Vápnik ako doplnok

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod 1bubko2 » Str 12.08.2009 13:12

no rodicov ma nizsich matka 70 a otec 72 no otec otca ma 76 a matka matky 72 ....keby chcel mat radsej nieco po dedovi ako otcovi :lol:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod leuska » Str 12.08.2009 13:16

No pokial neboli predkovia obri,nebude ani tvoj,aj keby dostaval neviem aku stravu :no: S vapnikom neexperimentuj,ak nechces,aby mu odisli klby :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod Rehssi » Str 12.08.2009 13:18

Mozem sa skor spytat- co u vas znamena varena strava? On toho vapniku moze mat fakt malo, len neviem, ci to priamo suvisi s vyskou :nwm:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod 1bubko2 » Str 12.08.2009 13:33

no kuracie kridla trupy stehna , nejake srdcia,oblicky ,pluca,...... nejake rybky ....varene max 20 minut ,hodim mu to aj surove obcas, davam mu lopatky a stehenne kosti hovadzie na obhryzanie
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Amy01 » Uto 08.12.2009 10:48

kessina píše:dakujem :lol: a este mam teda jednu otazku, tu skrupinku mu mozem davat napr. raz za tyzden alebo raz za dva tyzdne? vyratat si kolko potrebuje na tyzden alebo mu to mam davat kazdy den?


mohol by prosim niekto odpovedat? tiez by ma zaujimalo ci jej to mam davat denne alebo 1x za tyzden celu davku
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Amaguk » Uto 08.12.2009 10:54

radsej postupne nez narazovo
cim krmis?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Amy01 » Uto 08.12.2009 11:00

aha dakujem :smile:
varenou stravou a zacinam trochu aj surovou, mliecne vyrobky... rano eukanuba ale bude trainer fitness len este nedorazil
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Amaguk » Uto 08.12.2009 11:05

ide o to davat pozor na prevapnenie, prebytok vapnika je rovnako zly ako jeho nedostatok a ked takto kombinujes rozne druhy stravy, tak je dost tazko odhadnut tie spravne pomery :nwm:
pokial davas aj granule resp. kosti pri krmeni surovou, nemusis vapnik doplnat denne
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Amy01 » Uto 08.12.2009 11:08

no prave to, že som čítala aj o tom, že veľa ho tiež škodí, kosti zatiaľ nedávam. Asi nechám urobiť neskôr rozbor aby som vedela na čom sme.
:smile:
dakujem za vysvetlenie
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod maydanoz » Str 16.12.2009 22:22

nejaky ten cas psovi len varim, doteraz som nepridavala vajcove skrupiny do zradla.
kupila som take tabletky-kalk tabletky pre silne kosti a zdrave zuby:
Obrázok

co myslite, je to dobre??? alebo mam radsej davat skrupinu?? :otaznik:
inac to ma taku sladkastu vonu protivnu :ua:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod pimpa » Pia 30.07.2010 17:22

mna dnes spucovala veterinarka, ze preco experimentujem so skrupinkami a nekupim radsej vapnik. bola som u nej prvy krat lebo som nestihla moju, ktora mi skrupinky pre zmenu odporucala :nwm: co clovek to iny nazor.
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Jessy3522 » Sob 31.07.2010 22:38

Mne tiež povedali že radšej kúpiť nejaké vitamíny ako dávať škrupinu...vraj sa ten vápnik zo škrupiny potom usadzuje v slepom čreve...takže takto mi to odvôvodnili...takže fakt už ani ja neviem čo je na tom pravdy...
Jessy3522
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod jaroAKBO » Pia 03.09.2010 9:46

to je trochu blboste nie? ako ze vapnik zo skrupiny sa usadzuje v slepom creve a ten kupeny nie???? vacsina vapnikovych doplnkov mas len skrupinu v prasku, zas ide len o to ako vytiahnut z ludi peniaze, nenechaj sa odradit a kludne krm so skrupinami a kostami co sa tyka vapnika, urcite to je zdravsie nez tie doplnky, lebo tie obsahuju aj dost chemikalii :hmm:
jaroAKBO
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Deina » Pon 06.09.2010 10:21

Ku skrupinam - mne bolo povedane od jendeho zdroja, ze skrupiny treba pokvapkat citronovou stavou, ze inak z nich pes to kalcium nevytiahne. A ked som na to kvapkala citron, dostala som od ineho zdroja pucing :au: , ze ci som este v zivote nepocula o vajecnej kutikule a ze mi ten citron prd pomoze. Tak ja uz fakt neviem :aaa:

Ale do tejto temy chcem pridat inu trosku otazku - psovi davam varenu stravu, no zatial som v tomto zaciatocnik. Akurat som si vypocitavala kolko mg vapnika treba dat psovi denne, aby to sedelo s tym co je napisane v teme "Varena strava - zakladne pravidla". Takze pocitam : 840g zradla davam denne a ked sa budem riadit podla tohto " 900mg vapnika na 1/2kg zradla", jednoduchou trojclenkou som dostala cislo 1,5g vapnika na den. Dam to krat sedem a to vide 10,5g vapnika na tyzden. A teraz moja otazka : Roboran vyzivovy doplnok ma v polkilovom baleni 180g vapnika. Staci jej teda davat preventivnu davku - 2 lyzicky za tyzden?
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Bad » Štv 16.09.2010 6:36

Deina píše:Ku skrupinam - mne bolo povedane od jendeho zdroja, ze skrupiny treba pokvapkat citronovou stavou, ze inak z nich pes to kalcium nevytiahne. A ked som na to kvapkala citron


Asi to je pravda, taky jsem to četla, když roztlučeš skořápky a zakapeš citrónem tak by měl vzniknout citrát vápenatý, který je pes schopen vstřebat. Koneckonců, jako nejsnadněji vstřebatelný zdroj vápníku pro psy je udáván doplněk zvaný CALCIUM CITRÁT.

U mého psa zjistili nedostatek vápníku. Veterinářka mi řekla, ať koupím třeba nějaký vápník v lékárně, že to je jedno. Druhý veterinář řekl, že pes není člověk a kočka není malý pes a nelze zaměňovat přípravky, co je schopno vstřebat a zužitkovat tělo lidské projde psem bez užitku atd. Když vezmeš, že psa můžeš zabít čokoládou a kočku zabiješ spot-onem proti klíšťatům určeným pro psa, tak na tom asi něco bude.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy