Český Teriér (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Český Teriér (FCI)

Poslaťod bonynka » Str 06.02.2008 20:59

český terier - nizkonohy terier vyslachteny v minulom storoci panom doktorom Horakom, spojenie skotskeho teriera a seylihama...v roku 1963 uznane ako samostatne plemeno FCI
polovne plemeno - uzasny nos a chut do prace :jop:

Český teriér- štandard 246

Obrázok Obrázok Obrázok
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český terier

Poslaťod lusy » Str 06.02.2008 22:18

nie su tie stence podobne Obrázok
:heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Český terier

Poslaťod bonynka » Str 06.02.2008 22:38

su skoro ako jeden :) len jeden ma trochu kratsie labky :lol: aj vela ludi si tu moju mily s bradacom...este ked ma aj tu ofinku aj briadku ako on :jop:
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český terier

Poslaťod lusy » Str 06.02.2008 22:42

nieco v takom nizkom prevedeni ma silwuska.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Český terier

Poslaťod Silwuska » Štv 07.02.2008 7:43

Bonynka...vitaaj :jupi: tesime sa z dalsieho fuzateho a ofinkateho vychcánka :heh:

to sme mi...vie ten tvoj sediet?? :no:
Obrázok
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Český terier

Poslaťod bonynka » Štv 07.02.2008 10:15

dakujem za privitanie :ahoj:
no to je nevyhoda tych kratkych labiek, pri pokuse si sadnut vzdy skonci na boku :lol:
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český terier

Poslaťod Silwuska » Štv 07.02.2008 11:55

No sak aj mi mame kratke pacinky...a vecne spinave :pac:

Povedz nam nieco viac o tvojom drobeckovi ...je kraaasny...taky maly, velky bradac :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Český terier

Poslaťod bonynka » Štv 07.02.2008 12:21

je to strasna zloba, ma len 9 mesiacov, ale stihla narobit zloby ako malo ktory psik ktoreho poznam, je drza , tvrdohlava, mysli si ze je sef :nie: ked jej chcem vynadat cvakne zubami a potom sa vyvali na chrbat akoze ona nic :angel: cesky terier je neuveritelne zravy , vsetko co jej dam zozere aj keby ju malo roztrhat, aj odcervovacie tabletky zozere z ruky ako odmenu :pac:
je to proste blazon, zacinam s nou teraz trenovat , bo by som chcela aby bola polovne upotrebitelna, tak musi pocuvat , ale bude to s nou este dlha cesta kym bude 100% ...
mas stredneho bradaca? my mame tiez labky stale spinave, a vsade na parketach su capky...
ked som bola mala vzdy som chcela velkeho cierneho bradaca... no ta slabost pre briadky a ofinky mi zostala do teraz :lol:
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český terier

Poslaťod Silwuska » Štv 07.02.2008 12:37

:lol: ja mam bradvečíka :lol: krizenca velkeho bradaca a jazvečika...mi uz mame 7 rockov, takze taky postarsi pan, ale neuveritelne sexuchtivy...poslusnost je vcelku dobra, aj ked skor vynutena, pretoze vonku ho zajmaju len pachy, pachy a zase pachy, a nedajboze ked zaciti nejakeho zvera :5: ma 25 kilecek, takze sily ma asi za dvoch ceskych terierov :lol: ale inak osobnost velka, svojrazna, urazliva, vesela..miluje hru na skovavacku a miluje vlacit pred dvere napoli mrtve ulovky (mysy, krtkov, potkany, jezkov)..

Obrázok
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Český terier

Poslaťod bonynka » Štv 07.02.2008 13:01

super, jazvecik a velky bradac ... takze tiez kratkolabec :lol:
tusim lovecke pudy sa v nom prejavuju naplno...to moja radsej ulovok zozere, teda mys ked chyti tak ju aj zje
a to nemam sancu nic urobit...
no 25 kg, to bude sily, ale ludia by sa divili co ma sily taky 10kg cech, ono sa to nezda, ale ma silnu kostru a tiez vie dobre zabrat ked je dovod :) aj ked urcite nie tak ako jazvecikobradac :no:
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český terier

Poslaťod bonynka » Pia 08.02.2008 11:42

skor by ma zaujimali papuce alebo topanky pre psov :smile: budu to vobec tie potvory nosit?
lebo ta moja ceska ta spiny strasne s tymi labami podlahu, a to je za kazdym umyjem labky, len jej ich musim vzdy aj fenovat :pac:
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český terier

Poslaťod Silwuska » Pia 08.02.2008 11:45

mi botky mame z barona.cz a su v pohode...psysko si zvyklo...hlavne vonku ich uplne ignoruje...len su nam troska mensie :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Český terier

Poslaťod bonynka » Pia 08.02.2008 12:39

dakujem, este skusim pozriet aj na vystave ci tam nieco nebudu mat, tam mavaju aj nizsie ceny niekedy...no uvidim a este sa rozhodnem ci sa mi bude vobec chciet ju pred vychadzkou obuvat :smile:
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český terier

Poslaťod lusy » Pia 08.02.2008 13:34

bonynka píše:dakujem, este skusim pozriet aj na vystave ci tam nieco nebudu mat, tam mavaju aj nizsie ceny niekedy...no uvidim a este sa rozhodnem ci sa mi bude vobec chciet ju pred vychadzkou obuvat :smile:


pojdes teraz do nitry na vystavu???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Český terier

Poslaťod bonynka » Pia 08.02.2008 16:02

ano ideme do nitry , aj vy idete? my sme v sobotu.
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI