s frisbee trošičku. Má teraz brutálny postreh. Keď sa rozcvičí, tak ak jej hodím loptičku rovno na ňu akoukoľvek silou a rýchlosťou, tak ju presne chytí, je to otázka jej cti.
no a váha - hlásim -0,8 kg :jupi:
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Nadváha

Poslaťod margot » Pia 10.04.2009 21:01

elienka, to gratulujeme.... ja sa skôr bojím, že tá moja je až príliš chudá :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Nadváha

Poslaťod elienka » Pia 10.04.2009 21:07

no u nás platí ako hovorí môj otec:"párom lepšie žerú". Teda on to myslel na prasiatka, preto sme mali doma vždy dve, ale moje hafanice sú rovnaké. Sa stále pretekajú, pri miske na seba zazerajú, aby zožrali rýchlejšie ako tá druhá a mohli ísť pirátiť do mačacích misiek. Obe sú neskutočne pažravé, všetko im chutí vrátane ovocia a zeleniny. Ak pri mne žobrú, keď niečo krájam, tak občas ma obmäkčia a dostanú napr. koliesko uhorky. Sa idú zblázniť.
Takže mi sme začali dávať pozor na váhu, hlave u borderky. Keď na mňa smutno zazerá, že by ešte voľačo zbodla, tak dostane celú mrkvu a než ju schrumká, tak sa u ňej dostaví pocit nasýtenia. Holt aký pán, taký krám - asi je po mne. :heh:
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť