Český Teriér (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Český teriér

Poslaťod Amaguk » Pia 04.09.2009 20:32

hoci som vela pocula o ich psich kuskoch :lol: , zatial som osobne stretla len 2 psikov tohoto plemena, z nich jeden bol prave Lotusko na Vikende s terierom. Vyzera byt taky mily sibal :jop: a na teriera celkom pohodak, nemal potrebu riesit zbytocnosti :yes:

nejake fotky
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Sob 05.09.2009 11:09

Krasny psik :yes: :jop:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Sob 05.09.2009 16:27

Amaguk, Leuska, ďakujeme ! :aplause: ObrázokObrázokObrázok :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 15.10.2009 8:59

Ahojte, trocha to tu oživím. Konečne máme po INTERRE a WDS BA 09. Nám počasie vcelku vyšlo. Vo štvrtok Interra, stan E- vonku. Slniečko a príjemne pofukovalo. Mal som možnosť porovnať s konkurenciou z celého sveta. Vcelku fajn ľudia! Krásne jedince ČT. Atmosféra výborná ! Ľudia, záujemcovia o plemeno, fotografovia, TV.... Všetko v pohode. Nepáčilo : Otázočka ráno na slečnu v kruhu: Prosím, kde si môžeme vyzdvihnúť katalóg? Neviem !!! Potom sedela za stolom a nepripravila si na tabuľu ani čísla psov. Po posúdení Borderov, na naliehanie, aby niekto napísal výsledky to začala písať z vnútornej strany tabuľe a len víťazov ! Otras ! Vôbec nevedela čo má robkať. Všetci sa učíme, ale na Interre a WDS asi sa nezačína! Najviac sme sa tešili na posudzovateľku pani Tichú CZ. Neviem čo sa stalo, ale na poslednú chvíľu zmena : Szalai SK. Od Tichej si každý váži posudo, lebo je strašne prísna a má svoje meno ! Nebudem komentovať výkon posudzovateľa, lebo nominácia na poslednú chvíľu..... Len jedna vec zarazila mňa, čechov , talianov, nemcov....., keď v triede pes - veterán, nechal na stole psa pri posudzovaní a išiel si riešiť svoje súkromné záležitosti mimo kruh cca 15 min. Všetci sa tomu divili, že to ešte nezažili na žiadnej úrovni. Vystavovateľ zo SRN na protest si doniesol stoličku do kruhu a usadil sa. Všetci nechápali...... Ale podme na vec : Lotusko V2, Res. CAC a na WDS excelent 2. Vcelku spokojnosť a niektoré veci preboleli. O fúz nám ušiel svetový šampión ! Pozdravujem všetkých priaznivcov a kamošov ČT. Vlasto.ObrázokObrázok :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Štv 15.10.2009 11:34

Gratulujem,krasny vysledok :jop: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod Luculka » Štv 15.10.2009 17:50

Vlasťo, blahoželám ku krásnym výsledkom na Interre a WDS, Lotusko je krásny, a perfektný je na druhej foto, ako unavený spí na stoličke. Obdivujem biele, či take strieborno sivasté kožené výstavné vodítko :jop:
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pia 16.10.2009 6:21

Leuška, Lucka, ďakujeme ! Ste zlaté . Lotusko je také milé stvorenie, ktoré nechce spať v prepravke, ale stále špekuluje o tvojej stoličke, sedačke, posteli.... Lucka, však ho trocha aj osobne poznáš akú má povahu.Aj tak sa mu tam zle spalo, lebo on najradšej leží na chrbte, taký rozčapený ! Párkrát s tej stoličky padal... Tie vodítka robí taký zlatý pánko s dcérou z Česka. Chodia skoro na všetky výstavy. Je to firma ZOOPO otec a dcera ( Dobromil Pospíšil a Dobromila Hamplová ). Z kože majú toho veľa a na počkanie urobia, čo si želáš! Ja u nich kupujem dosť vecí. Pozdravujem Vás a napíšte ako sa darilo Vám. Pár fotiek z WDS.ObrázokObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Pia 16.10.2009 11:47

Ja som na WDS nebola,ale v PO sme ziskali v zavereckach 3. miesto o naj stena vystavy :lol: Inac to voditko je fakt perfektne,mne sa paci,ked je vo farbe srsti psika :yes: A on ju ma perfektnu,taku striebornu,tie psiky vedla su tmavsie,ale mne sa najviac paci cesky terrier vo farbe vashu Lotuska :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pia 16.10.2009 13:23

Lea, pekne začínate ! Držím palce, lebo jazvečíky sú moja stála srdcovka. Výstavné vodítka máme rôzne, ale k Lotuskovi používame toto sivo biele, alebo belasé. Treba to trocha zladiť. Mne sa takisto páčia svetlejšie varianty ČT. Podľa toho som sa rozhodoval. Šteniatka sa rodia čierne a potom sa vyfarbujú podľa génov. Na jar by sme mali mať nejaké krytia. Z Česka chceli aj pred výstavou, no uvidíme. Isto by nám malo pribudnúť jedna šteniatko. Pozdravujem pekne. Vlasto. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Pia 16.10.2009 14:05

Diky :lol: A to viem,ze sa rodia cierne,ale este som ich ako steniatka nevidela :ach: Potom ked pribudne,tak budeme obdivovat fotky :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Pia 16.10.2009 16:29

Ja som v PO narychlo kupovala vystavne voditko,pretoze doma som mala dve,ale ani jedno som nevedela najst :ach: Kupila som len textilne,hnede,aby sa Dine hodilo a stalo len 3 eura :no: Ale bola som s nim spokojna,neskor kupim nejake kozene :yes: Do Nitry ja nejdem,ja mam totiz vsade velmi daleko :ua: Ale planujem Trencin,vtedy uz budeme v triede mladych :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pia 16.10.2009 20:01

Ahoj kočky! Je fajn si takto trocha pokecať. Na WDS som sa dušoval, že ja predvádzať už nebudem a budem chodiť len na poľovné skúšky s Lotuskom a na poľovačky. Prešli ma emócie a tak do NR sme prihlásený. Dúfam, že niečo pozbierame. Vodítko máme aj hnedé kožené a to sme používali na Florina. Menili sme to podľa potreby. Florinko bol výstavný exibicionista.Rád sa predvádzal. Ako náhle zbadal výstavné vodítko, alebo videl, že pripravujeme klietku, strašne sa tešil. Na stole pri pozeraní zubov, krútil chvostom. Bol to výstavný pán pes! Kočky pozdravujem Vás. Vlasto. Leuška, potom dám aj nejaké fotky Lotuska ako šteniatka. :ahoj: :lol:
Naposledy upravil vlastimildurcik dňa Sob 17.10.2009 14:42, celkovo upravené 1
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Pia 16.10.2009 21:22

No vidis,to je napad :no: :yes:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Ned 08.11.2009 14:02

Leuska, ahoj. Posielam pár fotiek, kd bol Lotusko šteniatko.
Páááá :ahoj: ObrázokObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Ned 08.11.2009 14:37

Tak to je fakt cernosko :heh: :jop: Ale prekvapilo ma to cierno-biele steniatko :oo: Aj take mozu byt? :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI