PLAZENIE + cuvanie

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Cathie » Štv 15.10.2009 19:09

Wicky to by mozno slo, lenze ja praveze plazenie pri povele "lahni" vytrvalo odstranujem uz nejaky ten cas :heh: Lebo niekto sa ma snazi pre.. kabatit ( :angel: ) pri odlozeni.

Eraja a ja ze to len ta moja mrcha vie cloveka tak krasne odpisat :haha: Bud ju to necham robit ako sa chce jej alebo nic robit nebude. Koniec, howg :heh:

Ale musim povedat, ze na vsetko mi zabera zintenzivnit odmenovanie. Cvik - blazniva hra - cvik - blazniva hra.. a hned to vsetko ide nejak veselsie, rychlejsie a ochotnejsie.. cim to bude :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Kikz » Pia 05.02.2010 10:05

Cathie píše:Wicky to by mozno slo, lenze ja praveze plazenie pri povele "lahni" vytrvalo odstranujem uz nejaky ten cas Lebo niekto sa ma snazi pre.. kabatit ( ) pri odlozeni.

Offtopic: :heh: to yms me mali na cvicaku takeho psa, fenka NO nasho byvaleho trenera ked ju nechal lahnut, zacala sa nenapadne plazit dopredu :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 05.02.2010 11:38

no s plazením poz bučky, o tom zatiaľ nič neviem, ted u mojej to neregistrujem :ha: .
A už ieme aj plazenie cúvaním a šlo to vľmi ľahko, dokonca ľašie ako plazenie vpred :yes:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Kikz » Pia 05.02.2010 15:38

No to je síce pekné ale :angel: videla som asi tri tvoje tance na youtube a vo všetkých si použivala rovnaké prvky a to otočky, slalom pomedzi nohy, odrazy, práca s labkami a také ... :nwm: ostatok nepoužívaš? :nwm:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 05.02.2010 19:15

no áno, ale to tiež záleží od toho aké videa si videla. Pretože môžu byť skoro aj rok stré.
Mysa učíme rýchlo :no: :hi:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 05.02.2010 19:20

mimochom predpokladám, že si viddela naše "tance" zo súťaží. S tým máme obe veľkí ale obrovký poblém a preto sa snažím vyberať cviky, ktoré nie sú náročné, a aby z toho aspoň niečo bolo.
Natočila by som videá, kde by bolo naozaj všetko, čo už vieme, ale bohužiaľ nemám prístup ku kamere :ua: , inak by tých vdeí bolo... :hi:

...ja viem iba o dvoch videách, asi mi zse niečo ušlo :pac: :ha: ...
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Kikz » Pia 05.02.2010 19:43

Nejaký chotebor, maďarské a ešte jedno maďarské alebo akési zahraničné? :lol: nefiem :smile:
Mňa to len tak zajímalo. Tiež sa rýchlo učíme. Ako také triky vie, ale tiež by som niektoré použiť v choreoške nemohla, pretože ho pri niektorých musím ešte tak trochu "ťahať" za pamlsok, prípadne mu ukazovať. Tiež by som do choreošky dala len tie triky, ktoré ovláda hlavne na povel :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 05.02.2010 19:56

to maďarsko: no koment, bližšie v téme " nepodarené tance" :no: .
Chotěboř: hmm...celý týždeň makala, a na konci dve súťaže a na druhý deň skúšky, sa jej nečudejem, že sa taaaak vliekla. Keď som uvidela to video, prvé čo ma napadlo, jeeežinku, to je ale trapas :pac:
no a o om treťom neviem. V podstate o maďarsku som sa dozvedela len vďaka dogforákom :pac: , také smiešne mi to príde :ha: .
Inak sa za naše vystúpenie hanbím :hi: , pretože vždy nastupujem s nádejou, že raz sa to podarí a nakoniec to vzrá takto :ua: , vtedy mám namysli jediné, prečo s DD nepraštiť :hmm: . No a drží ma len jedna vec, a to taká, že mi vadí, že Kis j neovládateľná ak niekto zač tlieskať :pac: .
No a k tym cvikom, väčšina pravidel majú ohraničené časové limity, kde mi musíme mať zostrihanú pesničku do dvoch minút, a to je trošku málo :ua: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Kikz » Pia 05.02.2010 20:37

Wicky, aj ja som to už velakrát zabalila,a le nie kvoli tomu, že by Cori ziapal, to je asi jediné - že sa vie v tomto pekne ovládať. Ale inak býva často nesústredený, vlečie sa aj keď ho netríznim :aaa: a mýli si povely. Napríklad mávaj- zamáva druhou, príp. sa mi snaží podať labku alebo poprosí :pac:
Chce to len viac času, verím, že nám to pôjde.
A ináč čo sa týka toho štekania,, na tej stránke čo som mala bola presne borderka ktorá pri tom neustále štekala, po dvoch týždnoch mala ďalšie video, že "Rýchlejšie, presnejšie a bez štekania- po troch týždnoch treéningu". Toť doslovný preklad. Takže určite existuje nejak návod, ako na to.
To je niečo ako moj prípad - Coriho sem tam agresivita na niektorých psov. Proste existuje na to riešenie, ale neviem AKO to vyriešiť :aaa:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 06.02.2010 19:11

jo, som si vedomá, že na to niečo funguje, lenže naj problém je, že čo a na akého psa :ua: .
Vyskúšala som fakt X spôsobou, čo mi radili aj ostatní včetne rôznych rozhodcov, a zatiaľ nič :ha: , bez akýchkoľvek náznakov....
Ale ja už asi viem, v čom je problém. Ja som totižto "naučila" Kis, že keď sa ide súťažiť, tak sú nervi. Čiže ja nervózna pes tiež a potom to aj tak vyzerá :pac: .
Takže teraz zkladám na tom, že sa ukľudňujem, a idem sa hýbať aj ja! ak to nezaberie, tak si asi pred závodmi hodím štamprlíka, možno mi povlia nervi :heh: :haha: , no za pokus to stojí :ha: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Kikz » Sob 06.02.2010 19:14

:heh: presne wicky, tak treba! :heh:
iNáč A Dá SA TO? Myslím to, byť na súťaži úplne pohode akoby sa nič nedialo. Lebo ja, nech je to akakolvek suťaž by som učite mala stres, tremu strach a neviem čo ešte :lol: :ach: :pac:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 06.02.2010 19:16

jasné, že sa dá, ale to je len vec tréningu a času :ua: :no: . Ak si na placi už 5O-krát, myslím, že je to celkom iné ako napoprvé :hi:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 06.02.2010 19:21

no a ešte je tu vec pohľadu.
Niekomu môže byť celkom jedno ako dopadnú, hlavne, že sa dobre bavia.
Potom sa stres ešte stupňuje od "dôležitosti" súťaže, teda u mňa to tak funguje :pac: .
Proste podľa mňa je stres len kvôli tomu, že niekto naozaj poctivo pracoval so som a choreške, či zostave a preto sa chce ukázať v plnom svetle. Chce byť proste "odmenený" za to čoho spolu obdivaja boli schopní. Bohužiaľ, nie vždy sa to podarí a potom vznikajú situácie, kde niečo zlyhá, ako napr.: štekanie :ua:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Kikz » Sob 06.02.2010 19:23

:lol: Jáj a kolko krát sa už na DD suťaž podarilo vám?
Vec treningu,,, :aaa: ja by som bola zostresovaná vždy :pac:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: PLAZENIE + cuvanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 06.02.2010 20:53

:heh: , no celkom to bolo tušim 1O-krát plus nejaké ukážky. Ale štekať mi začala až na tretíkrát :ha: .
Ja som si myslela, že trému zvládam, ale aj ja sa vždy stresujem a neviem prečo, v podstate nemám na to najmenší dôvod :nwm: , ale najhoršie na tom je, že si to uvedomím, až keď sa to odazí na psovi :pac: .
No vezmi si napr.: české zavodníčky, viď Smolíková, Gregorová, proste tým chcem povedať, že už majú viac psov, viac skúseností, menej obáv a sú určite viac pripravené a vedia do čoho idú. Sú oťukaní :ha: :ach: . Sú vyrovnaní a tak isto aj ich psi :ach: .
Preto sa sažím chodiť všade kam sa dá :heh: :pac: ...
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky