Mondioring

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: MONDIORING

Poslaťod BasenA » Štv 23.07.2009 20:56

nedavno som si kupila casopis a tam pisali o tomto sporte ... nieco som si este dostudovala na nete a uplne ma to vzalo :aaa: ked raz budem mat psa ktoreho to bude bavit urcite skusime :yes: Ta sustredenost a stale nove veci uz priamo na starte ,no nieco uzasne.
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: MONDIORING

Poslaťod luciaabesy » Str 29.07.2009 17:43

vyzerá to supeeeeer :lol: aspon tie orazky na googli :smile: :smile: :smile:
‎...v životě přítel pravý,
jenž první víta, brání do únavy,
jenž nikdy svému pánu neodvyká,
proň bojuje a žije, pro něj dýchá,..
luciaabesy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: okr. Nové Mesto nad Váhom

Re: MONDIORING

Poslaťod johny5 » Sob 15.08.2009 23:24

vsetko mozne vypada dobre ale co je driny za tym....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Mondioring

Poslaťod pali » Sob 12.09.2009 19:10

Zdar
Veľmi ma zaujal výcvik podľa Mondioringu. Chcel by som sa do toho pustiť. Dozvedel som sa, že sa pri ňom, až na výnimky, cvičí s BO. Tu je môj problém. Inklinujem k NO kvôli ich kľudnejšej povahe (aj môj pes NO mi niekedy príde príliš aktívny).
Chcem sa spýtať veci znalých, prečo sa pri Mondioringu neuplatňuje NO? Kvôli tomu, že v krajinách, kde sa cvičí je viac rozšírený BO, alebo nie je NO na tento typ výcviku dostatočne rýchly, alebo je tu iný dôvod?
Dík
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Mondioring

Poslaťod Ronny » Sob 12.09.2009 19:43

Podľa môjho názoru, čo mám doma NO i určite bude stačiť keď ho správne motivuješ, vysvetlíš, bude to ok :jop: :ahoj:
Ronny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 181

Re: Mondioring

Poslaťod BasenA » Sob 12.09.2009 20:09

Je pravda ze vatsinou su v mondioringu belgicaci...Ale co som pozerala videa videla som aj ine plemena napr.erdel teriera,staforda.Takze ak by vas to bavilo a myslis ze nato mate podla mna nemate nad cim vahat :no:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Mondioring

Poslaťod johny5 » Ned 13.09.2009 19:56

Ono je to sport pre kazde precovne plemeno ci je to NO,DOB,VB,BO atd. Ale najviac sa osvecili BO pre ich rychlost rozhodnost a vnimavost.Takze ziadne vymedzovanie plemien v urcitych statoch nieje alebo aspon o nom neviem.
Pre ozajstnych zaujemcov o tento sport bude v oktobri vo Velkom Lapasi seminar o tomto sporte.
vid stranku Z POLYTANU SK
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Mondioring

Poslaťod jan2 » Pon 14.09.2009 22:49

To je krásnej sport :smile:
jan2
Šteniatko
 
Príspevky: 95

Re: Mondioring

Poslaťod johny5 » Uto 15.09.2009 21:45

Je to sport robeny hlavne do reality
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Mondioring

Poslaťod Bára » Uto 15.09.2009 21:48

Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Mondioring

Poslaťod pali » Str 16.09.2009 7:52

Je to sport robeny hlavne do reality

No áno, tie situácie, čo sa tam cvičia pripomínajú civilný alebo profesný život. Na druhej strane psi, čo sú tam úspešní, asi budú hyperaktiváci, čo sa do reality priemerného psíčkara nehodí. :ua:
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Mondioring

Poslaťod johny5 » Str 16.09.2009 21:29

Hyper ako hyper skor by som povedal temperamentni ale vyrovnani psi ktori dokazu aj samostatne uvazovat a rozlisovat...Pochabli a nevyrovnane povahy by to asi nezvladli kedze sam pretekar nikdy nevie aku situaciu mu na preteku vymyslia.Ono je to len o tom ci dokaze aj priemerny psickar uvazovat a dobre zvazit na co psika potrebuje alebo celkovo chce mat.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Mondioring

Poslaťod pali » Štv 17.09.2009 8:11

Ono je to len o tom ci dokaze aj priemerny psickar uvazovat a dobre zvazit na co psika potrebuje alebo celkovo chce mat.

No ja chcem mať pokojného spoločníka, s ktorým budem robiť aj mondioring. Tak uvidím, ako sa mi to podarí :smile:
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Mondioring

Poslaťod johny5 » Pia 18.09.2009 5:45

Ja dufam ze by sa ti mohlo ak budes mat dostatok skusenych ludi okolo seba ktori ti dokazu poradit a pomoct.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Mondioring

Poslaťod modrooky » Sob 17.10.2009 19:25

Na slovensku nemas šancu. Skor v Čechach.
modrooky
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia