okolo (rekvizity)

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 31.01.2010 18:45

zčni od začiatku, teda musíš vypozorovať, kde robíš chybu. Kľudne použi aj iný "spôsob" aky doteraz naprvú stranu :no:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Sim » Ned 31.01.2010 18:58

Učila som to tým že som ho "tahala" za pamlsok alebo hračkou a potom dala ruku z druhej strany. A neviem nejak má íní spôsom nenapáda :ach: Ako sa to dá ešte učiť?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Ned 31.01.2010 19:32

čiže ide iba za pamlskom alebo hračkou? no, tak skús sa najprv točiť ty s ním, aby si nestála ty na jednom mieste a on chodil. No spôsobov je veľa, teda dá sa ppovedať, že sú všetky na jedno kopyto, ale skús pozorovať na Charliem, ako rieši situácie, a čo ho najviac zaujime... napr.: moja nechcela ísť ani za hračkou, musela som používať iba ruky, pretože sa chcela s nimi rada hrať a vždy ich rada ožužlávala :heh: .
Alebo vyskúšaj, hrať sa na schovku okolo stromu.. :nwm:
Teda nejak...a kde si myslíš, že sa on stráca? máš moc podobné poveli...?
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Catqa » Ned 31.01.2010 21:29

My detto, ale zasa pravu ma takmer vymakanu, vysielacku zvlada, velke predmety uplne v pohode (obehla uz aj poharik v strede miestnosti, aj velku stundu na dvore). Ale do lavej strany ani za nic. Vlastne, ja som to ani nejak nebazirovala, sama som velmi nesikovna do lavej strany a asi to odomna chytil aj pes :joint:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Uto 02.02.2010 21:45

Catqa, nevie ťa psica obiehať (nemyslím krúžiť tesne okolo teba, ale taký ten velký oblúk) :otaznik:
Ja som prvú stranu učila tak, že vedel velký oblúk, postavila som sa asi krok pred stromom a ukázala som mu rukou tak, ako keď má robiť veľký oblúk. Tým pádom strom pekne obehol, nasledovala pochvala a po čase aj daný povel. Do druhej strany som to tak skúšala tiež, ale zas u nás to bolo tak, že druhú stranu si už akoby domyslel sám, automaticky. Spravila som to s tým oblúkom asi dvakrát a pes si už veselo obiehal sám.

Ináč aký povel ste dávali ? Mňa vonkoncom nič nenapadalo, pretože pravá ľavá už mám, left right takisto a nemecky links, rechts taktiež :heh:
Neviem ako ma to napadlo ale začala som mu kričať VUK (V ako vľavo) a na druhú stranu som mu chcela dať zas to isté len s prvým písmenkom Pé ako Pravá a vzniklo mi z toho slovíčko Puk :hi: tak som si to radšej zamenila za "Dok" (doprava+ krúť), aj tak by sa mu to asi mýlilo, keby celý povel znel vpodstate rovnako, len s iným prvým písmenkom.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Roryanne » Pon 08.02.2010 14:53

ja dávam na strany len príponu... napr. okoli (okolo vľavo) a okore (okolo vpravo), sudyli (sudy doľava) a sudyre (sudy doprava)... asi si to môže pomýliť, ale aspoň o trošku menej... akurat som to omylom dala z mojho pohladu :lol: no, čo už... čiže preňho je pravá strana li (ľavá) a ľavá je re (pravá). Ale veď on to nevie, tak čo :heh:
Obrázok
Roryanne
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 458
Bydlisko: Pezinok / Zvolenská Slatina

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Pon 08.02.2010 16:36

:heh: Parada, ja som asi moc polopaticsticky človek, lebo povely ktore su stranove, vždy použijem vpravo vľavo len v iných jazykoch (mám nemecky, anglicky...) :lol: a potom po týždni si to nieže nepametá pes, ale nepametám ja :lol: :pac:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 08.02.2010 16:42

ja mám problém so stranami, nie zapamätať si ich, ale rozoznať :pac: . Nie to že ich učím psa, ale ja sama strašne dlho rozmýšľam ako je to doľava :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Pon 08.02.2010 17:08

:heh: Ja pri DD ani moc nie, vtedy je čas na rozmýšlanie ( len ma niekedy nevie napadnúť, že či som mu dávala povel doľava na prvok, ktorý robí zľava a ide doprava, alebo ten, ktorí ide zprava ale na ľavú stranu :pac: ), ale čo sa agility, týka :ach: :heh: väčšinou mu kričím vždy naopak, lebo si to v tej rýchlosti neviem uvedomiť, že či je to napravo alebo naľavo ... :hi:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 08.02.2010 17:11

ešte že to agi nebehám :ha: . Ja by som bola ochotná jedine stáť uprostred parkúru a ziapať na psa :heh:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Pon 08.02.2010 17:12

Wickyy & Classy píše:ešte že to agi nebehám :ha: . Ja by som bola ochotná jedine stáť uprostred parkúru a ziapať na psa :heh:


Offtopic: :oo: a to prečo? :lol: náhodou, agility je prča :lol: aspon chudneme :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 08.02.2010 19:06

Offtopic: ja viem. Ani nevieš, čo by som za to dala. Veď aby bocka nebehala agi je trápne :ha: :heh: . No hold, proste to tak nie je, a ja sa s tým ešte doteraz zmierujem :pac: . Ale o zábavu máme postarané: beháme si po detských ihriskách a prelizačkách najrôznejších typou. Ale psssst, nikto o tom nevie :heh: :hi:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Pon 08.02.2010 19:16

Offtopic: Viem že je to mim o tém, ale prečo vlastne nebeháte? :nwm:
Neboj, nik o tom nebude vedieť )! :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 08.02.2010 20:00

Offtopic: chcela som nájsť tú tému, km so to už písala, ale nenašla som :ha: .
No proste je to tak, moja sestra sa venuje agi, a nevychádzame finančne, aby sme chodili na agi obidve a ešte aj po súťažiach z DD. Takže mamina urobila kompromis, ségra agilití a mne zostal DD :hi:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Pon 08.02.2010 20:45

Offtopic: Ešte že náš klub je neofici, tak tam moc velké peniaze nedávam :aaa: :hi:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky