Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod meridia » Uto 05.01.2010 10:21

raky píše:... A jej to je viac - ako jasné...
:

možná to bude tim,že jsou na tom naši psi s inteligencí líp něž někteří lidé :joint:Díky bohu.. :lol:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod Amaguk » Uto 05.01.2010 10:41

(zakazove povely po patnacteeee :heh: )
ak zakazove povely funguju a psa zbytocne nestresuju, nevidim dovod ich nepouzivat - nie, nesmies, nerob alebo fuj funguju aj u nas a tiez v podobnom duchu, ako to popisal raky
niekedy nepotrebujem psa nutne naviest na inu cinnost, len ho upozornit, ze toto nie - napr. pri ocuchvavani vianocnych kolacikov :lol: - chcem len, aby mu bolo jasne, ze toto nie, a co bude robit nasledne, to uz neriesim (teda nechcem od neho nutne aby si sadol, lahol, prisiel ku mne, ci nieco podobne...to uz je na nom, ja len chcem, aby vedel, ze medovnicky z misky samostatne brat nebude :lol: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod raky » Uto 05.01.2010 11:54

Amaguk - ale zasa by ich mohol napr. ozdobiť... :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod Amaguk » Uto 05.01.2010 11:58

to skor odozdobit :haha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod yeska2012 » Uto 12.01.2010 17:51

ahoojte .. no .. proosim vás ,... poradili by ste mi ??? .. mam problem ... mám ročnú zlatú retrieverku .. a ta skáče po každom človeku ktorý k nám príde :( hmm .. už vobec nevem čo s ňou mám robiť............. lebo po mne neskace .,.. .. ja jej to nedovolim poviem nesmieš alebo sa jej otočím chrptom ... .. ale po všetkych ostatnych skáče :(
yeska2012
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: okres Topoľčian

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod calwen » Uto 12.01.2010 21:41

Potrebujem radu.
Mam dvoch psov, skoro dvojrocneho ovciaka a zhruba 5-mesacneho kriznika - suku (terier/spic/seltia - asi, no terier je navyraznejsi v povahe).
No a s nou je to tak nejak striedavo dobre striedavo zle.
Vychova pomalicky napreduje, ale su strasne rozdiely ked som tu sama s nimi, alebo je tu aj mama, nebodaj mama sama so psami.
Mama moc velky respekt nema, minimalne u velkeho psa nie (nema nan fyzicky, preto ho ani nevenci)- ale on je mileny a doma ju zhovievavo posluchne. S krpatou aj obcas idu von, aj ju trochu pocuvne. Sice menej ako mna, ale celkom je to obstojne.
No ked je tu mama tak z mojho mileneho maleho psika, o ktorom skoro neviem a nema problem s cistotnostou, sa stava maly diabol. Robi si uplnu prdel z mamy. Kradne veci, uteka pred nou, dneska po velmi dlhom case skocila na stol a vycurala sa mame rovno pod nos do pelechu! :oo:
Tak nejak som v mrtvom bode, neviem co s nou... Ked skocila na stol, mama ju supla dolu (aj s prislusnym povelom - proste tak ako by som to spravila ja), ked sa vycurala tak sme to proste odpratali :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod Evika » Str 13.01.2010 19:43

calwen, podla mna by si skor mamci mala ukazat ako na nu, podla mna mamca je taky submisivny typ cloveka, uplne ako moja :lol: A mala potvorka to vycitila, ze si k nej moze dovolit. Sem tam by jej mala dat prisnejsie najavo, ze ani u nej si nesmie dovolovat. Vazne aj supnut po zadku aby ju zacala brat vazne. A mozno ked jej nieco vyvedie tak by ju mala vyhresit a potom prides ty a vyhresis tiez, aby si uvedomila, ze je v rebricku hierarchie posledna. A ved Mardi poslucha si myslim , ani s nim by nemala mat problem. :nwm: Je pravda, ze ho nepoznam (sudim len podla teba a tvojho pristupu k nemu), ale ked teba poslucha a netaha, staci ked mu vonku ukaze, ze ani pri nej si to nesmie dovolit a pohoda ci nie?
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod calwen » Str 13.01.2010 19:47

No Mardi kedze sa bije, tak ho nerada pustam von s kymkolvek a mama by proste ten konflikt pripustila a nevedela ho vyriesit, keby sa nieco dialo. V tomto jej holt neverim :nwm:
A prave s malou kedze na nu ma fyzicky, ju pustam aj von a nema problem jej nieco zatrhnut. Ale Roxa ma z toho totalnu prdel. Uz som skusila aj tak, ze necham na mamu nech to poriesi, aj tak ze to poriem ja a vysledok ziaden...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod Evika » Str 13.01.2010 20:36

Hmm, to je riaden terierik. Teba v pohode respektuje pises. Ozaj, mamca sa s nou aj hrava? Vies, ze pocas hry by jej ukazala, kto je vyssie. Ja som tak nasej napr. dokazovala, ze som sedela na zemi pri nej,ona napr. lezala na chrbte a normal jak sme sa hrali a pretahovali o nieco tak som jej nenapadne davala najavo, ze na mna nema. Mala v papulke hracku a na Pust musela papulku uvolnit a ked nie, tak som jej napr. pohrozila a mala v hlase nesuhlasny tón a to krpate to pochopilo. Neviem to tak popisat :ach: ale myslim, ze jedine pri takychto hrach sa nauci mamcu respektovat. A inak to je akurat vek, ked aj cathy zacala skusat, utekala predo mnou a ani za boha chytit :lol: Som bola zufala, ale ani neviem ako, celkom rychlo sa naucila, ze mi to nema robit. Som sa jej otocila chrbtom, pripadne isla inym smerom ako ona a hned doliezla :lol:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod Gerda » Pia 15.01.2010 18:11

Mám to s mamčou podobně, čuba si z ní dělá vyloženě dobrý den. Jenže on je problém malinko jinde. Pokud prostě potřebuju, aby mamča pomáhala s hlídáním a staráním se o psa, snažím se jim úděl ulehčit tak, že se je snažím nechávat co nejméně spolu samotné. Respektu se člověk, který to v sobě nemá, nenaučí, každé pokárání psa z její strany by stejně vyšlo vniveč.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: POMOYTE Prosim-steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod Molly_Ter » Štv 01.04.2010 9:19

Silwuska píše:Johny...ty vogo este ze si dal taku super radu a nesplechol tu len "kravinu" bez zmyslu :ach: :jop:

Berenise...mas doma uplne normalne steniatko ktore sa s vami chce hrat, natahovat, jasit sa, nahanat...a ty sa toho bojis a okrikujes fuj...podla mna uplne zo zleho konca nato ides...ano aj mi pouzivame fuj, ale len v naozaj prekernej situacii, napr. ked vidim ze pes nieco vonku zerie (moze to byt otravene, alebo to moze byt hovno :lol: ), inak ked doma vidim ze zuzle nieco co nema staci mu to zobrat a odlozit na ine miesto so zafrflanim toto nesmies...ono zaklad je aby ste nechceli od stenata nieco co nedokaze...takze radsej cenne veci odloz s jeho dosahu ako by si ho potom mala hresit zato ze ich rozhryzol...

To lietanie a kusanie vas bolo vyzvanie do hry...nepochopili ste, nevadi, nabuduce skus "hrat jeho hru"...zacni pred nim utekat, skakat, nahanat ho, ale v momente ked ta pokuse priliz silno skrikni auuuu, a otoc sa mu chrbtom, ale bo daj na miesto (ak je v inej miestnosti tak ho tam mozes na chvilu aj zavriet) ak sa bude vediet hrat pekne tak ho chval, ale neklep sa hned od strachu ked ta zacne troska kuskat...je to psik a takto radi prejavuju naklonnost...a ty zistis ake je krasne doverovat tomu tvorovi ktory by ti mohol rozkusnut ruku vejpul, ked ti ju bude nezne zuzlat :no: len to chce cas, a doslednost...nedovol mu raz nohavice tahat, a raz mu to zakazovat...na kusanie ma hracky nie vas...

Inak naozaj citaj poradnu, uvidis, vela s toho ti bude potom jasnejsie...drzim palce :ahoj:


tak toto je napisane úžastne klobuk dole :jop: ja som mala psíka ktoremu som nechala kusať moju ruku vždy ked chcel a robila som mu aj zlosť aby mi ju kusal mna to tak steklilo s tymi ihlickami obcas zabolelo ale mne to nevadilo... casom sme si vytvorili tak krasny vztah, ten pes ma ochranoval vsade staci ze ma kamos capol a nero do neho skocil... samozrejme nekusol len chytil nohavicu ..kamosi to brali zartom a potom to robili naschval.... teraz mam noveho psika a ak nieco moze tak moze a ak nie tak nie...
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Steniatko strasne vystraja-z.retriever

Poslaťod martinecqaa » Pon 29.11.2010 11:30

My sme si to s naším tiež užili..necitala som si aký je tvoj starý..atď..ale jednoducho retrieveri hlavne psíkovia zvyknú byť hyperaktívny .. a my by sme sa mali tešiť z toho že nás otravujú a chcú sa hrať..lebo je to určite lepšie áko mať bezchybného psa ktorý ovláda povely od výmyslu sveta ale ak prídeme domov tak si lahne a úplne nás odignoruje :vykricnik:
steniatka a mladé psy zvyknä striedať prudkú hru s hlbokým spánkom.ale keď začne byť dotieravý s hryzením tak sa tvárte že ste urazený a choďte od psíka na chvíľu preč (napr. do kúpeľne )
a psík to určite pochopý :no: .. jednoducho iným spôsobom nám ostáva čakať kým z toho nevyrastú :))
(máme odskúšané :)
martinecqaa
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice

Hravý pes

Poslaťod lilyrosie » Štv 24.03.2011 11:29

ahojte, chcem sa nieco opytat a neviem kam by som to zaradila, tak to skusim tu aj ked to asi nebude ta prava tema. Mam krizenca RR, ma 6 mesiacov a je strasne zivy. Ked vyzyva do hry inych psov, tak okolo nich skace, vrci brese a tak. No v poslednej dobe to zacal robit aj mne. Ideme von je na volno a z nicoho nic ma zacne obskakovat vrcat (ako pri hre) a hryzt do ruk. Hryzie dost silno. Doma na neho funguje razne klud ked uz je velmi rozjaseny a treba ho zastavit, no vonku neprestane.. Myslim, ze sa chce iba hrat, ale ja neviem ako sa v takej situacii zachovat, lebo si myslim, ze by nemal vrcat a brechat na pana, najma ked on vyzyva do hry. Hru zacinam ja a aj koncim, cize on nech sa jasi a vrci ked sa hrame, ale nesmie to zacinat on, najma ked ja nechcem. Neviem co si o tom myslite a len by som chcela vediet vas nazor, co vtedy robit, aby som nieco nepokazila.


Presunuté z témy o agresivite, calwen
lilyrosie
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: agresivita

Poslaťod Silvuch » Štv 24.03.2011 11:37

ignorovat. alebo inak zastavit, ak nepozna povel nie.

moj pes ma za mlada kusal do nohavic. Vzdy som zastavila, stala, kym sa skludní a sli sme dalej.

ale je to o prioritach majitela. Mne napriklad nevadi, ked po mne skace a vyziva ma do hry. Ked vsak prehana, ukludnim ho. :smile:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: agresivita

Poslaťod Tchor » Štv 24.03.2011 11:42

V okamziku kdy hra je mozna bych v te hre pokracoval s tim ze bych ji preved na neco jineho nez moje ruce. V pripade ze situace neumoznuje si v tu chvili se psem hrat dal bych psovi klidovy povel, ktery pes ale musi perfektne znat. (treba odlozeni) Po zklidneni psa bych pokracoval chuzi u nohy.
V kazdem pripade musi byt pes dostatecne unavenej a hra s clovekem mu nesmi byt "vzacna".
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik