Koľko stojí uživiť psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Aký je váš ročný rozpočet na vášho psa ???

Poslaťod raky » Štv 14.02.2008 23:55

Pravda je, že by sme mohli troška ušetriť, ale chceme to najlepšie pre nášho miláčika, občas neviem či si to váži, napr. teraz chrápe, že asi dom padne, a začalo sa jej snívať o stope, teda nie o stope, ale špekačke na konci....
Tento rok, kedže už máme všetky potreby nakúpené a bude to len zopár výstav, dva tábory a rtg štítnej žlazy, zabudol som cvičák, ale to je minimum, predpoklad.... 50tis...
radšej už nerátam :oo:
Naposledy upravil raky dňa Pia 15.02.2008 20:43, celkovo upravené 1
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Aký je váš ročný rozpočet na vášho psa ???

Poslaťod Fraga » Pia 15.02.2008 9:57

Ježkovi zraky radšej to nebudem počítať, lebo ma vydedia alebo chytí infarkt...... :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Aký je váš ročný rozpočet na vášho psa ???

Poslaťod Tatiana » Pia 15.02.2008 22:14

polovicka je z toho pravidelne :nono: ale uz sa zmieril s osudom :joint:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Aký je váš ročný rozpočet na vášho psa ???

Poslaťod kikula22 » Sob 16.02.2008 15:48

Takze za cely jeho pobyt u nas (2mesiace) tak dost. Ale v tom je aj cena zanho a za jeho vecicky ako voditka pelechY obojkY hracky, maskrty atdd...a krmivo a vetoša ani neratam :ha: tak za cely jeho pobyt asi tak 15-16 000 ak nie viac :smile: . Ale ak ratam posledny mesiac tak iba dakych....1000sk :hi: lenze to neratam maso a ryzu ktoru papa. :no:
Naposledy upravil kikula22 dňa Ned 17.02.2008 8:52, celkovo upravené 1
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aký je váš ročný rozpočet na vášho psa ???

Poslaťod schnauzee » Ned 17.02.2008 8:25

okrem psa mame aj cicusky, takze financii ide dost, neratam, porazilo by mna, manzela aj kazdeho, co by sa to dozvedel. Navyse, neviem cim to je, ale na nase zvieratstvo sa vali choroba za chorobou, takmer kazdy z nasich chlpacov ma nejake vaznejsie problemy a uz som z toho zufala. Aj to znacne navysuje financie, ale cert to ber, len by som si zelala, aby uz konecne boli zdravi. Dostala som odporucanie na geopatologa, lebo odkedy byvame v novom byte, cellkovo sa vali zdravotny problem za problemom, a to nie len zvieratkam :ua:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod saxxer » Sob 30.01.2010 20:43

Zdravim
snad pisem do dobrej temy, ked nie tak... ma neukamenujte :smile:

ide o to-
chcel by som mat labradora, ale mozem ho mat jedine ked ho sam uzivim.

Takze otazka k veci - kolko to stoji mesacne uzivit psa + veterinar, pomocky, par hraciek...
pytam sa lebo nemam vobec sajn.

Vdaka za odpovede :yes:
saxxer
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod nellynka08 » Sob 30.01.2010 20:49

o stravovaní si treba prečítať témy o granuliach, varenej a surovej strave... tiež tu nájdeš aj tému o cenách očkovania, hračky ťa budú stáť tolko, kolko ich kúpiš, veterina podla úrazov a chorôb... všetko tu už bolo písané, treba hladať témach...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Nisus » Sob 30.01.2010 20:59

Hlavne zavazi aj to, ci to bude psik s PP alebo bez...ak bez PP labrador, tam je vacsia sanca, ze psik nebude zdravy...Dysplazia klbov, problemy s ocami...Kdezto pri PP steniatku po zdravych rodicoch, ktori maju nejake tie vysetrenia naviac, sa tato sanca dost vyrazne znizi...Pretoze chov PP psikov je kontrolovany :no:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Zooey » Sob 30.01.2010 21:15

Strava: zalezi od toho, ako chces hafa krmit (ci varenou, granulami, BARFom)..predpokladam ze asi granulami...Dajme tomu, ze hafik zozerie 450 g denne, zober si cenu 15 kg balenia a vydel
Ja osobne by som nemala to srdce krmit mojho psa cely zivot len granulami..ak by si chcel pridavat maso, pridaj este par eur tyzdenne
Okrem toho potrebujes pamlsky, neviem ako casto s nim chces cvicit, od toho zalezi aj spotreba. Tych 4-5 eur mesacne ta to asi vyjde.
K strave by bolo fajn prdavat klbove doplny, opat zalezi na tom, ktoru znacku si vyberies (priklad: 90 tabliet alavisu stoji 22 eur)

Prislusenstvo: Su to vacsinou jednorazove naklady, ale ked uz su tak su poriadne. Ich vyska je opat individualna, podla toho ci bude pes vonku (zateplena buda) alebo v dome. Tiez zalezi od toho, ci sa s nim chces venovat niecomu specialnemu (ako napr. dogtrekking-potreboval by si speci postroj, voditko....). Ved pokukaj internetove obchody a narataj si: obojok, voditko (pre stena aj pre dospeleho), predpokladam ze stopovacaka, nahubok, misky, nejaky peliesok, hracky (ak natrafis na psa nicitela, bude treba dokupovat kazdu chvilu), kefa na cesanie...

Veterinarne osetrenia: Tak toto sa odhadnut naozaj neda. Niektory pes je zdravy na par nachladnuti cely zivot, iny ma problemy kazdu chvilu. Urcite nemozes ratat s tym prvym pripadom a spoliehat sa na to, ze pes ti neochorie.. Musis mat odlozeny nejaky obnos penazi aby nedoslo k tomu, ze mas choreho psa ktory potrebuje okamzitu pomoc a ty mu ju nemozes dopriat lebo na to nemas. Ak sa chces vyhnut rieseniu chorych klbov a roznych inych pliag odporucam kupit papieraka (i ked samozrejme 100percentnu zaruku zdravia Ti papiere nedaju)
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Offca » Sob 30.01.2010 21:20

Velmi všeobecne a zaokrúhlene:
kúpna cena psa 15 000.-
prvotné vet.investície 1200.-
ročné očkovania 600.-
daň (byt) 1000.-
hračky 800.-
obojky, vodítka, náhubok 1000.-
pelech 1000.-
krmivo 12x 1500 = 18 000.-
veterinárna rezerva (nečakané veci) 3000.-
--------------------------------------------------------
41 600 Sk / rok = cca 3 466 Sk/mesiac

+ veci sa ničia, vždy treba dokupovať niečo nové..nezarátala som žuvacie kostičky a podobné zábavotvorné veci, a tiež ten veterinár nečakaný veterinár môže prísť na oveľa viac.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod AlicaGGG » Sob 30.01.2010 22:29

Offca:
:jop:
len neviem kde si zobrala 800sk na hrackach a 1000sk na obojku+voditko+nahubok - kazde stoji okolo 100-vky, a pre zaciatok nebude potrebovat 5 obojkov a 10 voditok (to az za par mesiacov :ha: )
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Evika » Sob 30.01.2010 22:46

Hracky su prehnane aj tie obojky a voditka, a tiez pelech za 1000 zrovna mat nemusi, nasa spala na deke, teraz pelech ma, ale aj to bol vankus v kupoovanej klietke inak by ho nemala. Aj tak spi vacsinou na holej zemi co sa stale presuva. Ale tie vydavky su zhruba take, a najma ten veterinar, nikdy nevies co sa psikovi prihodi, nas mal pol roka ked mal strasne hnacky a zvracania a skoro som ani do prace nesla. A to boli neocakavane vydavky. No a to nicenie, neviem saxxer kde psa budes mat, ci vonku alebo vnutry v dome, ale ked vam bude nicit nebodaj zariadenie v byte tak aby ti to vasi nedali preplatit :lol:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod lulu » Sob 30.01.2010 22:50

:yes: Tak tak,pelech je prehnaný aj obojky a vodítka :yes: Ale zas je lepšie pripraviť sa na viac a potom ostane než by ti chýbalo potom napríklad na krmivo :yes: A hlavne je si treba nechať tú rezervu na veterinára :yes:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Zooey » Sob 30.01.2010 22:53

Treba radsej ratat s vacsimi investiciami..ja sa snazim dojst na to, kam som vsetky tie peniaze postrkala a fakt si nepamatam...len viem ze asi prveho pol roka som bola v chovprodukte viac ako doma a minala a minala :pac: :ha:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Kolko stoji uzivit psa

Poslaťod Mackie » Sob 30.01.2010 22:53

labrador v dnesnej dobe 15000? :nwm:
ja by som skoro z kazdej tej sumy dala dole aspon tretinu, z krmiva snad aj polovicu, okrem veterinara, ten napr. mna stal prvy mesiac asi 4000 (hovorime v korunach stale),
podla mna malo ludi ma niekde "rezervu" 20 000, ak by si pes zlomil nohu alebo potreboval iny dolezity zakrok, ale treba mat aspon moznost tieto peniaze si zohnat, ak to bude potrebne, a teda casom ich aj vediet splatit (a hlavne chciet)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné