Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Análne žľazy, vačky, sánkovanie

Poslaťod p.j.jack » Str 06.02.2008 12:38

Moja ajda nema stym problem ,ale ked sa zlakne alebo sa velmi boji tak to je strasny zapach.ako to maju vasi psikovia,ak to vobec maju???ma to kazdy psik???
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 06.02.2008 12:45

neviem, nestretla som sa s tým.
A je pri tom zápachu vidieť, aj nejaký výtok?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Silwuska » Str 06.02.2008 12:52

fuha....p.j. jack...ale toto asi problem bude...lebo normalnemu psovi to nevyteka pri zlaknut...asi...teda mojmu urcite nie...

Ulf...neviem co je vidiet, ale citit je to zevraj pekelne :devil:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 06.02.2008 12:56

keď vet vytláča žliazky, tak mu na tej gáze ostane taký žltohnedý sajrajt. No a to ma napadlo, že či náhodou len silno, neto..no prdí. Lebo ak by sa vyprázdňovali žliazky, tak to asi aj vyteká.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Fraga » Str 06.02.2008 13:07

Silwuska píše:fuha....p.j. jack...ale toto asi problem bude...lebo normalnemu psovi to nevyteka pri zlaknut...asi...teda mojmu urcite nie...

Ulf...neviem co je vidiet, ale citit je to zevraj pekelne :devil:

No tak smrdí to jak das ked si pri tom u veta ked to vytlača je to k poblití
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Silwuska » Str 06.02.2008 13:12

Ulf ked to vet vytlaca, tak to uz je zapalene...nahnisane, preto to tak hrozne zapacha a ma to farbu hnisu...
Ale zdravy pes, ktory dostava kosti a tuhu stravu by stym nemal mat problemy...

Fraga..no pocula som o tom, ale chvalabohu este nezazila... :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Bibiana » Str 06.02.2008 13:22

Silwuska píše:Ulf ked to vet vytlaca, tak to uz je zapalene...nahnisane, preto to tak hrozne zapacha a ma to farbu hnisu...
Ale zdravy pes, ktory dostava kosti a tuhu stravu by stym nemal mat problemy...

Fraga..no pocula som o tom, ale chvalabohu este nezazila... :yes:


Fuj, ja bohužial áno.. Som došla k vetovi na potvrdenie na výstavu a ten si asi pomyslel, že predsa neminiem na ňu čas a nechá mi tu len stovku, tak nám spravil celkovú prehliadku.. Mimo iného vytláčal aj žlazy (že či tam nie je zápal) a fuuuuuuuuuuuuuuj to bol otrasný smrad..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Silwuska » Str 06.02.2008 13:30

Bibiana...to fakt?? :oo:
Ved to sa nema len tak...z nicoho nic...tym to moze akurat rozdrazdit...a potom to bude treba pravidelne...pokial s tym peso nema problemy tak nevytlacat... :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Bibiana » Str 06.02.2008 13:33

Silwuska píše:Bibiana...to fakt?? :oo:
Ved to sa nema len tak...z nicoho nic...tym to moze akurat rozdrazdit...a potom to bude treba pravidelne...pokial s tym peso nema problemy tak nevytlacat... :pac:


No on mal očividne iný názor.. Povedal, že je to všetko v poriadku a že sa teda vyprázdňujú pekne poporiadku samé.. :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Fraga » Str 06.02.2008 13:46

Silwuska píše:Bibiana...to fakt?? :oo:
Ved to sa nema len tak...z nicoho nic...tym to moze akurat rozdrazdit...a potom to bude treba pravidelne...pokial s tym peso nema problemy tak nevytlacat... :pac:

Silwik vieš čo ja som chodila jednému a ten to robil pokaždé ako sme tam boli a vzdy to smrdelo a nebolo zapalené a vzdy dal aj taku malu včeličku aby nezapalilo povedal, ze ked sa to vytlača je krajšia srsť neviem.... :nwm: už tam nechodíme...a terajší to nerobí....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Silwuska » Str 06.02.2008 13:48

Sak smrdiet to smrdi vzdy...to su pachove vacky...nieco ako otlacky prstov...je divne to psovi vytlacat "preventivne" :ach: ...samozrejme ze ziadny normalny veterinar ti to nespravi pokazde...aj ked to ma pes zapalene, tak sa snazia najprv ti poradit, co dat psovi aby sa mu to same, (zapalene su vlastne plne) a az potom vytlacaju...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Bibiana » Str 06.02.2008 14:04

Silwuska píše:Sak smrdiet to smrdi vzdy...to su pachove vacky...nieco ako otlacky prstov...je divne to psovi vytlacat "preventivne" :ach: ...samozrejme ze ziadny normalny veterinar ti to nespravi pokazde...aj ked to ma pes zapalene, tak sa snazia najprv ti poradit, co dat psovi aby sa mu to same, (zapalene su vlastne plne) a az potom vytlacaju...


Nj, on potlačil, vystrekla troška (ale smrdela aj za litre :lol: ) a povedal, že je to ok.. Vtedy to šoklo aj mňa, keďže som to "zažila" prvý krát a vlastne aj posledný :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod p.j.jack » Str 06.02.2008 18:28

Mne vet povedala ze to je normalne a ze vraj to je dobre ze jej to same odteka..je to tak tmavo hnede....ale zapach...blleeeeee
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Amaguk » Str 06.02.2008 19:15

p.j.jack píše:Moja ajda nema stym problem ,ale ked sa zlakne alebo sa velmi boji tak to je strasny zapach.ako to maju vasi psikovia,ak to vobec maju???ma to kazdy psik???


niektori psi to proste pustia, ked maju stres :ua:

inac, my sme si v analkami uzili minuly rok v lete svoje.
Smrdel ako tchoro pomstitel, mal tam zapal, niekolko tyzdnov sme chodili k vetochovi ako na klavir na vyplachy a ABT. Nic moc :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: analne vacky-zlazy

Poslaťod Amaguk » Str 06.02.2008 19:39

p.j.jack píše:a teraz uz je ok?

uhm, klep, klep, klep
ale asi pojdeme to dat vetochovi zase kuknut po tych cca 6 mesiacoch. istota je istota, este raz absolvovat by som to fakt nechcela :plac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Choroby