Vysoký krok

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: Vysoký krok

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 01.01.2010 18:20

ja som už vyskúšala toľko možností a stále to ešte nie je ono, už sa mi to restáva páčiť, pretože po prvýkrát, čo som si zmyslela, že ideme robiť tento prvok už ubehol presne rok. Niekedy ma to privádza do zúfalstva, pretože to nie je vôbec ťažké ani náročné na prevedenie.
Najprv som to učila tak, že som Kis hovorila akú labku má dvihnúť, mala som predstavu, že sa to naučí tak rýchlo, že nebude rozdiel...
Potom som , ale prešla radšej na spôsob, akým učila S. Trkman, vyzeralo to nádejne, ale nehýbalo sa to žiadnym smerom. Postupom času, Kis nechcela zdvíhať vysoko hlavu a nebola ochotná sa pozrieť ani za maškrtou. A to je, čo povedať, keď už som bola ochotná vytiahnúť aj surové mäso, ale akurát som zistila, že moj pes nie je mlsný, takže tak... :ua:
No teraz som sa znova odhodlala, a skúšame to tak, ako na začiatku: labka za labkou a ide to lepšie. No pri tomto spôsobe dosť pochybujem, že sa dostaneme do štádia, že pes bude bez problémou v kluse dvíhať, čo najvyššie predné labky, a pri tom to bude zharmonizované a perfektne odpérované, tak ako u koní :ua:.
Je to tak krásny cvik, až sa mi niekedy dych zastáva, keď sa na to pozerám u iných... :oo: :ach:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Vysoký krok

Poslaťod Kikz » Pia 01.01.2010 18:38

BTW na jaky sposob to ucila Trkman? Nikde som to nemohla najst.
Moj Cori to tiez nema stopercentne ale ked sa snazi, ide mu to pekne.ale aj tak by som to nikde v tanci pouzit nemohla, nakolko ten prvok robi len ked si on zmysli.
Niektori co som videla to ucia na ostnaci :ua: . Vsimla som si to hlavne u majitelov NO a pod.plemien, ked chceli, aby im pes na skuskach pekne siel pri nohe a pritom dvihal vysoko tlapky. Nasadili ostnac, a tahali ho dohora, psa to bolelo, tak sa snazil dvihat labky co najvyssie, az skoro poskakoval :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoký krok

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 01.01.2010 18:47

S. Trkman učila, tak že psa donútila zdvihnúť hlavu, ale nie násilím, len aby sa pozeral hore, tým že ich niečím navnadila. Tým, že pes dvihne vysoko hlavu, dvíha aj nohy, lebo je to neprirodzená poloha. naučí sa tak oveľa rýchlejšie a prirodzenejšie aj pérovať a robí to samozrejmosťou.
Vyskytuje sa to aj u profíkov z obedience, kde pes je tak vymakaný, že má hlavu nalepenú vysoko na stehne a tak dvíha nohy.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Vysoký krok

Poslaťod Cathie » Sob 02.01.2010 12:38

Wickyy & Classy píše:Vyskytuje sa to aj u profíkov z obedience, kde pes je tak vymakaný, že má hlavu nalepenú vysoko na stehne a tak dvíha nohy.

Nemusi to byt vymakanostou psa na obedience, ten pohlad hore vacsinou ludia ucia a casto nie je vysledkom iba radosti a pozornosti psa.. metody ucenia su vselijake, aj spominany ostnac, aj ked inym sposobom ako to opisovala Border-cori. To len tak na okraj toho :ua:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Vysoký krok

Poslaťod Kikz » Sob 02.01.2010 14:29

:nie: no tak pozor, pan s ktorym som raz prisla do styku mi vravel, ze to ucil na ostnaci tak. ze mu ho nasadil a ked kracal, tahal mu hlavu do hora, pes dvihal nohy vyssie.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoký krok

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 02.01.2010 17:28

Cathie píše:
Wickyy & Classy píše:Vyskytuje sa to aj u profíkov z obedience, kde pes je tak vymakaný, že má hlavu nalepenú vysoko na stehne a tak dvíha nohy.

Nemusi to byt vymakanostou psa na obedience, ten pohlad hore vacsinou ludia ucia a casto nie je vysledkom iba radosti a pozornosti psa.. metody ucenia su vselijake, aj spominany ostnac, aj ked inym sposobom ako to opisovala Border-cori. To len tak na okraj toho :ua:

ja viem, že to nemusí byť vymakanosťou, chcela som tým povedať, že to tak niekedy vyzerá pri obedience
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Vysoký krok

Poslaťod Cathie » Sob 02.01.2010 23:34

Border-cori píše::nie: no tak pozor, pan s ktorym som raz prisla do styku mi vravel, ze to ucil na ostnaci tak. ze mu ho nasadil a ked kracal, tahal mu hlavu do hora, pes dvihal nohy vyssie.


Ze tak ucil vysoky krok alebo pohlad do oci? Aj keby to druhe, tak to este neznamena, ze to tak ucia vsetci, ze :no: Pokial viem, tak to zvykne mat jednoduche pravidlo - pes pozrie inam = cuknutie ostnacom. Bez bolestne teda moze chodit iba tak, ze bude pozerat na pana.. ale to uz je na inu temu a okrem toho, ble.. :ua:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Triky