Farbiarske skúšky duričov (FD)

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod ZEva » Ned 25.10.2009 20:44

Dik Leuska :lol:
Offtopic: no a jazvec trpaslik a duricske v I.cene parada no proste super - som pozerala vasu temu tak tiez blahozelam
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod skacenka » Ned 25.10.2009 22:12

ZEvi gratulujeme :aplause:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Pon 26.10.2009 17:03

Gratulujem :jop:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod ZEva » Uto 27.10.2009 9:03

dik skacenka a Stopinko :ahoj:

hm skoda tej stopy za 3, mohli sme byt v I.cene ale neva - doma pracuje v treningu krasne (pomaly, sustredene, zalahnuta v remeni) ale tak skusky, mozno trema, vela psov, hluk, ja prvy krat ako vodic, vsetci hovorili, ze cez stopy prebehla ziva zver, preto sa psi trochu motali (no neviem) - vsetko beriem. Tesia ma ostatne discipliny - hlavne odvolanie od zveri na zapiskanie okamzita reakcia, otocka, behom ku mne a predsadnutie a pripnutie na remen - ako z knihy :smile: no a odlozenie bez pohnutia, proste tam kde som ju dala lahnut tam presne aj bola, ked som sa pre nu vratila a tisko pekne cakala, vodenie na remeni krasne za lavou pätou pomaly a rozvazne, bez motania a tahania.... je to zlata sucina, som rada, ze ju mam :lol:

uz len dajake polovacky, nech sa zapracuje....
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod leuska » Uto 27.10.2009 12:56

Tu poslusnost mas fakt zvladnutu na 100% ako citam :yes: A k tomu ti teda gratulujem,kedze mam dlhorocne skusenosti s teriermi :ach: Naozaj by bolo teraz potrebne ju uz zavadzat do praxe,ak mas znamich polovnikov,poprosit ich,ci by ti nedali vediet,ked budu potrebovat nieco dohladat :no: A ako ste na tom pri diviakoch? Mozes skusit aj spolocnu polovacku :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod ZEva » Uto 27.10.2009 14:31

leuska no v oplotku bola zatial 3x strach z diviakov nema, krasne zdvihne kus a vyduri z krikov, drzi na mieste a hlasi ale nejde do kontaktu len z takych 2 - 3 m co som aj rada, dava na seba pozor
hej hej tie polovacky musim dohodnut, kamos spominal dajake spolocne tak uvidim, od 14.11. zacinaju no a dohladavky hm tu v KE asi tazko :ua: nie som clenom ziadneho pol.zdruzenia tak asi ee, skoda
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod leuska » Uto 27.10.2009 14:37

No to viem,ze niesi clenom,len som myslela,ci nemas nejakych znamich polovnikov,ktori by ta zavolali dohladat,po individualnej polovacke :no: A to,ze si drzi odstup od diviakov,je len plus k dobru,presne takto by mal pes pracovat :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Federika » Uto 27.10.2009 20:33

Chcela by som vediet, ako dlho musi pes zostat lezat pri odkladacke na tychto skuskach. Budem rada, ked mi napisete, lebo pomaly sa asi budem aj ja pripravovat, len by som rada vedela, kolko musi pes vydrzat lezat na mieste.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Luculka » Uto 27.10.2009 20:42

odloženie je spolu 10 minut, po 5 minutach je vystrel a potom teda dalsich 5 minut...pes ta nesmie vidiet, odkladas ho volne, alebo na remeni napr. do lesa a ty vyjdes na luku..
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Federika » Sob 31.10.2009 13:54

Dakujem, mala som strach, ze dlhsie, ale snad na 10 minut casom nacvicime. Zatial nam to celkom ide.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Federika » Uto 17.11.2009 22:32

Tento tyzden planujem urobit stopu so svojim aj s par dalsimi psami. Len by som bola rada, keby mi dakto poradil dobry sposob kladenia stopy. Mam ratice aj kozu, viem, ze na koniec je najlepsie dat kozu a stopu raticami, ale pocula som o viacerych sposoboch kladenia stopy a bola by som rada, keby mi niekto napisal, ako robi stopu on. Pytala som sa troch ludi a kazdy mi povedal ine, tak by ma potesilo, keby mi hlavne Stopinko vedel poradit, kedze je polovnik a ma s tymto vela skusenosti. Aj ked jeden z tych ludi bol polovnik, nepochopila som celkom ako to myslel. Budem vdacna za odpoved.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Str 18.11.2009 7:02

Je niekolko sposobov : tahanim ratic po zemi tj vlecka, nabijanim do zeme palicou, slapanim v spacialnych drevakoch alebo tlacenim specialneho kolesa s pripevnenymi raticami . Vyskusal som vsetky sposoby a je to uplne jedno ako to robis ... v poslednej dobe vyuziva len vlecku.

Takze vezmi ratice urob akoby nastrel tj tam kde stopa zacina suchaj ratice o zem asi na stvorci 30x30cm zhruba 2minutky alebo ich tam jednoducho pohod na 5min. potom zacni tahat ratice na snure za sebou az ku kozi a mas vystarano so zakladanim stopy. Hodne zdaru. :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Luculka » Str 18.11.2009 17:09

Ahoj Federika, presne tak, ako opísal Stopinko, tak tak sme kládli stopu so Zevou..
dôležité je ísť na také miesto, kde chodí málo ludí a psov, aby ti stopu neprešlapali..
išli sme skoro ráno o 7-8ej nanejskor, napr. na červený breh, alebo na bankov.. ale na odlahle miesta.. raticu sme zaviazali na šnuru a tak, ako píše stopinko, robili sme nástrel, takže asi 5 minut sme raticu šuchali po zemi do štvorca, prípadne nechali ležať, aby zem nasiakla pachom, nástrel sme na strome označili farebnymi stužkami z krepoveho papiera.
a potom sme simulovali chodzu diviaka, takže sme raticu netahali po zemi, lebo diviak nešucha za sebou nohy :no: , ale sme položili, zdvihli, ako keby kračal..cestu sme si značili na konároch stužkami..
na konci sme priviazali ratičku, ako odmenu pre psa..
kožu sme nemali, takže len s raticami.
pre psa by bolo fajn aj skusit oplotok s diviakom, aby vedel, čo hlada, a ako vyzera živy diviak, prípadne, aby sa ho naučil hlásiť, lebo ine je najsť len nožku a ine cely kus ležiaci..
my sme mali napr. štastie a našli sme na Bankove zhasnuty kus diviaka, takže psy si mohli naživo vyskušať, ake to je..
stopu sme na začiatku nechali 3 hodiny staru, a postupne predlžovali..

myslím, že na FD skuškach je stopa tak 3-4 hodiny stará..

a s kým ideš trenovať ? s akymi psami ?

potom napíš, ako bolo..


ešte, nikdy stopu nezakladaj v protismere, ale pekne od nástrelu až po koncovy bod, kde je akože diviak..
a po vypracovani stopy, nikdy nedovol psovi, aby sa po stope od konca vracal naspat k nástrelu na začiatok, takže zase protismer....

ja, a ešte, ako m radil stopinko, nezakladat stopu, ked je sneh, lebo pes potom hlada očami, nie čuchom, a nezakaldať ked leje, zmyje mu dazd stopu..
aj v horucavach zase stopa zhori..

ale ked je taketo vlhke počasie, tak je to super, dobre drží stopa.

a ešte ma napadlo, že polovny vycvik a agility nejdu spolu, alebo len velmi ťažko, vlastná skusenost,pes ti nuchá na parkure ..a teraz čo, odnaučiť ho, alebo ako trenovat, aby sa ti sustredil na prekažky ? :ua:
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Federika » Str 25.11.2009 18:39

Dakujem za rady, zatial nam to nevyslo, tak dufam, ze v najblizsom case sa podari.
Luculka: Pojdem s Adou a s Petom, len musime mat vsetci cas. Aj Zuzka mi hovorila, ze agility a polovnictvo nejdu dokopy, ale myslim, ze ked chcem robit aj aj, a psa to bavi a vie sa sustredit na to, co prave robi, nemam problem. Ron mi na parkure nenucha, ked behame, tak sa sustredi len a len na prekazky, kasle aj na ostatne psy. A agility neplanujem robit vrcholovo, mozno par krat v zivote s nim zabehnem preteky, ale aj to len ked nam to pojde.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod ZEva » Štv 26.11.2009 7:11

cauko, keby ste chceli pomoct so zakladanim stopy rada pridem :smile: ked sa budete vsetci vediet dohodnut na case a mieste tak sa kludne ozvi (uz mi to nase trenovanie s Luculkou a Rustym dost chyba) ved s Petom sme boli raz ci dva krat spolu na bankove, tak aspon porozpravame a budem vidiet ako vase psiska robia.....
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia