Smutok alebo citove vydieranie?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 12:36

Ahojte.
Chcela by som vas poprosit o radu. Mame doma 3 a pol mesacnu fenku westika, ktoru sme si priniesli pred 4 dnami.
Je milucka, bez cikania vie byt aj 3-4 hodiny a v noci dokonca aj dlhsie. :jop:
Problem nam ale robi zaspavanie. Akonahle sa v dome urobi tma zacne nariekat. Musime pri nej byt az kym nezaspi co niekedy trva aj viac ako hodinu - stale sa strhava a kontroluje ci sme pri nej. Nepomohlo ani moje stare tricko v jej postielke a hracka od predchadzajuceho majitela/chovatela. Akykolvek zvuk, aj ten najslabsi, ju zobudi. Je jedno ci je pred spanim v klude alebo ma za sebou dlhu prechadzku/hranie, zaspavanie prebieha rovnako ..
Po tom, ako sa v noci (dnes o 3 rano :pac: ) zobudi a ideme s nou von, sa jej uz spat nechce. Nepomahaju hracky, hladkanie v jej postielke, kosticka.. :plac: Chce byt iba s nami. Ona do spalne nemoze (dvere zatvarame lebo este nerozumie povelu nesmies), takze my musime k nej. Inac je to narek a skrabanie na dvere..
Viem, ze vela ludi si mozno pomysli - zoberte si ju k sebe tak sa ukludni, resp. je to male steniatko/male baby a to potrebuje byt s clenmi "svorky" a nie samo..Lenze zakaz do spalne bol vzajomna dohoda este pred tym ako sme si ju kupili a mienime ju respektovat a taktiez ukazat malickej ze je milovana ale nemoze si robit vsetko co si zmysli..
Zvykne si male 8 tyzdnove steniatko na novych majitelov rychlejsie ako starsie (tak ako nase 3 a pol mesacne)? Potrebuje to starsie viac casu kedze je uz rozumnejsie, viac si uvedomuje co sa okolo nej deje a viac jej chyba rodina a prostredie v ktorom do teraz vyrastala??? Do akej mieri resp. do kedy je to smutok a strach a kedy uz zacina citove vydieranie, spekulacia a zistovanie do kedy a do kade sa daju hranice prekracovat???
Nechceli by sme vychovat rozmaznaneho psika, ku ktoremu priletime na kazde zavolanie a moze si s nami robit co sa jej zachce, ale na druhej strane absolutne nechceme aby sa pri nas citila odvrhnuta, sama, nepochopena a nemilovana..
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Efa » Str 19.08.2009 13:00

no každopádne si treba uvedomiť že ste malú vytrhli z jej pôvodného sveta a zrazu sa ocitla v neznámom prostredí a v noci úplne sama. KAždé šteňa potrebuje cítiť že je chcené a milované a že je členom novej svorky ktorá si ho vzala. Takže rešpektujúc Vaše rozhodnutie o tom že psíča nesmie byť v spálni navrhujem aby si sa dočasne presťahovala do inej miestnosti, kde bude môcť spať v pelechu vedľa tvojej postele, keď sa časom aklimatizuje a zvykne si na to že u vás je doma a nič jej nehrozí tak začni postupne jej pelech premiestňovať na miesto kde ho už bude mávať na vždy (to isté môžeš spraviť aj v spálni, kedy pes nepôjde na posteľ, ale bude v pelechu pri posteli) ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod leuska » Str 19.08.2009 13:10

Ahoj nasa tiez,ked sme ju priniesli domov,knucala :yes: Ja ju davam spat do klietky,aj teraz,ked uz ma 4.5 mes. a uz nespini :ach: Tiez v klietke po zatvoreni knucala a mam malu dceru,takze to dost vadilo :ua: Potom ma napadlo zakryt klietku dekou a pomohlo :smile: Sice asi 2 dni este knucala,ale asi len pol minuty a potom uz jej nevadil ani buchot a svetlo :no: Ked ju prikryjem,tak tam ma pokoj a sama si tam teraz chodi lahnut :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 13:11

no ano ale my momentalne byvame v jednoizbovom domceku..to znamena nasa spalna a obyvacka spolu s kuchynou..
ona spava v tej obyvackovej izbe..
to sa mame teraz prestahovat za nou do obyvacky? a potom ked uz u nas bude dlhsie len tak odist?
a co s tym nocnym buntosenim? ako dlho takemuto starsiemu steniatku trva kym si zvykne???
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 13:13

mozem sa opytat aky je rozdiel v tom ze ma celu miestnost pre seba a v tom ze je zavreta v klietke? :nwm:
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod leuska » Str 19.08.2009 13:15

V prikrytej klietke sa skor ukludni :no: Moj nazor :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 13:19

ale mne to pride ako jej obmedzovanie.. :ua: len tak ju strcit do klietky..
neviem, akoby som ju dala do vazenia - taky mam z toho pocit.. :nwm:
isto to pomaha - videla som to na vystavach, ale ja by som na to asi srdce nemala...
ja by som skor bola zvedava ci sa da rozlisit to ,ci pes naozaj smuti, alebo len vyuziva makke srdce majitela.. :no:
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod leuska » Str 19.08.2009 14:04

Zo zaciatku smuti,ale ked vsetko dovolis,skusa,kam az moze zajst :no: Myslim napr. to,ze ti jej je luto,tak si ju vezmes napr. do postele :ach: Zo zaciatku je to fajn,ale neskor budes chciet,aby mala svoj kutik a potom s tym bude problem :no: Ja si nemyslim,ze je to az take obmedzovanie,ked ju dam na noc do klietky :no: Ide tam uz sama,ma tam klud,rano ked zacuje ze uz niekto vstal,tak stekne a pustam ju na dvor :smile: Je to podobne ako s malym dietatom,ja som dcerku nikdy nebrala k sebe na postel ona mi teraz sama vlezie do postielky,ked je unavena :hi: Zo zaciatku tiez pred spanim troska plakala,ale ked nepoznala inu moznost,nasu postel,tak si rychlo zvikla :yes: A nemame ziadny problem s vecernym zaspavanim :nie: Vlozim ju do postielkya idem prec ,ziadny plac nepoznam :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 14:19

viem ze sa jej v tej klietke nic nestane a, ako som uz pisala, urcite je to dobra vec ked to pouzivaju aj na vystavach na ukludnenie psov...
no ja by som to radsej chcela riesit bez nej - take moje vnutorne presvedcenie.. :smile:
ma pre seba celu izbu tak nech si ju vychutna..
myslis ze po 4 dnoch by uz mala byt natolko zvyknuta na nove miesto aby dokazala zaspat bez nas? ze ten plac to uz je skusanie kolko moze? co takto zatvorene dvere a neotvarat kym nieco nebude demolovat? nie je to prilis brutalne???? :nwm:
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod leuska » Str 19.08.2009 14:29

Ak ju nechces dat do klietky,skus aspon upravit izbu tak,aby nemala moznost nieco dolezite znicit :smile: Ja by som nechala zatvorene dvere a neotvarala vtedy,ked knuci,ale isla by som ju skontrolovat vtedy,ked je ticho :no: Ona si to spoji a bude vediet,ze ked stichne,prides k nej a pochvalis ju :smile: Potom by postupne mala prestat knucat :no: Ja som takto postupovala u psika,ktoreho mame vonku.Ked som ho chcela od mala naucit,aby vedel zostat v urcitych situaciach v koterci :yes: Samozrejme,ked som ho prvykrat zatvorila,dlhsie knucal a hned,ako stichol,som sla a vypustila ho :smile: Teraz,ked ho potrebujem zatvorit,hned si tam lahne a v pokoji caka,kym otvorim :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod renqa » Str 19.08.2009 14:30

leuska, určite aj to je riešenie... :jop:
ale neviem, či by som to ja s mojou
povahou dokázala brať tak ako to berieš ty.
Ja som psíka zobrala do postele keď bol malý
a nevadí mi ani teraz keď dojde do postele.
Ale neni nejako rozmaznaný, teraz už nechodí
skoro vôbec do postele. Sám si ide na miesto
alebo si ľahne pod posteľ, aby mal aj on svoj
pokoj a pohodlie.

A to nehovorím, keby som túto situáciu
mala riešiť s dieťaťom. To je jasné,
že by som ho vzala do postele. Aj dieťa
kým je úplne maličké, tak určite neskúša rodiča
tým, že plače v postielke. Bolo 9 mesiacov v
maminom brušku, tak je podľa mňa prirodzené,
že si plačom vyžiada prítomnosť blízkych.
To je len môj názor... Nie že sa na mňa nahneváte.... :no: :hi:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 14:40

leuska to ti nie je az taky zly napad...ale co ked stichne ked uz zaspi??? :smile: ako ju potom pochvalit? :nwm:
renqa normalne male dieta place len vtedy ked je hladne alebo ho treba prebalit (hovorim o tom najmenson)..jasne ze taketo dieta sa riadi prvotnymi instinktami..ale ked to trochu vyrastie a zacne to mat vlastny rozum zacnu sa problemy..kolko ludi si tak pokazilo dieta - bralo na ruky momentalne ked zaplakalo, uspavalo iba v kociku..a potom si mohli ruky vytahat od nosenia deti a nachodili sa kilometre kym ich uspali..nepodcenuj deti a ani steniatka..oni su niekedy mudrejsie ako sa zda... :heh:
aj preto je pre mna strasnou zahadou ako vediet kedy ten zlom nastal a nic nepokazit.. :nwm:
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod leuska » Str 19.08.2009 14:43

Renqa,kazdy ma svoj nazor,samozrejme :smile: Ale tebe nevadilo,ze bol psik v posteli,lenze ona pise,ze sa uz pred jeho prichodom dohodli,ze nebude v spalni :no: A tak je to aj s detmi,moja velmi neplakala,mamstastie,velmi lahko si zvikla :yes: Ale poznam aj take pripady,ze dieta place dlho,tak samozrejme,ze ho nakoniec vezmu k sebe :yes: A takisto mas psika,ktory nieje rozmaznany,lebo su aj taky vychcani,ze im potom neporadia,ked si zvyknu na dobre :heh: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod leuska » Str 19.08.2009 14:46

Tini,ked uz zaspi mas vyhrane :aaa: Nieze ju pojdes zobudit,aby si ju pochvalila :ach: :haha: :haha: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Tini » Str 19.08.2009 14:58

:haha: :haha: :haha:
no to by bol gol.. :heh:
a ked nebude spat a ja vyjdem von aby som ju pochvalila a potom znovu zavriem pred nou dvere, nezacne sa cirkus nanovo?
Tini
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik