Smutok alebo citove vydieranie?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod jenna » Str 19.08.2009 15:12

a nemôže mať svoj peliešok v spálni, s tým, že platí zákaz na posteľ?? predsa by bola zrejme kľudnejšia, mohla by si sa jej prihovoriť, nie za ňou vždy lietať...malé šteniatko ti na posteľ nevyskočí a keď bude väčšia stačí vysvetliť, že nesmie a nebude to ani skúšať...teda neviem, lebo ten náš bol od prvej noci v posteli :ach: ale zas, keď chcem kľud poviem "miesto" a ide do svojho, a keď chce on kľud odo mňa (tiež viem otravovať :ha: ), tak sa zbalí aj sám a odíde...
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod renqa » Str 19.08.2009 15:18

jenna, presne takto to máme vyriešené aj my... :jop: :no:
a myslím, že je to úplne v pohode, ale zas vieš, keď ho nechcú
brať do spálni tak neviem... :nwm:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Bára » Str 19.08.2009 15:18

leuska píše:Nieze ju pojdes zobudit,aby si ju pochvalila :ach: :haha: :haha: :ahoj:

Offtopic: "Heej, halóóóó, vstávaj!!" Táák je výborná, konečne si bola ticho..." :haha: :haha: Toto som si nemohla odpustiť...predstavila som si malinkú bielu spiacu guľôčku, ako k nej príde majiteľ a začne ňou triasť, že vstávaj :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod leuska » Str 19.08.2009 15:19

Tini,ked vyjdes z izby,zo zaciatku pri prvych pokusoch urcite znova spusti :no: Ale ty za nou zajdes zase,az ked sa ukludni,az nakoniec pochopi,ze knucanim nic nedosiahne,prave naopak :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 15:39

ja viem ze najjednoduchsie by bolo zobrat ju do spalne ak nie rovno do postele ale podla mna to nie je miesto pre psa..moj osobny nazor ale rozumiem tym ktory si psika beru k sebe - my sme si tiez dali uz slofika spolu na gauci a je to super :lol: :jop:
no spalna je pre nas a nase sukromie..a okrem toho je to jedine miesto v dome kde nie su parkety ale koberec..a ten sa veeelmo tazko cisti ked sa tam stane nehoda..duplovane ked je kremovy ako ten nas.. :ua:
ja som uz zaobstarala stuple do usi pre mna aj priatela a dnes v noci sa ideme pustit do boja s tou nasou.. :jop:
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 15:42

Bára píše:
leuska píše:Nieze ju pojdes zobudit,aby si ju pochvalila :ach: :haha: :haha: :ahoj:

Offtopic: "Heej, halóóóó, vstávaj!!" Táák je výborná, konečne si bola ticho..." :haha: :haha: Toto som si nemohla odpustiť...predstavila som si malinkú bielu spiacu guľôčku, ako k nej príde majiteľ a začne ňou triasť, že vstávaj :heh:

myslim ze by sa dobre zdivila... :haha: :haha: :haha:
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod wer » Štv 20.08.2009 20:29

my sme to riesili tak, ze sme nechali otvorene dvere, len sme tam dali zabranu, aby nemohol preskocit do izby. tak vedel, ze sme tam, videl nas, pocul. a bol kludnejsi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod lusy » Štv 20.08.2009 21:19

ak som rozhodnuta nepustit psa do spalne, proste idem spat a pes nech si skuci kolko chce. nikdy k nemu neist. pochopil by ze skucanim alebo skrabanim na dvere bude mat vasu pozornost. na toto len treba pevne nervy a stenik po case zaspi.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod jenna » Pia 21.08.2009 8:09

inak tú zábranu do dverí sme používali aj my, ale cez deň, keď bol ešte krpatý a nechceli sme aby sa mame motal medzi nohy, alebo nespadol zo schodov - takže ona sa mu mohla prihovoriť, pohladkať, skontrolovať, ale nepustila ho z izby no a on bol aspoň kľudnejší ako keby mal byť sám zavretý v izbe :smile:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Bára » Pia 21.08.2009 11:14

lusy: Správne by sa to malo riešiť tak, ako si napísala, no bohužiaľ nie vždy je to možné... teda malé dieťa, ktoré sa na hluk budí, susedia, ktorí skučanie nemusia tolerovať atď atď... :smile: Ja by som to takto riešiť mohla... bývam v dome na samote a susedov tu máme len cez víkendy...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Luciq » Pon 24.08.2009 16:50

lusy píše:ak som rozhodnuta nepustit psa do spalne, proste idem spat a pes nech si skuci kolko chce. nikdy k nemu neist. pochopil by ze skucanim alebo skrabanim na dvere bude mat vasu pozornost. na toto len treba pevne nervy a stenik po case zaspi.

s tym mozem jedine suhlasit .. ja som takto podobne riesila ked som oducala dvojrocneho psa ze uz nech nejde do postele .. proste chod na miesto a ked aj plakal a skucal tak som to ignorovala .. par krat som ho musela dat na miesto znova, ale to bolo bez emocii bez cohokolvek, len suche miesto a sup zase som spala .. prva noc bola o nicom, ale uz druhu noc otravoval iba hodinu .. a po tyzdni, dvoch sa prestal dozadovat spania v posteli uplne ..

Offtopic: ak by bol niekdo zvedavy preco som siho naucila, tak bolo to tak ze bol babo trojmesacne a dostal parvovirozu a cely sa trasol, tak som ho zobrala do postele
'Arguing over the internet is like running in the special olympics; even if you win, you're still retarded'
Luciq
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Vrakuna, Bratislava

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Peťuška » Str 26.08.2009 7:58

a čo ak šteňa môže spať v spálni, lenže vkuse by vyskakovalo na postel, a nedá si povedať? a keď konečne zaspí tak po pár hodinách sa zobudí ideme von a potom má energie aj za piatich
Peťuška
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod jenna » Štv 27.08.2009 7:03

no šteniatko ťa bude skúšať, čo všetko môže, kde sú tvoje hranice :smile: takže pokiaľ si rozhodnutá nepustiť ho na posteľ, tak ho tam proste nepusti, ak vyskočí, tak ho pokarhaj :nie: (nebi ho však, stačí hlasom) a zlož dole...no a k tej energie aj za piatich - čuduješ sa veď máš JRT :lol: sú to veľmi energické psíky (mám doma jedného), a ak si to nevedela tak to ťa ľutujem, pretože oni si vyžadujú fakt veľa pohybu :aaa: takže sa máš na čo tešiť, odporúčam naštudovať si fórum čo sa týka výcviku a výchovy psíka a tiež si niečo zistiť o konkrétnom plemene :ahoj:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Peťuška » Štv 27.08.2009 11:47

Neboj ajsné že som to vedela. A študujem jedna radosť :) sažíms anásjť čo najviac rád a informácí, adíms aaj s psíčkarmi a tak :). a JRT som si kúpila preto, lebo je živé striebro :) len momentálne sa bojí ešte na dlhé prchádzky chodiť.. takže si to niekedy vybýja doma ;)
Peťuška
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod klemo13 » Sob 21.05.2011 21:13

Ahojte :lol:
Ospravedlňujem sa, že tu po 2 rokoch otváram tému ale mám šteňa ... našli sme ho na ulici.
No ale k problému : Malý proste stále knučí a pýta sa na ruky . Je to správne ? Pretože on kňučí kôli každej blbosti ... a ešte proste v noci on sa zobudí ja spím a on kňučí stále proste ... a ked nejdem za ním tak sa tam proste vyčúra a vyserie ....
Mehehehe
klemo13
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik