Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod Jack » Pon 18.02.2008 11:14

Mojej sestre vo štvrtok zomrel yorkšírsky teriér. Teraz sa rozhodla že si zadováži šteniatko. Zavolala do jednej CHS a tam jej povedali že či chce papiere alebo nie. Že ak áno tak doplatí 2000sk. Ona papiere asi chcieť nebude, keďže ju neťahajú výstavy, potrebuje iba niekoho na maznanie. Čo si o tom myslíte ????
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 11:16

...podla mna nebude nieco v poriadku :nie: :nie: :nie: ... ale pokial chce za neho 12 000 tak aj tak to nie je v poriadku... :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lusy » Pon 18.02.2008 11:20

ako sa moze chovatel opytat, ci chce PP alebo nie. ved keby ho niekto nahlasil, tak bude mat pruser. ako sa vola ta chovatelska stanica? :joint:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Jack » Pon 18.02.2008 11:23

To neviem zo sestrou sa stretávam málo ale je to niekde v Tornali. Včera sa tam boli pozrieť, šteniatka majú 2 týždne.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 11:24

...v ziadnom chovatelskom klube nemaju v chovatelskom poriadku chovatelia povolenie predavat a produkovat stenata bez PP :nie: :nie: :nie: :fizel: :fizel: :fizel: ano a tu to vsetko zacina....
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod zeane » Pon 18.02.2008 12:21

Myslim, ze ani u yorkov uz nejestvuju "nadpocetne" stence... A 2000 Sk za rodokmen???? :aaa: :aaa: To je nehorazna suma - urcite by si mala najst inu CHS a tuto nahlasit chovatelskemu klubu... Ja viem, ze byva penazny rozdiel aj vacsi, ale ak su steniatka z jedneho vrhu tak je to cire (sory za vyraz) svinstvo pretoze rodokmen dostavaju VSETKY steniatka - alebo ziadne steniatko. Takze bud si len "priraza" alebo proste podvadza zakaznikov. Alebo ma dva paralalne chovy - s PP a bez PP naraz a to ma urco zakazane svojim chovatelskym klubom. Nech to pisem z ktorej chcem strany urcite to nie je seriozna CHS a znova doporucim najst si inu - yorkovcanov je na slovensku dost si myslim.
Drzim palce aby dostala toho najsamsuper yorkina na svete :jop:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 12:27

...ake su to nadpocetne stence? Co je to za termin? Pri prehliadke a kontrole vrhu poradca chovu urci jednoznacne pocet steniat a basta. Vsetky dostanu PP a nestandardne utratit... :yes: :yes: :yes:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod zeane » Pon 18.02.2008 12:44

Nadpocetne stena je termin z minuleho tisicrocia. Ti, co ucili mna o tom hovorili jednoznacne - vo vrhu (kedysi v temnom davnoveku) dostavalo rodokmen prvych sest steniatok. Ostatne boli bud utratit, alebo ich mohol majitel ak si trufal odchovat. Ovsem nedostali rodokmen a neboli ani v klube ani nesmeli byt oznaceni ako cistokrvni.
Vidis, tam mozno vznikol termin cistokrvny pes bez PP - to ma este nenapadlo... :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 12:47

nie nemas pravdu... v davnoveku som odchovaval aj ja psov s PP a jednoznacne zaviselo od typu chovu. Bud ostalo len podla pravidiel klubu a zbytok jednoznacne utratit. Ziadne nadpocetne stenata bez PP :nie: :nie: :nie: :pac: :pac: :pac:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lusy » Pon 18.02.2008 12:50

inak co sa tyka tych steniat bez pp pri vacsom pocte steniat, tak tusim o tom pisala fraga, ze sa pytala a ze to este plati pre nejake polovne plemena. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 12:52

je to viac nez chore. Tie stenata sa neutracali len preto ze neboli standardne, ale preto, ze boli nadpocetne a mlicnost suky by asi stenata poriadne neuzivila. Lepsie bolo a je mat 6 steniat kvalitnych ako 8 zmrdov... :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Pon 18.02.2008 13:00

Ano pytala som sa to minulý tyžden na SKJ, nadpočet sa to volá len u polovných plemien u ostatných aj keby ich mala 16 dostanú PP všetky štendulata... U polovných ak si chcu nechať viac ako 6 s PP musia požiadať poradcu chovu... o utrácaní sa nehovorilo... inak neviem či by som chcela aby mi utratili štendulato ak by boli všetky ako jeden asi ne... ale ak chce človek chovať musí sa podriadiť zvykom klubu...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 13:04

a zese Ti polovnici... zase vynimky.... Bohuzial aj ja som mal v dvoch vrhoch nadpocetne stenata, ale jednoducho ina alternativa neexistovala jedine utratit... a to im nic nechybalo, ale o tom to chovatelstvo je. Ano pokial viem aj v nasom klube je to tak... napisane je v CHP ze 6 steniat a ostatok po konzultaciii s poradcom chovu. ALe potom vsetky stenata s PP. TO je co za ch...inu. Alebo stat v state... :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Pon 18.02.2008 13:15

no tak za nadpočet sa platí že ano...a Yetti tak daleko ešte nie som ja neviem čo bude potom ak bude náhodou nadpočet... ja len dúfam, ze naozaj nebudú nútiť utratiť...no...inak nam to moc ani nehrozi...chvala bohu jazvečíčkovia...hlavne títo mini pidi...majú tak 4-5 štenduliatok, tak hádam sa do limitu zmestíme :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 13:19

hovori sa tomu aj rasova diskriminacia... :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Ďalší

Späť na Chovateľstvo