Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod MooosCZ » Štv 15.10.2009 10:22

conny, mam 4 meiscni tosu, krmime stenecim FM a muzu jenom odporuit..krasna srst, neroste extremne rychle do vysky,roste rovnomerne, hovinka v pohode.. takze za me :jop:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Bullmastif » Štv 15.10.2009 10:56

Mame doma Skoro 4mesacnu fenku bullmastifa,co by ste odporucily za granulky?
Bullmastif
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Kosice

Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Rendl » Pia 16.10.2009 14:11

Zdravim :)

Mam malamuta, momentalne presne dneska ma 4 mesiace, a rad by som si nechal poradit v krmeni. Majitelia, od ktorych ho mam vraveli, ze malamutov vacsinou krmili zvyskami domacej stravy a ani nie granulami, ze iba prilezitostne, lenze mna by prave zaujimali tie granule, co by bolo prenho najlepsie ?? samozrejme zalezi troska aj na cene, nejaka ta stredna cenova kategoria, vedel by mi niekto poradit ?? diky :))
Rendl
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Kustar » Pia 16.10.2009 16:00

tak,strava ma byt pestra,mala by obsahovat hlavne ziviny,treba to striedat,nech nema jednostrannu stravu,to akokeby clovek jedol cely zivot len pukance.Takze mozes davat aj zbytky ale len co su vhodne pre psa,ako maso,ryza,cestoviny,varena mrkva(vraj je dobre davat takymto plemenam varene ladviny) atd.nesmu byt mastne,solene a korenene.Co sa tyka granul,tak malamut je narocnejsi na stravu,predsa len je to velke plemeno a je aj riziko dyzplazie cize nesetrit celkom fajne su cenovo aj kvalitou ACANA,First MATE,Arion.S eukanubou a RC nemam dobru skusenot,su sice drahe ale neznamena to ze aj kvalitne.
Kustar
Šteniatko
 
Príspevky: 70

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod katka » Pia 16.10.2009 16:03

Ahoooja vitaj medzi hrdými majiteľmi tohto úžasného plemena.
Ja ti napíšem, čím kŕmim ja svojho teraz už skoro trojročného medveďa.
Začali sme samozrejme na granuliach...skúšali sme RC ( nesadol), sadol nám Trainer, Fitmin a naposledy Eukanuba.
Ja ale granulami nekŕmim. Výhodnejšie a aj cenovo dostupnejšie je pre mňa mu dávať surové mäso, kosti atď. Granule mávame len na výletoch, keď nemôžem zbaliť mrazené mäso... Dôležité ale v tomto šteňacom veku sú doplnky.. je jedno, či budeš kŕmiť granulami alebo mäsom, ale malý malamut potrebuje doplnky na kĺby a chrupavky...
Mohol by si nám aj písnuť do tému malamutov na tomto fóre, že čo ste zač :no: ..radi spoznáme ďalšieho nadšenca :joint:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Rendl » Sob 17.10.2009 12:15

diky za odpovede :)

som da sa povedat ze z okolia bratislavy(okres DS), neviete kde by sa dali tie granule zohnat ?? ja sa tu v tomto nevyznam, a co sa tyka toho suroveho masa, tak je lepsie mu ho podavat az v dospelom veku, ale uz aj teraz, alebo je to jedno ??
Rendl
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod mika » Sob 17.10.2009 13:04

Povazujem za lepsie v stenacom veku/vyvoji krmit granulami urcenymi pre stena/juniora a velkostnu kategoriu psa. Ziviny, mineraly a vitaminy su uz namiesane v spravnom pomere, takze je to jednduchsie krmenie.
Mozes krmit aj varenou alebo surovou stravou. ale v tom pripade je lepsie drzat sa tabuliek a nezabudat, ze pes je nieco medzi masozravcom a vsezravcom. 'Neni to masozravec!
Niektori malamuti mozu mat problem s travenim jahniaceho masa ci jahnacich granuli, naopak dobre travia ryby/rybacie granule.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Amaguk » Ned 18.10.2009 20:27

Offtopic:
ale v tom pripade je lepsie drzat sa tabuliek a nezabudat, ze pes je nieco medzi masozravcom a vsezravcom. 'Neni to masozravec!

tak s tymto nesuhlasim :nie: pes JE masozravec, ma traviaci trakt aj chrup masozravca :no: ina vec je, ze prezije aj na bezmasitej strave, na rozdiel od mackovitych seliem, ktore to maso musia nutne mat k zivotu :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Rauke » Ned 18.10.2009 21:06

Offtopic: práve preto, že pes kľudne prežije na bezmäsitej strave sa nepovažuje za mäsožravca. samozrejme mačka a iné šelmy mačkovité áno,- tie by bez pravidelného prísunu bielkovín mäsa nevedeli existovať,
a teda pes nie je masožravec v pravom zmysle slova :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Amaguk » Ned 18.10.2009 23:31

Offtopic: to vas ucia v skole toto? :pac: :ach:
Mozes tam dat ja 20 kyvajicich smajlov, ale neurobis z neho nieco co nie je. A je rozdiel prezit a prosperovat...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod mika » Pon 19.10.2009 22:50

Aj ty davas psovi zeleninu a ovocie, nie?
Vlci tiez nezeru len maso.
Pes potrebuje vacsi podiel nemasitej stravy nez macka. Macke staci maso a trocha travy. Pes by mal z krmenia len masom problemy.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Rauke » Str 21.10.2009 13:46

Offtopic: mika a ty nevies, ze amaguk ma vzdy pravdu...
samozrejme ked dojdu argumenty, tak zacne byt sarkasticka, ved co ine jej ostava

niekto sa proste nevie zmierit s tym, ze niekedy nema pravdu. a zas to raz potvrdilia.

prepacte za ot v podstate mi je jedno, co si amaguk o tomto mysli
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Amaguk » Str 21.10.2009 13:56

mika píše:Aj ty davas psovi zeleninu a ovocie, nie?
Vlci tiez nezeru len maso.
Pes potrebuje vacsi podiel nemasitej stravy nez macka. Macke staci maso a trocha travy. Pes by mal z krmenia len masom problemy.

Mika, ale tak predsa vec nestala, ani moja odpoved, takze asi si nerozumieme :no:
nikde som predsa nic take prvoplanove netvrdila, ved nakoniec uz dlhsie obdobie sa zapajam do diskusie o barfe, a kto temu sleduje vie, ze sa tam nehovori o vylucnom krmeni masom resp, masitou stravou
ina vec vsak je, ked sa povie, ze pes je vsezravec - lebo to nesedi, vsezravca z neho mozno systematicky robi clovek, ale stale je to masozravec, ano potrebuje mensi podiel masitej potravy nez macka, ale nemal by ten podiel by mensinovy
teda dufam, ze na tomto sa zhodneme :no:
len o tom som hovoria, nic viac a nic menej. :no:
Vlci tiez nezeru len maso.

v prevaznej miere ano, len doplnkovo zeru aj ine veci

a ono, kedze sa tu vravi konkretne o malamutovi: mozno niekori psi su za dlhe obdobie slatchetnia clovekom uz naozaj pretvoreni do podoby vsezravca, co sa tyka sposobu ich stravovania (nie anatomicky), ale myslim, ze na severanov, ktori sa do zapadnej civilizacie dostali len pred cca 100 rokmi, to este neplati :no:

renique, tvoju odpoved hadam nie je treba komentovat, prezentujes sa nou sama a tak ako sama najlepsie vies...
ale aby som presla spat od tvojich nicim neopodstatnenych OT urazok k diskusii: nevidim nikde odpoved na moju otazku... :nwm:
ak vas v skole ucia, ze pes nie je masozravec, tak to vas ucia nespravne, staci si pozriet zakladnu klasifikaciu zivocichov :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Rauke » Štv 22.10.2009 12:41

Offtopic: aha a co tvoje neopodstatnene ot urazky, TIE SU V POHODE ???

niekedy si myslim, ze by si mala ist minimalne vyucovat na nasu skolu, lebo ty vies vsetko najlepsie :no:

viac o tom s tebou diskutovat nebudem :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Amaguk » Štv 22.10.2009 12:53

Offtopic: kde som ta ja urazila? ved to ty si na mna vybehla so svojimi sarkastickymi poznamkami o tom, ako musim mat vzdy pravdu..:nwm: ja nikde nic take netvrdim - ani o sebe ani o tebe.
ja som sa ta len spytala, ci vas take veci ucia na skole...ak tam citas nieco, co tam nie je, je to cisto len problem tvojej vlastne interpretcie, za ktoru ja naozaj nemozem. btw, ak mi dokazes, ze sa vo svojom tvrdeni mylim, a ze pes nie je radeny medzi masozravce, je velmi rada svoj omyl priznam :no:
takze, ked ma uz z niecoho obvinujes, malo by to mat aspon nejaky realny zaklad, tak to prosim nehadz na mna, kedze ti nic zle nerobim, len sa pytam, co teba asi dost poburuje - sudiac podla tvojej reakcie...

inak ta opat prosim, ak nie si schopna normalnej vecnej diskusie, aby si to neriesila na ukor mna, ani nikoho ineho na tomto fore, a nezapchavala tak temu zbytocne svojim OT spamom. :vykricnik:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien