vozi sa na nom vo vode a buda

Sem píšte vaše rady a nápady.

vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod 1bubko2 » Štv 20.08.2009 9:09

Ahojte...mam taky mensi problem....poprve...ked idem so psami k vode a plavaju....mlady sa zahryzne staremu do koze na kohutiku a necha sa nim tahat a najnovsie sa na neho aj vysplha.....nie ze by ho velky neutiahol alebo sa potapal....ale urcite to nie je prijemne a ked bude velkya ostane mu takyto zvyk tak to uz ho bude aj potapat :ua: ja neviem co s tym mam spravit...vtedy absolutne na nejake fuj nereaguje.....to iste aj ked sme na prachadzke tak sa s velkym chce hrat,skace na neho ,hryzie ho....a opat ziadne zakazovanie nefunguje....zabranim mu v tom vyhresim ho..a o par sekund zas :hmm:
a po druhe....mame ich v jednom koterci...obe budy...a stary sa vtrepe mlademu do budy a je tam...sice ho odtial vyzeniem a poslem do svojej ...a maleho natlacim do jeho...ale ked nahodou vybehne cez noc tak velky sa mu tam zas napcha....mlady potom spi na dvore ...sice nevyzera ze by mu to vadilo...ale aj tak chcem aby pekne spal kazdy vo svojej...dalsia vec co neviem vyriesit...aaach :hi:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Hanka 1 » Štv 20.08.2009 11:36

Zákazové povely na tohle platit nebudou a on nemůže pochopit, za co mu nadáváš a proč. Nepouštěj je do vody společně nebo dej mladému přivolání, pak nebude moct lézt staršímu na záda. Další cesta je, jít do vody s nimi a prostě ho sundat.
S tou boudou bych to neřešila, ať si spí každý v té, která mu vyhovuje, proč jim to chceš určovat?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod 1bubko2 » Štv 20.08.2009 11:46

No moc sa mi do tej spinavej vody nechce za nimi nahanat...a drzat ho nemozem cely cas....chcem aby si aj on zaplaval no
a buda.....ide o to ze mlady nepojde do ziadnej lebo jedna je stareho a druhu si stary tiez zobral....a tiez sa mi zda ze mu do nej lezie aby tam nemohol ist mlady...a chudak malicky potom spi na betone pod oknom :plac:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod johny5 » Štv 20.08.2009 22:44

hanka ma pravdu.a s tou budou by so to ja riesil tak ze kazdy by mal svoj koterec a svoju budu
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod 1bubko2 » Pia 21.08.2009 1:34

no ale to s abohuzial neda :ua:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod johny5 » Pia 21.08.2009 8:46

Vsetko sa da ked sa chce.A ja ked si chcem zadovazit psa najprv uvazujem nad takymito vecami aby nevznikol podobny problem.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod 1bubko2 » Pia 21.08.2009 8:52

no este koli tomu ze nemam dva koterce tak koli tomu si nekupim dalsieho milacika? tazko :no:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod johny5 » Pia 21.08.2009 9:15

No tak potom na co sa stazujes ked nemas zaujem to riesit.Ja a Hanka sme ti napisali alternativy teraz je to na tebe.A to este jeden tvoj psik nedospel len potom to zacne ak to nebudes riesit...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod 1bubko2 » Pia 21.08.2009 11:18

ja som cakala nejake metody ako im "vysvetlit" ktora je koho...ja nemam moznosti len tak si postavit dalsi koterec
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod johny5 » Pia 21.08.2009 13:15

Ako som napisal su iste veci ktore sa maju riesit uz pred kupou druheho jedinca...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Sana » Pia 21.08.2009 15:13

hm tak to ti niekto pomohol....
no ja keby som nemala inu moznost, tak by som to riesila tak, ze kazdy ma nejaku svoju hracku, kobercek, alebo misku, nieco musi mat svoje a to dat do tych bud.....
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod johny5 » Pia 21.08.2009 22:14

Jasne Sana a prave to co pises je kravina.Nemyslis ze prave to ze tie veci das do tych bud bude nasledkom buducej ziarlivostnej sarvatky?Nenapadlo ta napr ze starsi pes ma menej pozornosti tak si to vydobija tymto jeho sposobom?Ty musis proste furt hviezdit nejakou volovinou a potom to tak aj dopadne...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Hanka 1 » Sob 22.08.2009 14:41

Moc šancí nemáš, když jim nechceš nechat vybrat. Pokud si každý vybere jednu, opravdu bych to neřešila. Jestli se jeden z nich chová tak, že toho druhého vyhodí z kterékoli, jen si do ní vleze, brala bych to jako šikanu a jako šikanu to i řešila. V době tvojí nepřítomnosti s tím toho moc neuděláš tak ani tak.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod mika » Sob 22.08.2009 16:55

Sana píše:hm tak to ti niekto pomohol....
no ja keby som nemala inu moznost, tak by som to riesila tak, ze kazdy ma nejaku svoju hracku, kobercek, alebo misku, nieco musi mat svoje a to dat do tych bud.....


Neviem ci si to zaregistrovala, ale vacsina psov je ako male deti-ked ma nieco jeden, tak ten druhy to chce tiez a len vymysla ako sa k tomu dostat.

Bubko, neviem aky velky je ten kotec, ale nedal by sa na noc/v zlom pocasi rozdelit nejakou priehradkou na polovicu a kazdy by bol v tej svojej?
Niektori so mnou mozno nebudu suhlasit, ale myslim, ze ked toho starsieho to vozenie dozerie, tak maleho sprdne a ten pochopi a da pokoj.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: vozi sa na nom vo vode a buda

Poslaťod Sana » Ned 23.08.2009 11:15

johny5 píše:Jasne Sana a prave to co pises je kravina.Nemyslis ze prave to ze tie veci das do tych bud bude nasledkom buducej ziarlivostnej sarvatky?Nenapadlo ta napr ze starsi pes ma menej pozornosti tak si to vydobija tymto jeho sposobom?Ty musis proste furt hviezdit nejakou volovinou a potom to tak aj dopadne...


džony podla tvojej velmi rýchlo klesajúcej profesnej úspešnosti (znám lidi co znají lidi :smile: )by som sa nesnažila moc zhadzovať názory druhých, skôr sa snaž popracovať na sebe, aby sa ľudia k Tebe vrátili. :smile:
Ja si za tým názorom sto percentne stojím i napriek primitívnym prúpovídkam frustrovaných jedincov.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik