Kliker

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kliker

Poslaťod Bíglica » Uto 26.02.2008 17:24

Ja cvičím, čo prese potrebuješ?
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: Kliker

Poslaťod Silwuska » Str 27.02.2008 9:23

Lusy to cvakanie zubami robi aj Maco volakedy...ak ho poriadne "nevydrazdim" tak len cvaka a chrochce...skus mu popri povele mavat volacim nad hlavou a tak som aj pridala posunok...dvihnuty prst a mikat nim...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kliker

Poslaťod janka » Štv 28.02.2008 18:27

Bíglica píše:Ja cvičím, čo prese potrebuješ?

Napr.ľahni.....ako to cvičíš keď máš viac psov...a jeden je pri druhom.čiže vlastne naraz :smile: keď klikneš jednému tak ten druhý si nemyslí že on niečo urobil správne?
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Re: Kliker

Poslaťod lusy » Štv 28.02.2008 18:32

a co tak keby si ich cvicila kazdeho samostatne??? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Kliker

Poslaťod Bíglica » Štv 28.02.2008 18:39

janka píše:
Bíglica píše:Ja cvičím, čo prese potrebuješ?

Napr.ľahni.....ako to cvičíš keď máš viac psov...a jeden je pri druhom.čiže vlastne naraz :smile: keď klikneš jednému tak ten druhý si nemyslí že on niečo urobil správne?

Takže oslovím iba jednu , ta to urobí a kliknem druhu ignorujem, je to hlavne o očnom kontakte , vtedy ked pozeram na jednu chvaim jednu oslovujem jednu o druhu neprejavujem ani najmenši zaujem.
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: Kliker

Poslaťod janka » Pia 29.02.2008 18:03

ďakujem za radu :jop: ........oskúšam :jupi:
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Re: Kliker

Poslaťod dzou » Sob 05.04.2008 13:40

A ako približne dlho trvá kým pes pochopí klik=odmena? Dnes som s klikerom začala,pes ma 10 týždňov a zatial to nechápe :nwm: mám to skúsiť keď bude starší?
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Kliker

Poslaťod lusy » Sob 05.04.2008 13:45

a ako dlho si to robila? a ako presne?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Kliker

Poslaťod Bíglica » Sob 05.04.2008 14:17

Kliker je skvelý v tom , že nechávate psa premýšlať ak ho naozaj používate tak ako sa má použíať tak na narénovanie cviku vam netreba ani jeden dotyk so psom , to sa bez klikra neda. Tak je dotyk dolezity na usmernenie psa. Tu sa pes usmerní lebo CHCE CHCE A CHCE počuť klik a bude to robiť dokial ho nezačuje a ked ho začuje tak vie že to čo urobil bolo urobene spravne.
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: Kliker

Poslaťod dzou » Pon 07.04.2008 17:04

No tak ako po mnohý krát aj teraz sa ukázalo,že teda chyba je v človeku(teda vo mne :ua: ) a nie v psovi,chcela som od neho hneď aby niečo robil teda "sadni" ale neučila som ho najprv že klik je odmena, veľmi mi pomohli videá čo tu boli na nich linky fakt diki :smile: vyskúšam znovu a dám vedieť... ale v podstate som sa stále nerozhodla či mám cvičiť s klikerom alebo nie po tom čo som tu čítala , mám jacka russela má niekto skúsenosti s týmto plemenom a klikerom?Je fakt dosť ťažké udržať si jeho pozornosť :plac:
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Kliker

Poslaťod Kača » Pon 07.04.2008 17:32

dzou: myslím, že Jack je dosť vynaliezavý a žravý-t je všetko čo ku klikru ešte potrebuješ...
Ja tiež už teraz keď poviem "sadni" a ona si napr. hneĎ nesadne, tak ju rýchlo dám do sediacej polohy (aj keĎ viem, že cvik 100% ovláda) a potom kliknem adám odmenu.. tak som sa dočítala, aletedy nevim :nwm:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Kliker

Poslaťod lusy » Uto 08.04.2008 1:18

kaca a to si sa kde docitala??? pretoze prave cvicenie s klikerom je o tom, ze na psa sahat nemas. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Kliker

Poslaťod lucik » Uto 08.04.2008 5:26

lusy a ako psa naucis, ze na povel Sadni si ma sadnut, na povel Lahni si ma lahnut, ked na neho nesahnes?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kliker

Poslaťod Amaguk » Uto 08.04.2008 7:26

minimalne sadni sa da naucit aj bez sahania aj bez klikera :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kliker

Poslaťod šeltie » Uto 08.04.2008 11:06

ja som psa naučila s klikerom všetko a bez mechanického chytania, proste kliker je podla mna o tom aby pes rozmyšlal a pracoval sam. Práve v tom je zázračnost tejto malej krabičky
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky