Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod sybil » Pia 07.03.2008 22:50

bohužiaľ,je to tak.ked som bola mladá,tak som naivne verila,že psíčkary sú lepší ľudia ako ostatní a že sú hlavne čestní.kedysi boli výstavy o tom,kto má lepšieho psa,ale dnes sú aj o tom,kto má psa z akej chovnej stanice.človek musí mať dobrý žalúdok,ked sa dozvedá o podvodoch čo sa tu robia.neviem,či je to len na slovensku,alebo či sú všetci takí podnikaví,ale fakt je z toho niekedy na vracanie.preto sa smejem,ked sa tu niektoré mládatá rozhorčujú nad bezpapierákmi a každého nahovárajú na psa výlučne s PP.[b]vieme svoje a vieme aj ako sú niekedy platné papiere.viete koľkokrát sa stane,že v chovateľskej stanici dojde k nežiadúcemu krytiu,ale kedže máme jedného šampiona,napíšeme štence na neho-budú sa lepšie predávať!nikto to nikdy nezistí[/color][/b]
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tatiana » Sob 08.03.2008 20:17

preto ja radsej psov nemam,aby nebola situacia ze budem musiet strazit ci mi nenakryje sucku,a tie podvody sa deju urcite uz som pocula o vselicom,potom ozaj zalezi iba od pristupu toho chovatela :ua: a to co si pisala o civave to az do oci bilo ze tie stenulata nemozu byt vsetky jej :nie:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Ned 09.03.2008 8:52

sybil píše:bohužiaľ,je to tak.ked som bola mladá,tak som naivne verila,že psíčkary sú lepší ľudia ako ostatní a že sú hlavne čestní.kedysi boli výstavy o tom,kto má lepšieho psa,ale dnes sú aj o tom,kto má psa z akej chovnej stanice.človek musí mať dobrý žalúdok,ked sa dozvedá o podvodoch čo sa tu robia.neviem,či je to len na slovensku,alebo či sú všetci takí podnikaví,ale fakt je z toho niekedy na vracanie.preto sa smejem,ked sa tu niektoré mládatá rozhorčujú nad bezpapierákmi a každého nahovárajú na psa výlučne s PP.[b]vieme svoje a vieme aj ako sú niekedy platné papiere.viete koľkokrát sa stane,že v chovateľskej stanici dojde k nežiadúcemu krytiu,ale kedže máme jedného šampiona,napíšeme štence na neho-budú sa lepšie predávať!nikto to nikdy nezistí[/color][/b]

Sybil ako prepač, ale zistí ja som napr. dávala robiť krvné testy ! takže ak chce mať človek fakt istotu tak si ich urobiť dá...ak niekto povie že aj tu sa dá klamať...tak neviem...pretože to centrum je na SK jedno čo viem a je aj čechách..takze ak si odoberieš krv si pri tom osobne a odnesieš to tam...pochybujem že by tam dalo klamať...preto vravim mali by sa tie krvné testy zase urobiť povinné!
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod sybil » Ned 09.03.2008 14:34

no,myslím,ze mas pravdu A TO JE JEDINá cesta k náprave...ale o tom rozhodujú určitý ľudia-tým nechcem nikoho osočovať-len chcem povedať,že aspon tí hore by mali byť čestní a mať na tom záujem.
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Ned 09.03.2008 17:35

Jo, ale ak to nepôjde teraz, časom isto...tí čo tam sú teraz, nebudú tam večne a možno z "nových" ktorí prídu po nich, sa nájde niekto, kto to presadí...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tingri » Pon 10.03.2008 22:55

Ahojte!
Aj ja by som rada niečo napísala k tejto téme - chovateľ, ktorý sa opýta či s PP alebo bez PP nie je chovateľ...neplatí sa totiž za PP, ale za kvalitu jedinca z kontrolovaného vrhu. A od chovateľa bez PP radšej ruky preč, lebo by z toho Yorka mohlo vyrásť aj niečo, čo z neho nebude mať ani to "Y".
A nie sú všetci chovatelia podvodníci, našťastie sú medzi nimi aj veľmi seriózni ľudia, na kvalitu ich odchovaných jedincov a na ich serióznosť je možné sa spoľahnúť. :smile:
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Uto 11.03.2008 8:37

Tingri píše: - chovateľ, ktorý sa opýta či s PP alebo bez PP nie je chovateľ...

Neviem či je to až tak správne napísané... ja sa totiž ak mi volajú za šteniatka (a teda volajú mi už teraz) stále pýtam či s PP alebo bez...pretože ak povedia bez, rovno poviem také nemám a či je stále záujem o tie s PP! a väčšinou nie je... tak preto sa pýtam...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tingri » Uto 11.03.2008 9:06

Myslela som to presne tak, ako som to napísala....chovateľ ak je naozaj chovateľ sa nikdy neopýta či chce nový majiteľ šteniatko s PP alebo bez PP, lebo bez PP nechová. Takúto otázku môže položiť nový záujemca o šteniatko nie CHOVATEĽ. Myslím, že na začiatku to napísal Jukel, že sa v CHS do ktorej volala sestra opýtali, či chcú šteňa bez PP alebo s PP, to teda len na vysvetlenie.
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Uto 11.03.2008 9:12

To je hlúposť, že nie je chovateľ ak sa spýta! :pac: ... nebol by, ak by potom nasledovalo jasne tak tie bez sú za tolko a s PP za tolko...Nie, ja sa vždy spýtam, pretože nebudem s niekym vykladať dve hodiny ked nakoniec zistím, že on vôbec nemá záujem o štendulata s PP.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tingri » Uto 11.03.2008 9:17

Ja si zase myslím, že nie je na škodu aj takýmto ľuďom vysvetliť čo sú PP a stoja za to aj dve hodiny..ja osobne sa to nepýtam.
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Uto 11.03.2008 9:38

Ved prave preto už som vysvetlovala dosť ak niekto chce vezme s PP ak nie nebudem ho na to nútiť a vysvetlovať a nakoniec viac aj tak nezavola...plytvanie časom..Prave v nedelu mi tak volala jedna pani povedala som ze aké chce že bez PP hovorim ok ale take nemam, budu len s PP či chce aj take povedala jasne ozveme sa takže v lete dam vedieť, či sa ozvala...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tingri » Uto 11.03.2008 10:25

Ja som sa zatiaľ stretla s pozitívnymi ohlasmi na vysvetlenie sú naozaj aj ľudia čo tomu vôbec nerozumejú a radi sa dozvedia ako to naozaj v skutočnosti je. Volajú mi aj ľudia, ktorí sa chcú o danom plemene a chove dozvedieť niečo viac aj nezáväzne, nie každý telefonát je podmienený odberom šteniatka. S našou fenečkou sme práve teraz čakali prvý vrh, bohužiaľ sme o šteniatka prišli.....ale zo záujemcov som mala celkom dobrý dojem i keď som im musela nakoniec odporučiť inú CHS.
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Uto 11.03.2008 11:56

Ano ale to závisí od plemena, ako sa ľudia k všetkému stavajú...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lusy » Str 12.03.2008 2:04

Tingri píše:Ja som sa zatiaľ stretla s pozitívnymi ohlasmi na vysvetlenie sú naozaj aj ľudia čo tomu vôbec nerozumejú a radi sa dozvedia ako to naozaj v skutočnosti je. Volajú mi aj ľudia, ktorí sa chcú o danom plemene a chove dozvedieť niečo viac aj nezáväzne, nie každý telefonát je podmienený odberom šteniatka. S našou fenečkou sme práve teraz čakali prvý vrh, bohužiaľ sme o šteniatka prišli.....ale zo záujemcov som mala celkom dobrý dojem i keď som im musela nakoniec odporučiť inú CHS.


no chcem vidiet cloveka, ktory chce stena bez PP lebo ja lacnejsie, aby vykecaval s chovatelom, ktory ho chce ukecat na stena s PP.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tingri » Str 12.03.2008 9:37

Písala som o svojej skúsenosti, ak má niekto inú bohužiaľ....u mňa si to zatiaľ každý nechal vysvetliť a netvrdím, že sa ozval znova, hovorila som o vysvetlení, ktoré nie je podmienené odberom šteňaťa...ak keď ma niekto nechce počúvať nech si kúpi nejaké iné zvieratko...
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo