okolo (rekvizity)

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Uto 05.01.2010 10:03

Vidíš o toto mi šlo. Napr. ( čo sa nikdy nestane, len teoreticky uvažujem) sa dostaneme na nejakú súťaž a mám trebárs tanec, kde využívam stoličku ako rekvizitu. A teraz bude mať obiehať mňa a potom hneď za tým tú stoličku. Ako chudák pes zistí že od neho zrazu chcem aby prestal obiehať mňa a aby šiel okolo rekvizity? To by som mu tam asi musela ukazovať a pes by bol určite zmätený.
Offtopic: Ináč dá sa povel zmeniť na iný? Bude ho to po čase mýliť alebo nie? Myslím také povely, ktoré pozná už dlho. Kedysi som na povel "popros" Coriho učila, aby zdvihol pravú labku na moje koleno. Ešte že som to s ním necvičila nejak extra dlho, lebo som si napokon zmyslela, že ho na popros naučím sedieť na zadných a zdvihnuť obe labky, tak ako to zvyčajne býva. :ach:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod wewerica » Uto 05.01.2010 11:29

ja momentalne ucim moj vymysleny trik ze maco prosi a okolo neho monty beha :smile: je to aj dost tazke naraz ucit aby monty okolo neho behal a aby maco stale prosil ale da sa to :jop:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Uto 05.01.2010 11:44

Offtopic: aha takze maco je v tomto pripade ako rekvizita :hih: :jop: potom niekedy hod link na video ako im to ide :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod wewerica » Uto 05.01.2010 16:21

hej nieco take :heh: natocim,hahrajem na youtube a hodim sem :jop:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 05.01.2010 19:25

border-cori: zmeniť povel môžeš hoci kedy a na hocijaký, len si dávaj pozor, aby si ten povel nikdy predtým nepoužila. A nevidím dôvod prečo chceš Coriho učiť prosenie na povel popros. Ja som kedysi mala tento povel na tento cvik potom som ho všek zmenila na "up", a pes sa to veľmi rýchlo naučil. neviem či to bolo kvôli tomu, že som bola dôslednejšia alebo čo? :lol:
wewerica, to je super :jop: . Dám ti taky menší navrh ak chceš :ach:
keď som bola teraz na súťaži v trikoch, tak jedna pani tam bola naraz s dvoma psami, a robili úžasnú vec. Jeden podliezol druhého a tak sa dostal na jeho druhú stranu, potom ten druhý pes toho, čo ho podliezol preskočil, a to sa stále opakovalo. Teda neznie to nejak extra, ale keď to robili plynulo, bolo to skvelé :heh:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Kikz » Uto 05.01.2010 20:21

Čo ja viem asi som dosť polopatistická a nakolko všetci psa učilli na popros, naučila som ho to napokon aj ja. A vôbec, aby mi labku podal na koleno použivam už taký istý povel ako ked mi má podať labku na dlaň takže som nechcela mať milion povelov na jednu podobnú vec :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod wewerica » Str 06.01.2010 15:11

Wickyy & Classy píše:wewerica, to je super :jop: . Dám ti taky menší navrh ak chceš :ach:
keď som bola teraz na súťaži v trikoch, tak jedna pani tam bola naraz s dvoma psami, a robili úžasnú vec. Jeden podliezol druhého a tak sa dostal na jeho druhú stranu, potom ten druhý pes toho, čo ho podliezol preskočil, a to sa stále opakovalo. Teda neznie to nejak extra, ale keď to robili plynulo, bolo to skvelé :heh:

monty maca podlieza :jop: ale maco by ho uz nepreskocil nema na to klby a on a skakanie nejde k sebe :lol:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 06.01.2010 18:45

Monty je ten menší? :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Cathie » Štv 07.01.2010 12:24

Tak ja v tomto iba dva povely - okolo a obid. Okolo je obiehanie v smere hodinovych ruciciek, obid zase naopak. A pouzivam to na cokolvek. Obiehanie mna, obiehanie stromov, obiehanie rekvizit. Zo zaciatku ked som sa snazila to presmerovat okrem seba aj na ine veci, tak v tom ten moj pripad cierno-biely mal chaos, ale naucila sa velmi vnimat gesta rukou, rec tela, naznaky.. najma odkedy sme robili agility, tak navadzanie do cohokolvek je ovela ovela jednoduchsie :smile:

Problem je len vtedy, ked ma poriadne nevnima, pretoze potom tie jemne detaily neregistruje a myli sa. Napriklad minule som vzala palicu, dala ju pred seba a chcela som, aby obiehala okolo mna a okolo nej osmicku.
Palicu obehnut - fajn.
Panicku obehnut - fajn.
Este obehnut palicku a potom panicku, ok.
Ale akonahle sa dostala do pozicie, ze obehla mna, tak uz nebola otocena ku mne a ona aport-postih len cumela na tu palicu, pretoze chcela, aby som jej ju hodila :pac: Ani za svet zdvihnut hlavu a pozriet sa, co to od nej vlastne chcem.. vzdy sa dostala do pozicie, ze som ju mala pri pravej nohe, hlavou otocena k palicke.. mala prebehnut popred mna a obehnut palicu sprava.. a ona truba na mna vobec nepozerala, takze sa vzdy dostala k mojej nohe, nevnimala a kedze zaznelo "okolo", tak ma obehla zlava, aj ked to je u nas "obid", lebo si s tym nevedela inak poradit.. ja som myslela, ze ma porazi :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod wewerica » Štv 07.01.2010 20:25

Wickyy & Classy píše:Monty je ten menší? :ha:

ano monty je ako jazvecik a maco je stredny pes a ma 8 rokov :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 07.01.2010 21:46

Cathie: vidíš toto je dôvod prečo prečo máme X povelov, ale aspoň sa chápeme za každej situácii :no:
wewerica: aha, myslela som si. Totiž už som si mslela, že ma niečo napadlo ohladne dvojtriku, ale neni to ono.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Catqa » Sob 09.01.2010 13:27

Nase totaaal brutaaal zaciatky :hi:
http://www.youtube.com/watch?v=fAcsS0pMBzw
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod kikula22 » Sob 09.01.2010 13:32

A baška vzadu len tak pozerá že čo to :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Catqa » Sob 09.01.2010 13:58

Offtopic: Baska je najblondatejsia o vsetkych blondin. Mala by si ju vidiet, ked jej nieco poviem. Pollhodinu stoji a diva sa...po polhodine jej dojde co som to vlastne chcela a cela stastna to urobi. Nehovoriac o tom, ze ked ju zavolam z vonku dnu a nahodou fuka vietor, je schopna aj z trysku zabrzdit a nasavat :pac: Niekedy sa na nej ustavame cela rodina :joint:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: okolo (rekvizity)

Poslaťod Sim » Ned 31.01.2010 18:41

Ja som to Charlieho učila,po lavej strane vie,aj na vysielačku ale na pravu stranu zastane a tvári sa akoby nevedel čo má robiť!
Dúfam že ste pochopili čo myslím,čo s tým?Aby aj pravú stranu obehol plynule?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

PredchádzajúciĎalší

Späť na Triky