Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Royal Canin Veterinary / Veterinary Diet

Poslaťod rouba » Štv 20.11.2008 14:17

viem, že už tu tema RC je, ale casto sa tam miešaju hrušky s jablkami. (inac vobec sa nedeli premiova rada od veterinarnej) preto som vytvoril novu temu pre veterinarnu radu. pište svoje skusenosti. Ja krmim RC veterinary junior maxi.
hovorim o tomto http://www.nutrecare.co.uk/prod1.asp?ID ... ist_anchor
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod Sunny » Uto 25.11.2008 12:19

Ja som mala doma balíček Royal Canine Early cardiac. Smrdelo to aj mne, pes to odmietol žrať...
Zloženie: Rice, menhaden fish meal, chicken fat, rice gluten, chicken meal, cellulose powder, natural flavors, potassium chloride, fish oil, choline chloride, arginine, calcium carbonate, salt, taurine, vitamins [DL-alpha-tocopherol acetate (source of vitamin E), L-ascorbyl-2-polyphosphate (source of vitamin C), niacin, biotin, riboflavin (vitamin B2), D-calcium
pantothenate, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), thiamine mononitrate (vitamin B1), vitamin B12 supplement, vitamin A acetate, vitamin D3 supplement, folic acid], L-carnitine, trace minerals [zinc oxide, ferrous sulfate, copper sulfate, manganous oxide, sodium selenite, calcium iodate], preserved with natural mixed tocopherols, rosemary extract,
and citric acid.

A.C.T.:
Arginine, Carnitine, Taurine are essential nutrients for optimal cardiovascular function.
EPA/DHA:
Eicosapentaenoic and docosahexaenoic acids are long-chain omega-3 fatty acids that modulate inflammatory reactions.
Moderate Sodium:
Moderate, rather than severe, sodium restriction to reduce the work load on the heart.
Natural Preservative:
Naturally preserved with mixed tocopherols, rosemary extract, and citric acid.

Guaranteed Analysis:
Dry
Crude Protein, (min) % 22
Crude Fat, (min) % 14
Crude Fiber, (max) % 5.6
Moisture, (max) % 10.5

ďalšie tu: http://www.royalcaninusa.com/adx/aspx/a ... ardiac.pdf

Čo si myslíte o tom zložení (Marco)? Pre mňa je to takto po anglicky španielska dedina, presný význam mi prekladač nevyhodí a aj tak je pre mňa polka zloženia španielska dedina. Kujem.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 25.11.2008 12:57

Moja teta týmto kŕmila svojeho goldena asi dva roky?
A vyrástol. Krivý nieje, zuby má biele, srsť peknú, aktívny tak isto je. Len so žraním to bol u neho problém. Niekedy sa aj celí deň tých guličiek nedotkol. Boli trošku dosť smradľavé a celé také hnusne mastné. Ani mne nechutili.

Offtopic: Teraz prešli na normálne RC dospelé (non-veterinary), a tak isto, chuť do jedla nie moc ohromujúca. Ale na sáčku je nápis "intesive color". Keď som ho videla, po nejakom čase, tak normálne o tri odtiene tmavší. Zmena nezaškodí :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod dianka » Uto 25.11.2008 13:05

na zaciatku, ked bola mala chora, tak papala iba masko s prilohou... potom sme skusali granule, tak najprv RC starter veterinary a boli fakt dobre. celkom good vonali a ostalo nam z nich asi kilo, tak aj ked mame navstevu a dame jednu dve mini gulky ako pamlsok, tak sa za tym idu zabit.
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod Megi » Uto 25.11.2008 13:26

Ja krmim RC veterinary junior maxi.
hovorim o tomto http://www.nutrecare.co.uk/prod1.asp?ID ... ist_anchor[/quote]

To vrece aj vyzerá tak ako tie na uvedenej stránke? My mávame adult 15 kg vrece (to s NO) modré. To asi nebude veterinárna rada, že? :ua:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod Lolo » Uto 25.11.2008 21:17

rouba nemyslel si toto?
http://www.royalcanin.co.uk/PDF/maxi_ju ... canine.pdf
s tej stranky co si dal, som akosi nepochopila kde je tam maxi junior.
A to co som dala ja, tam nikde nevidim uvadzany obavany BHA. :otaznik:
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod Baarbora » Uto 25.11.2008 21:57

"BHT a BHA sú syntetické obdoby vitamínu E a sú často používané spolu"(google)
vitamin E tam vidim...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod Deina » Ned 06.12.2009 7:50

Ja tiez krmim veterinarnou radou RC, ale iba kvoli tomu, ze to mame za velkoobchodnu cenu od jedneho znameho, ktory je dodavatelom RC na SVK.... On sam mi hovoril, ze rozdiel medzi RC obycajnym z obchodu a RC od veterinara je len v obale....
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod mária » Str 13.01.2010 9:14

Ja krmim psíka RC veterinárnej rady Junior.Skúšala som aj Eukanubu,ale nechce mi to žrať.Videla som stránku nejakých granúl Platinum,máte s tým niekdo skúsennosti?
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod krista » Str 13.01.2010 15:39

Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod mária » Štv 14.01.2010 11:58

Ano myslím,objednala som 1,5kg balík pre šteňa za 15,50euro,asi som šialená,ale to preto,lebo tu každý blázni,že RC sú nezdravé.Až dorazia a psík ich nebude chcieť,tak ako nechce ani Eukanubu,tak mňa porazí.A potom sa pekne vrátim k RC,ktoré moj psík zbožňuje,okrem teda mäska.Hnevám sa sama na seba,že som sa takto nechala ovplyvniť ľuďmi tu na fore. :hmm: :hmm: :hmm:
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod vietorina » Štv 14.01.2010 12:38

Maria, nezlosti sa. :smile: Vsetky tzv BIG znacky su nezdrave. Patri tam nielen Royal, ale aj Eukanuba, Hill's, Purina...
Su nezdrave z viacerych dovodov, vyrabaju ich multinazioalne firmy, ktore su zamerane len na zisk. Zarobit cim viac za nizke naklady. Suroviny ako napriklad kukuricu, ryzu, nakupuju niekde v Cine, namiesto masa hodia do granul zbytky na vyhodenie, napchaju to cele chemiou aby to psovi vonalo a chutilo a daju tomu taku cenu az sa ti z toho zakruti hlava. :ua:

Je vela znaciek ktore su menej zname, ale ovela zdravsie. Vsetko zalezi od toho kolko si mozes dovolit minut na psiu stravu. Od najdrahsich (myslim) Orijenov cez Acanu az po lacnejsie Trainery. Mas toho naozaj vela na vyber. :smile:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod mária » Štv 14.01.2010 14:42

Mám doma 5 mesačnú sučku- kríženec špica,mám ju z útulku zo Skalice od Romanky.Je to malý psíček,veľa toho nespapá.Je mi ľúto,že ju niekto vyhodil,tak som na ňu taká citlivá.Je taká hodňučká,velmi ju lúbime.Večer prihodím foto.
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod ariel » Štv 14.01.2010 15:17

maria, netreba vsetkemu verit, s RC maju dobre skusenosti viacerí chovatelia, pozri si napr. ceske fora, tam nenajdes na ne take neg. ohlasy, ako tu, prave naopak, ak psikovi chutia, ma peknu :kak: , celkovo prospieva, tak by som ten RC nechala, my sme tiez nim krmili, no psik mal po nom velke kopy, riedke, smrdkave, inak sa isiel nimi zadrhnut, moment. krmime Proplanom a :kak: formovane, polepsilo sa mu, ale inak by som nemenila, len na zakl. prispevkov v tomto fore,
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Royal Canin VETERINARY DIET

Poslaťod Mox » Štv 14.01.2010 16:36

Myslim ze to tu uz niekto pisal, ale BHA je vlastne konzervant E 320 kotry sa nachadza aj v ludskej strave, napriklad v tatarskej omacke a tak a tiez tuto stravu jeme, v tejto dobe je skodlive skoro vsetko, dokonca ak niekto krmi BARFom tak tiez nema maso zo zvierat, ktore boli odchovane na cisto prirodnej baze, takze pouzivaju maso sice surove, ale kto vie cim napichane... len to nevidia, pretoze nemaju obal a na nom zlozenie...
Ja tiez krmim RC veterinary diet, uz mi na nohy postavilo toto krmivo druheho psa a aj im chuti, jedine co ma trapi je, ze producenti granul ich testuju na zvieratach, aj ked RC zevraj nie.
Mox
Nováčik
 
Príspevky: 26

Ďalší

Späť na Granule a konzervy