Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lucik » Ned 10.02.2008 8:46

no podla mna to nie je o preslachtenosti plemien, ale o oblubenosti - pocte nepapierovych jedincov.. tiez poznam strazneho labradora.. ale castokrat je to skor o majiteloch - vela ludi si kupuje retrievra na okrasu - na dvor, bez toho aby vedeli, do coho idu.. proste len preto, ze sa im paci a ze sa o nich pise vsade ake su to uzasne priatelske psy.. lenze nemaju ani paru o socializacii, vycviku a tak.. potom ked so psom nic nerobia, cuduju sa, ze im to hoviadko na vodidle taha, utoci na ine psy, niekedy aj na ludi..
tu u nas je x labrosov a goldenov + jeden flat a napriek inzeratu, ze hladame partakov na treningy sa neozval NIKTO. proste bieda.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 10.02.2008 13:34

No, je pravda, ze povaha psa vo velkom zavisi aj od majitela. ,,Aky pan, taky pes.´´ Ale tie typicke crty plemena by mali byt zachovane. Bohuzial, ale, psy bez PP casto nemaju tie povahove crty. V podstate by aj mohli mat, keby nebolo tolko ,,priemyselnych´´ ludi na psov...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Lucifer » Ned 10.02.2008 13:50

Uz ani pes s PP nie je vzdy zarukou...kazia to CHS, ktore mozeme vystizne nazvat aj "PUPPY FACTORY"... :ua:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lucik » Ned 10.02.2008 13:56

Lucifer píše:Uz ani pes s PP nie je vzdy zarukou...kazia to CHS, ktore mozeme vystizne nazvat aj "PUPPY FACTORY"... :ua:


ano, clovek by uz povedal, ze u labrosov by sa mohol ten rast poctu CHS a produkcie steniatok zastavit raz.. ale kde, labros je proste v mode.. prave som prisla z vonku, kde som stretla par mladych ludi s mladou zltou labroskou (4mes.stenko). samoska som sa na nich vrhla s otazkou, ci je s PP, ci chcu s nou cvicit a tak.. s PP bola a dokonca po fenke, ktoru z videnia poznam (nedavno bola aj v Novom Case ako nejaky unikat s 11timi steniatkami) a po odpovedi na moju otazku, za kolko steniatko kupili, som skoro odpadla.. za 2 tis. :vykricnik: lebo sa potrebovali rychlo zbavit steniatok, pretoze odcestovali do Australie (aj s fenkou).. to co uz je toto :otaznik:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 10.02.2008 14:24

No, akoze...Ak niekto chce odchovat stenata, tak by mal ratat so vsetkym! A mal by za ne niest aj zodpovednost!
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lucik » Ned 10.02.2008 14:31

no.. mal by.. ale to my zijeme asi v matrixe
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 10.02.2008 14:55

Asi hej. Skoda, ze je tych naozaj POCTIVYCH chovatelov malo... skoda nielen pre cloveka, ktory by chcel zdravych a statnych psov, ale hlavne pre to plemeno!
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Ned 10.02.2008 19:23

Vikiki22 píše:Aj ked si ich niektori mylia s hovawartom.
znalci plemien asi ano...ale laici najcastejsie so setrami, aspon moja skusenost (a cesi maju dost skusenosti pri stenatach so zemenou s NO :oo: )...aj ked to zas ja nechapem, ako na to prisli...cosi podobne je, ale zeby som rovno tvrdila, ze je to seter? :pac:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Ned 10.02.2008 19:35

raky píše: ..veľa ľudí si nás teraz zasa pletie s flatom :yes:
ja som si tiez raz, verejne priznavam :hi: ale bola to fena a ja som ju videla ako psa fcr...ja by som povedala, ze je to aj "posunom" plemena...zober si, ako dnes vyzeraju hovici...hlava sa im zuzuje, co asi nie je moc podla povodneho standardu ;-) a tak ich naozaj coskoro bude delit uz len stop a drzanie chvosta (v pripade vystavnych psov este ostrihanie flata je znak na rozoznanie, hovici sa nestrihaju) :ach:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Ned 10.02.2008 19:40

problemovi chovatelia nie su bohuzial len u "modnych plemien"...ale aj u tych menej beznych...jedina vyhoda oprot modnym je to, ze ked je menej chovatelov, menej majitelov, skor sa tie zle veci siria a tak si buduci majitel lahsie vyberie....ale poznam aj psov, ktori nie su koser a majitelia, ci chovatelia to v uzkom kruhu priznaju, no verejne taja...a potom je to len JPP a bez faktov sa s tym neda nic urobit, akurat ti hrozi, ze ak sa ozves, budes za ohovaraca menokazica :ua:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lucik » Pon 11.02.2008 6:16

no ja poznam jednu pani, ktora svoju fenu - krizenku goldena s ciernym labradorom vydava za co len chces.. panicke s flatom tvrdila, ze je to flat, kamaratke s goldenom, ze je to golden ale cierny, mne hovorila, ze je to labrador (mucila som ju, tak sa potom priznala), raky mal s nou tiez tusim docinenia a urcite mu tvrdila, ze je to hovawart :D
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod kaila71 » Str 20.02.2008 18:29

Dobry vecer vsetkyyym :lol: Nema tu niekto nejake znalosti o koznych chorobach flatikov??
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Str 20.02.2008 18:53

jeeeej, flatik :ahoj:

Flati netrpia specialnymi koznymi chorobami, takze plati na ne vseobecne ako na retrivrov alebo menej...moze sa vyskytnut problem s lupinami alebo demodex (najma v obdobi do 1,5 roka), pripadne alergia (aj ked o tej som este nepocula) .

Specificke ochorenie pre retrivrov je ektopicka cilia (dufam, ze som to napisala dobre), ale to sa tyka oka. Ide o vyrastanie rias z vnutornej strany viecka. Je to pomerne rozsirene, ale vacsina s tym zije bez problemov.
Inak je FCR pomerne zdrave plemeno, aj ked vyskytnut sa moze cokolvek, predsa len, priroda sa obcas kruto zahra.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Kača » Str 20.02.2008 19:36

Jj, keď je menej známe lemeno, tak si "tiežchovateľ" navymýšla, že prvý vrh/pes/fena na Slovensku, aelbo také a také...
ďalej je málo info o danom plemeni, a tak potom hlavne tí ľudia, čo sa v tom nevyznajú, tak si veľmi radi a rýchlo kúpia také šteňa... Veď je predsa medzi prvými na Slovensku!
:ua:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod kaila71 » Str 20.02.2008 20:49

No to som potrebovala vediet ci nahodou sa u nich nevyskytuje aj nieco kozneho razu.Vie ze s ockami maju problem..niekedy.Venujem sa velmi dlho psikom ale taketo nieco co sa nasej vytvorilo :nwm: no uvidime zajtra ideme uz veterinarovi .Chceli by sme na vystavu a takto to nebude mozne ked sa to nejak nechce hojit.Kolko mas ty flatikov??Nasu Aishinku sme si kupili aj na zachranu..tak dufam ze bude :jop: ale zatial je to jedinecny pes :hi:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI