Calibra

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Calibra

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 10:59

Calibru pozná málo ľudí, pretože volakedy to nebolo krmivo ale len vet. výrobky pre psy s alergiou, len prednedávnom začali vyrábať granule pre všetkých psov, čiže aj pre tých, ktoré majú rôzne alergie,...
http://www.calibra-krmivo.sk


Suroviny:
Hydinové mäso – (s výnimkou krmiva Lamb & Rice ) je zdrojom dobre stráviteľných a kvalitných proteínov nevyhnutných pre rast a výživu svalov.

Ryža, kukurica sú najstráviteľnejšie obiloviny s vysokým obsahom uhľohydrátov.

Lososový olej, hydinový tuk – poskytujú energiu a zvyšujú vitalitu, ich pomer v krmive je dôležitý pre zdravú a lesklú srsť.

Cukrovarské sušené rezky – podporujú dobrú funkciu tráviaceho traktu.

Vitamíny – ich vyvážená hladina prispieva k celkovému zdraviu a dobrej kondícii.

Extrakt z juky – obmedzuje tvorbu črevnej plynatosti a amoniaku až o 50%. Zníženie ich obsahu vo výkaloch prináša výhody ako v zlepšení kondície psov, tak aj majiteľom v podobe nižšieho zápachu pri odstraňovaní exkrementov ich miláčikov.

Derivát bunkových stien vybraných kvasiniek kmeňa Saccharomyces cerevisiae – je zdrojom manooligosacharidov (MOS). Tieto majú schopnosť prednostne viazať na svoj povrch škodlivé baktérie. Pomáhajú črevným bunkám v ich správnej funkcii a zlepšujú vstrebávanie potrebných živín, zvlášť vitamínov a minerálov.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Amaguk » Uto 21.08.2007 11:05

nechcem ti brat iluzie, ale kazde krmivo ktore ma v zlozeni napisane "hydinové mäso a produkty hydinového pôvodu" ma u mna velke stop.
Co je to? Tzv. mystery meat neznameho povodu, zlozenia a cistoty, t.j. odpad z potravinarskej vyroby.
8% popolu v analyze je dost vysoke cislo, znamena to, ze v granuli je prilis vela anorganickych latok (kostna mucka z tych "vedlajsich" produktov - uplne nevhodne pre alregikov) idealne cislo je 5-7%.
To tiez nesvedci o velke kvalite. Nevieme ani precentualne zastupenie jednotlivych zloziek :ua:
A hlavne - pozri sa na vrece, aky je sposob konzervacie. Dober krmivo by nemalo obashovat BHA a BHT, idealne ani propylgallat (a uz vobec nie pre alregikov) :vykricnik:

Zial, aj ine znacky kmiv maju veterinarnu a normalnu radu a vela ludi sa nachyta prave na toto. Ale ta normalna rada vascinou nema s tou veterinarnou nic spolocne - to je pripad Hill's, RC a zda sa, ze aj Calibry :hmm:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Amaguk » Uto 21.08.2007 11:33

Mimka, pisala som uz o tom v inych vlaknach tejto temy :no:

v principe ziadne :vykricnik: lebo dobre granule na ansom trhu zial nie su :hmm:
ale ked teda chces krmit granulami, treba hlavne pozorne citat zlozenie - najlepsie z orginalneho popisu na vreci, vsade inde totiz nemusi vyrobca uvadzat pravdu.
V provom rade si vsimaj sposob konzervacie - ano: tokoferoly, rozmarin, kyselina citronova;
nie: BHA, BHT, propylgallat

v zlozeni ma byt presne uvedeny povod masovej zlozky (t.j. napr. kuracie maso alebo mucka. NIE hydinove maso).
Vyrobcovia a distributori radi prikrasluju reality a preto sa "mucka" casto meni na "dehydrovane maso" alebo len "maso" - preto je treba citat zlozenia z originalneho obalu.
masovy podiel (t.j. cerstvu alebo mrazenu svalovinu)u nas obsahuju, pokial viem, len Trainer (ti maju vlastny chov), Nutra Gold a Eukanuba.
Ostatne su muckove - tam vela zavisi od cistoty mucky. Z tych kvalitnejsich su to asi FM, ANF Holistic, mozno ProPlan.

(ale ja mam osobnu skusenost len s Eukanubou a Trainerom)
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Rika » Str 22.08.2007 10:50

Ja kŕmim Calibrou Lamb & Rice... jej zloženie:
Jahňacia múčka, ryža, hydinový tuk, lososový olej, kvasnice, uhličitan vápenatý, dihydrogénfosforečnan vápenatý, síran meďnatý pentahydrát (CuSO4 x 5H2O ), vitamín A, D3, E, extrakt z juky, derivát bunkovej steny vybraného druhu kvasiniek.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Amaguk » Str 22.08.2007 12:01

Rika píše:Ja kŕmim Calibrou Lamb & Rice... jej zloženie:
Jahňacia múčka, ryža, hydinový tuk, lososový olej, kvasnice, uhličitan vápenatý, dihydrogénfosforečnan vápenatý, síran meďnatý pentahydrát (CuSO4 x 5H2O ), vitamín A, D3, E, extrakt z juky, derivát bunkovej steny vybraného druhu kvasiniek.


toto zlozenie vyzera lepsie, este by to checlo zistit sposob konzervacie, pouzite konzervanty :smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Rika » Str 22.08.2007 12:05

Amaguk píše:toto zlozenie vyzera lepsie, este by to checlo zistit sposob konzervacie, pouzite konzervanty :smile:


Neobsahuje žiadne zložky, ktoré najčastejšie vyvolávajú potravinové alergie ako je pšenica, sója, hydinové či hovädzie mäso.. a taktiež neobsahuje ani farbivá, aromatické a konzervačné látky.:vykricnik:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Amaguk » Str 22.08.2007 12:12

Rika píše:
Amaguk píše:toto zlozenie vyzera lepsie, este by to checlo zistit sposob konzervacie, pouzite konzervanty :smile:


Neobsahuje žiadne farbivá, aromatické a konzervačné látky a ani sóju :vykricnik:


no, niecim konzervovane byt musia, inac by sa hned rozlozili tuky, takze treba kuknut na vrece, co je napisane tam, na webovkach nie je povionnostou vyrobcu to uvadzat, resp. nemusi uviest pravdu
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Rika » Str 22.08.2007 12:16

Amaguk píše:no, niecim konzervovane byt musia, inac by sa hned rozlozili tuky, takze treba kuknut na vrece, co je napisane tam, na webovkach nie je povionnostou vyrobcu to uvadzat, resp. nemusi uviest pravdu


To je jasné, no zdá sa mi, že sú tam prírodné konzervanty.... ale nie som si istá. Momentálne však vrece nemám, pretože krmivo som presipala do piksle a vrece sa vyhodilo s pet flašami.
No čoskoro dôjde a objednám nové - potom dám vedieť :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Amaguk » Str 22.08.2007 12:29

Rika píše:
Amaguk píše:no, niecim konzervovane byt musia, inac by sa hned rozlozili tuky, takze treba kuknut na vrece, co je napisane tam, na webovkach nie je povionnostou vyrobcu to uvadzat, resp. nemusi uviest pravdu


To je jasné, no zdá sa mi, že sú tam prírodné konzervanty.... ale nie som si istá. Momentálne však vrece nemám, pretože krmivo som presipala do piksle a vrece sa vyhodilo s pet flašami.
No čoskoro dôjde a objednám nové - potom dám vedieť :no:


tak jo, snad tam nebude nejake chemicke svinstvo :smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod eur » Str 22.08.2007 14:44

:cool: Rika a ako smakuje hafanovi??
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Rika

Poslaťod Fosilia » Str 22.08.2007 18:45

Calibra je ceske krmivo a zaujalo ma pred niekolkymi rokmi, ked na veltrhu urobili krmivo exoticke tym ze to ponukali podla komunikacie a farby pleti africki obcania. Ono vsak to nie je ziadna exotika ale ceska firma vyrabajuca z lacnych hydinovych a jahnacich mucok.
Plus: konzervacia alfatocoferol, obmedzene alergeny v krmive.
Minus: slaba kvalita vstupnych surovin, vysoky popol a vysoke davkovanie.
Nevhodny pomer Ca a P 1,4:0,9.
Klamilive informacie na stranke. V textoch v cestine: drůbeží maso a produkty drůbežího původu a anglicky chicken meal.
Slovensky to bude asi spravne: hydinové mäso a produkty hydinového pôvodu.

Cena: Vzhladom na davkovanie musite nasobit min. 2 a az potom mate vyslednu cenu. Takze ziadne ekonomicke krmivo to nie je. Prave naopak. Je velmi drahe na to co mate vo vnutri.

Celkove hodnotenie: Slabe
Fosilia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Poslaťod Rika » Str 22.08.2007 18:55

eur píše::cool: Rika a ako smakuje hafanovi??


Chutí jej, žobre stále :heh:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Silwuska » Štv 23.08.2007 7:18

Ludia ja len mam troska pocit ze to niektory prehanaju...konzervanty, kyseliny, ci co...u nas na dedine kazdy krmi zbytkami pripadne tesco granulami :no: a keby ste videli tych krasnych psov, nemaju ziadne zdravotne problemy, ziadne alergie, a dozivaju sa normalneho veku. Mam to preklepnute pretoze sa o to zaujmam kazdy rok ked je ockovanie a vidim skoro vsetkych psov. Tak vzdycky pokecame s majitelmi. Ja teda mojmu nejako moc zbytky nedavam, lebo nelubi korenene, ale pokial zostane na tanieroch ryza tak nemam problem ju pozhrnat a dat mu to s konzervou. Jednoducho aj my ludia do seba hadzeme selijake chemie len za to ze nam to chuti. Tak preco to nedopriat psikovi, teda ak nema nejake zdravotne problemy. Niekto by ma mozno zavrazdil ale moj pes zboznuje cokoladu. A verte ze ja mu ju pokazde dam ked vidim tie jeho "psacie ocka" :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

krmivo

Poslaťod Fosilia » Štv 23.08.2007 7:40

Silwuska - lebo nelubi korenene... Čo je zdravý pes? Keby si mu davala pravu cokoladu, tak tvoja penazenka trochu splaskne. To co mu davas urcite nie je cokolada. Otoc obal a hladaj zlozenie.
Fosilia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Poslaťod Silwuska » Štv 23.08.2007 7:54

Ved ani sebe nekupujem mozno pravu cokoladu. To len ked sebe kupim tak aj jemu sa vzdy kusok ujde. A ja nepozeram na kazdom vyrobku na zlozenie, aby bolo aj zdrave aj chutne aj neviem ake...sak to by som nic nejedla. :ach: Ja som troska nepochopila co tym myslis. Zdravim psom myslim psika so zdravou srstou, kondickou zodpovedajucou veku,postavou a stavbou tela ktora zodpoveda rase, a stastnym vyzorom psika :smile: To je podla mna zdravy pes.
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Granule a konzervy