Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Border Terrier

Poslaťod calwen » Štv 31.07.2008 13:51

To si viem predstavit...ked este mali aj hexinku moju zlatu malisku :plac: to mohla byt dost casta otazka...
Inak psiska su to uzasne, okrem Evinych co spominala Sunny poznam este z Pawstonu jednu sucku-Annie a ta je tiez bohovska :jop:
A co je hlavne tak vedia uzasne robit. Minuly rok som robila ukazky agi a pomahala pri Border Terrier Days a vidiet to pracovat bolo uplne super :jop: Psiky co nikdy agility nerobili si to skvelo uzili :yes:
No a ten ich vyzor...ako ste vraveli...tak skaredi az su kraaaaasni :no:
Tiez jedneho na agility v buducnosti planujem :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Border Terrier

Poslaťod Vikiki22 » Štv 31.07.2008 20:33

Fuh! Ja som zistila, že známy mojej babky chová border teriérov! :oo: Chodí s nimi na výstavy, ale ja ho osobne nepoznám. A kontakt som s ním ešte nadviazať nestihla. :ua: Pridám fotku, čo dal mojej babke, či ho náhodou niekto z vás nepozná... Mimochodom je z Tešedíkova.
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Border Terrier

Poslaťod conny » Ned 24.08.2008 10:26

my sme boli teraz na tabore agility a bol tam border terier :lol: s jeho panickou sme chodili na prechadzky dost mi o nom hovorila :cvici agility a na koni taboru vahral 1. miesto :winner: a tiez ho cvici ako polovnickeho psa bol taky krasny ze som si povedala ze keby som teraz nehccela velkeho psa tak si ho urcite zadovazim :yes: . stale sa s niekym maznal bol zlaty :hi:
Nezabudnite,že pes verí úprimne,preto je také ľahké ho zradiť!
conny
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66
Bydlisko: Martin

Re: Border terrier

Poslaťod Lenďa » Pia 05.12.2008 22:38

Vikiki22 píše:Sfarbenie grizzly som už videla mnohokrát. No, ale blue-tan este v živote. Som ani nevedela, že taký existuje! :smile: Hmmm...už budem vedieť! :lol:

Ahoj, posielam fotecky nasej Audrey Pawston, samozrejme vo farbe blue-tan. Jej otec je rovnakej farby, matka grizzly. Momentalne mame okrem nej doma este 11,5 rocneho psika Baxtera, ktory ma za sebou nadhernu agilitacku karieru s mnohymi vyhrami a peknymi umiestneniami. Okrem ineho bol aj ucastnik Majstrostiev sveta v agility :jupi:
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Border Terrier

Poslaťod Lenďa » Pia 05.12.2008 22:42

Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Border Terrier

Poslaťod rybicka » Pia 23.01.2009 9:53

Moj brat ma uz druheho borderteriera, je polovnik, cvici ho na polovne skusky. Je to uzasny pes, aktivny a ze nie je ustekany, ako som si precitala? no mozno ako ktory, lebo ti bratovi stekali obaja-strazili majetok. Ako je maly, tak dokaze uzasne vrieskat :heh: ale su milej, hravej povahy. Pracuju velmi dobre, su huzevnati a pri polovackach "pracuju" od malicka. Brat ich bral na polovacky uz ako steniatka a vzdy vravel, ze su uzasni...bohuzial ten prvy, ktoreho mal, ten skoncil v syslej nore :plac: bola som s nim vyberat steniatko, boli uzasne, male, krasne, mali psenicnych a grizzly. Moj brat si vybral grizzlyho. Ale ciernej farby ma na chrbte len taky nadych...bohuzial nemam jeho fotky...ale naozaj odporucam pre aktivnych ludi, co maju radi malych psikov...terier telom i dusou.
Rika a fotku grizzlyho si nemyslim, ze je to grizzly, to je psenicak, grizzly je farba aka je na prvej strane hned prva fotka :lol:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Border Terrier

Poslaťod rybicka » Pia 23.01.2009 10:20

Rika
ČLP/BRT/3006/07
28.11.2005
grizzly
34 cm
2xM3


výborný, CAJC, CAC, CACIB
ZN (84), NL I.c/I.c, norník

Obrázok
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Border Terrier

Poslaťod Grenuška » Pon 20.07.2009 11:17

ja mam fenku border terriera, teraz ma 8 mesiacov. :jop: uzasne plemeno lahko sa uci nowe cviky, zacali sme aj agility......a to treba nohy trenovat aby ste ju stihali :aaa: . dokonca sa bez problemov znasa s morcatom, chovatelia mi tuto kombinaciu neodporucili.....ale od 4 mesiacov sa da privyknut :lol: len odporucam :lol:
Môžete svojmu psovi vravieť akúkoľvek bláznovinu a on na vás vždy vrhne pohľad vraviaci: "Môj bože, ty máš pravdu! Nikdy som na nič takého nepomyslel!"

Dave Berry

keby to tak bolo vždy :DD
Grenuška
Snoopy
 
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava - Ružinov - Rohlík

Re: Border Terrier

Poslaťod Grenuška » Pon 20.07.2009 11:22

Obrázok
Obrázokagility
Môžete svojmu psovi vravieť akúkoľvek bláznovinu a on na vás vždy vrhne pohľad vraviaci: "Môj bože, ty máš pravdu! Nikdy som na nič takého nepomyslel!"

Dave Berry

keby to tak bolo vždy :DD
Grenuška
Snoopy
 
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava - Ružinov - Rohlík

Re: Border Terrier

Poslaťod Grenuška » Pon 20.07.2009 11:24

Môžete svojmu psovi vravieť akúkoľvek bláznovinu a on na vás vždy vrhne pohľad vraviaci: "Môj bože, ty máš pravdu! Nikdy som na nič takého nepomyslel!"

Dave Berry

keby to tak bolo vždy :DD
Grenuška
Snoopy
 
Príspevky: 151
Bydlisko: Bratislava - Ružinov - Rohlík

Re: Border Terrier

Poslaťod Lenďa » Pon 20.07.2009 21:27

Tvoje "bordelatko" je roztomile. Ako aj vsetky ostatne :smile:
Len ho velmi skoro nenahanaj cez skocky, aby si nedonicilo klby. Kludne vydrz do roka, nic nezmeskas. Nas psik ma teraz vyse 12 rokov a pred tyzdnom si este s chutou zabehal na skuskach - ale v kategorii veteranov, samozrejme.

[img][IMG]http://www.images.dogforum.sk/files/3wcddlaqngyj1h0nmtdz_thumb.jpg[/img][/img]
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Border Terrier

Poslaťod linda » Sob 25.07.2009 18:18

X Border teriéra Šurík hľadá nový domov.

Obrázok
V karanténnej stanici sa ocitol ďalší prekrásny psík. Bol nájdený na ulici podvyživený, slabý, bojazlivý...opustený. Nemal asi šťastie na majiteľov. Psík už pomaly začína chápať, že existujú aj ľudia, čo majú radi psíkov. Už je veselý, smútok v očiach pomaly zmizol. Tento starší fešák už pribral, je milý, vďačný, priateľský. Hodí sa k rodinnému domu aj k deťom, aj k starším ľuďom. Znesie sa s inými psíkmi. V karanténe mu najčastejšie robí spoločnosť jedno z Packiných šteniatok, ktoré k nemu prelezie cez mreže a svorne trávia voľné chvíle.
Kto daruje krásny domov tomuto sympatickému psiemu pánovi? Keď si ho adoptujete, určite neoľutujete. Je to pokojný a harmonický psík, ktorý avšak zbožňuje loptičku a aport.

Šuríkov príbeh

Po ulici beží stredne veľký psík. Teda bežal pred pár dňami, dnes sa už len akosi bezvládne vlečie. Kedysi obňuchával so záujmom všetkých ľudí, no dnes akosi apaticky hľadí do zeme. Niekto opäť zašomre čosi ako: „Čo tu robí ten pes? A prečo tu len tak behá? Čo ak je besný???“ S nechuťou sa odvráti a nadávajúc na útulky a túlavé psiská pokračuje ďalej. Tento prazvláštny žíhaný kríženček si ho však nevšíma. Mechanicky kráča ďalej. Bezcieľne sa potuluje a premýšľa. Aspoň sa tak javí. Občas sa po dlhšom hľadení „do prázdna“ strhne a bojazlivo obzerá dookola. Po pár sekundách sa uistí o beznádejnosti situácie a utiahne do seba. Premýšľa čo bude dnes večerať, ak vôbec. Zacíti zaujímavý pach. Už tak dlho nemal v ústach poriadnu stravu...možno dnes? Nasleduje pach lačne ho vťahujúc do seba. Už je tak blízko...možno za stromami... Od radosti sa mu darí rezkejšie kráčať ba zavrtieť chvostíkom. Vyzerá akoby každú chvíľu i priasť začal. A ten intenzívny pach! Tak lahodný, tak silný. Cíti, že už je tam. No zneistie. Za skupinkou stromov sedí partia ľudí a s veselou vravou sa zhovára. Možno až príliš veselou na triezvy stav?! Psíkovu pozornosť zaberá však jedlo opekajúce sa na ohni. Hlad prehluší inštinkt navrávajúci zostať na mieste a nepohnúť sa ani o milimeter. Až radostne zakňučí vďaka vyhliadke na voňavú večeru. Rozbehne sa medzi ľudí. Vtom ucíti silný úder. Zarazene zostane stáť namiesto toho, aby utekal čo najďalej. O pár sekúnd ho zasiahne spŕška ďalších úderov letiacimi kameňmi. Konečne vezme labky na plecia snažiac sa zmiznúť burácajúcej partii. Zoslabnutý a zranený bezcieľne kráča po ulici. Kedysi obňuchával so záujmom všetkých ľudí, no dnes akosi apaticky hľadí do zeme. Niekto opäť zašomre čosi ako: „Čo tu robí ten pes? A prečo tu len tak behá? Čo ak je besný???“ S nechuťou sa odvráti a nadávajúc na útulky a túlavé psiská pokračuje ďalej. Nie všetci však reagujú takto. Jeden človek mu pomôže dostať sa do KS. Teraz mu treba dať len šancu. Neodpíšte ho kvôli veku, má drahocenné skúsenosti a je ostrieľaný, ako mladý pes nikdy nebude.8-ročný psík nie je starý. Nezomrie za pár rokov ako by si niekto myslel. Pouvažujte o Šuríkovi. O jeho prednostiach. Nebude majstrom sveta v agility, nestane sa majstrom sveta záchranárskych psov, možno sa uz nenaučí tanec so psom a ani dogfresbee, no bude vas ľúbiť celou svojou psou dušičkou. A to je na nezaplatenie. :plac: Tento pán v stredných rokoch má kvality, aké len tak ľahko nenájdete. Nie je vtieravý aj keď má ľudskú spoločnosť rád. Ak hľadáte psiu osobnosť a nie výzor či rasu ste na správnej adrese. Šurík čaká práve na Vás.


Obrázok

Obrázok
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Border Terrier

Poslaťod Lenďa » Sob 25.07.2009 19:17

Ahoj, poposielala som tvoju prosbu dalej nejakych znamych, chovatelom...prosim ta, napis mi na lukka@lukka.info kde sa psik nachadza a nejaky telefonicky kontakt. Snad sa niekto najde.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Border Terrier

Poslaťod linda » Ned 26.07.2009 10:47

Ďakujem ti.

Ani som si neuvedomila že som zabudla napísať kontakt :heh: .

tulavalabka@gmail.com Alebo môžete poslať ss mne. Psík je v KS Banská Štiavnica. Je možné pomôcť s prevozom do niektorých končín. :ahoj:

tu je celý link http://www.tulavalabka.sk/surik.html
linda
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Border Terrier

Poslaťod Bára » Uto 28.07.2009 21:46

Ja som na videu videla border teriera pri ukážkach IPO3 obrany :aaa: :winner: :ha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI