Koľko stojí uživiť psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Zooey » Sob 30.01.2010 22:57

Mackie: mne sa to krmivo nezda az take prehnane (ked zoberies "kvalitne" granule, nejaku tu konzveru alebo maso, pamlsky, nieco na zuzlanie, vitaminove doplnky)
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod renqa » Sob 30.01.2010 22:59

Podľa mňa je to tiež prehnané, nakoľko môj havo tiež momentálne nemá pelech, ale podušku (spáva aj tak na gauči alebo s nami v posteli... :heh: ), hračku som mu ja osobne nekúpila ani jednu, hráva sa s plyšákmi a s loptičkami, čo sa povaľovali doma... Je síce bez PP, ale zatiaľ sme nemali žiadne nečakané výdavky na veterinára... Nezničil nám v byte zatiaľ nič (aj keď zas treba brať do úvahy, že ja mám malého a lenivého psa... :lol: ). Ale zase ja by som tam zarátala nejaké prípravky na prevenciu proti kožným parazitom (ale to by zas mohlo byť započítané v tej vetrinárnej rezerve)... A musím uznať, že ak by sa jednalo o väčšieho psa, tak tá cena by mala zodpovedať... :yes:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Nisus » Sob 30.01.2010 23:04

Mackie píše:labrador v dnesnej dobe 15000? :nwm:

a preco nie? :nwm: Pokial chces mat steniatko z ako takej ch.s. a nie z ,,chlieva", tak to je uplne bezna suma :yes: Offtopic: Tym z chlieva to som nemyslela doslovne,ale zas je rozdiel medzi ch.s. a ch.s. :no:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Zooey » Sob 30.01.2010 23:06

Renqa: neviem na co su nachylni westici (mozno si mala stastie, mozno nie su az taki "chorlavi"..neviem), ale labrosa bez PP by som nekupila ani keby traktory padali...a ak hej, s extra vydavkami ratat treba :ach: :yes:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod renqa » Sob 30.01.2010 23:19

Aby sme sa zle nepochopili - nikoho nenabádam ku kúpe psa bez PP... :nie: Ja som možno fakt mala len šťastie a môj psík má len 13 mesiacov, takže ešte nemôžem povedať, že je 100 % zdravý... Ale s istotou viem povedať, že psa bez PP by som už nikdy viac nekúpila. Už len preto, že viem koľko smutných očiek sa nachádza v útulkoch a tie tiež túžia po teplom domove... :ua: Keď som kupovala môjho psíka, tak som nad tým nejak neuvažovala, pretože som nevedela ako je to vlastne s množiteľmi... atď...
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Mackie » Sob 30.01.2010 23:28

Offtopic: Nisus neviem, preto sa pytam, mne sa zdalo, ze labrici su uz dost "rozsireni", aby celkovo ta cena bola nizsia :no:
k strave - poriadne granule maju denne davkovanie tak 300g, to je 10 kg na mesiac, 1500 za 10 kil? vela podla mna.. ale tiez moznost (namiesto granuli "ina" moznost - vyjde to este lacnejsie)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Offca » Sob 30.01.2010 23:33

Poprosím nebrať doslova ani nevzťahovať na seba. Kde niekto uberie, inde pridá. Mám pragmatickú chvilku, tak vyplúvam. :smile:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod calwen » Sob 30.01.2010 23:36

Ja docela s Offcou suhlasim. Kazdy sa "vyřádí" na inej polozke a na mna toto rozpocitanie celkom aj sedi. :ahoj:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Zooey » Sob 30.01.2010 23:36

Pre tak tazkeho psa ako je labrador je (podla mojho nazoru) davkovanie vyssie ako 300 g na den..a cena 1500 sk na 10 kg nie je az taka prehnana (zober si RC, purina PP, First mate...). Jasne ze sa da vybrat aj lacnejsie, to uz je na majitelovi co si vyberie :yes:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod dana033 » Ned 31.01.2010 0:04

Ja myslím že s Offcou súhlasím, až na tie ročné očkovania. Noo teda podľa toho čo všetko myslí pod pojmom prvotné veter. investície. Ja by som tam zarátala odčervovania, očkovania. Ak ak to je rozpočítané na rok tak tie ročné očkovania 600,- by tam už nemali byť keďže to sa po roku opakuje :smile: .
Tiež by malo brať v úvahu kde zadávateľ býva, ak niekde na dedine a psa plánuje mať vonku tak nebude kupovať pelech a daň tiež na dedine nie je taká veľká. Náklady na obojky, vodítka a náhubok sú myslím že ok, keď rátame že šteňa z obojku vyrastie a neskôr bude treba aj nové vodítko (niekedy aj viac keď sa podarí rozkúsať :lol: ). Pri hračkách sa tiež dajú peniazky míňať jedna radosť, ak nemá psa ktorý nič nerozkúše. Prípadne ak by mu chcel kúpiť nejaký Kong alebo niečo podobné s čím sa vydrží dlhšie zahrať a hneď to nezničí tam má hneď cenu 400-500Sk :lol:
Toť môj skromný názor :joint:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Evika » Ned 31.01.2010 10:40

Tak minat sa da, jasne, ale ked si pritlacena financne k muru tak uberas skade sa da a hracky za 500Sk k zivotu nepotrebuje, zahra sa trebars aj s palickou alebo flasou,kostami. Ja som nasej nikdy nekupila taku drahu hracku, ma lopticky, gumove sme podostavali od kamosky jej pes sa s tym uz nehra a dokonca ani nasu nefascinuju-sem tam si ich uvedomi ked si na ne v pelechu lahne a zapiskaju :heh: potom kuka, ze co to je, oci jej idu vypadnut. Ale ten veterinar-to je hlavne, my sme mali super veta, ked bola krpata chora a isla som platit, tak vzdy povedal, ze potom a nakoniec nam to zuctoval. Som sa rehotala, ci si mam na kontrolu doniest celu vyplatu :lol:
Aha a zabudla som, cena labradora z ch.s. sa vazne pohybuje okolo 15 000,- tiez som necakala taku sumu za tak caste plemeno. A potom ze preco ludia radsej kupia bez PP :ua:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Fraga » Ned 31.01.2010 11:11

Evika píše:Aha a zabudla som, cena labradora z ch.s. sa vazne pohybuje okolo 15 000,- tiez som necakala taku sumu za tak caste plemeno. A potom ze preco ludia radsej kupia bez PP :ua:


Tak toto je fakt dobré, ale bez PP čivava, alebo york za 15 litrov sa nezdá nikomu vela :hmm: :au:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Nyssa » Ned 31.01.2010 11:23

Fraguš, asi tak :jop: treba si uvedomiť nielen to, že je plemeno rozšírenejšie, ale že aj náklady niečo stoja a preto, že ich je viac, ich majitelia majú dávať za euro?
k téme - v podstate súhlasím s offciným výpočtom, hračky a obojky ma vyšli ešte viac (som úchyl na tieto veci :angel: )
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod meraja » Ned 31.01.2010 11:29

hej občas stojí len samotný postroj okolo 1000sk.záleži koľko tých vecí chceš a akej kvality.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod calwen » Ned 31.01.2010 11:57

Nyssa píše:k téme - v podstate súhlasím s offciným výpočtom, hračky a obojky ma vyšli ešte viac (som úchyl na tieto veci :angel: )


No hlavne ako pise Meraja - samotny jediny postroj je docela drahy... A ja si napr na Mardiho nemozem dovolit kupit ani barsaky obojok, ale nieco pevne a kvalitne, co je dalsia palka.
A ked do hraciek zaratame nejaku lopticku na snurke a peska, hned to je takych 15€ ani nevieme ako :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné