Český Teriér (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Český teriér

Poslaťod Elvis » Štv 09.07.2009 13:48

Ahoj Vlasťo. Moj čecháček je z CHS Kalifa Bohemica pri Karvinej..Nie som si istá,ale možno sme aj príbuzný..Dosť často som bola v kontakte s p.Jahodovou,keďže som bola veľmi nedočkavá na svojho psíka a chcela som len konkrétnu farbu (čo je pri nich niekedy problém) a ona mi poradila túto stanicu,že majú práve na predaj a že aj ona s nimi vymieňa/zapožičiava psíkov..Je to moja 1.skúsenosť s týmto plemenom a nemenila by som už za žiadne iné!!! Sú fakt skvelí,netypický,ale predsa v správnych okamihoch teriér,neskutočný mazel a vydierač :-) a o výzore ani nevraviac...Taká malá dokonalosť.
So strihaním bol obrovský problém.Sama si netrúfam,obvolala som neskutočné množstvo salónov,buď ho nepoznali alebo nemali poňatia ako má vyzerať...
Takže vy ste výstavný?Mne to doteraz moje povinnosti a možnosti nedovolovali,čo ma mrzí..no ale dúfam,že nikdy nie je neskoro zúčastniť sa a skúsiť...aj keď asi bude potrebný malý výcvik..My sme tak trochu viac kontaktový a musíme sa hneď s každým zoznámiť..:-)) čo može byť na výstave problém,že?:-))
Ozaj,tvoj je psík či fenka? Možno by sme ich mohli zoznámiť,keďže ich tu je pomenej..
Elvis
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pon 13.07.2009 10:30

Ahoj Elvis. My vlastníme LOTUSKA od pani Jahodovej. Otec Ignor Zlata Chara a matka Dixie Bohemia Kamire. Ty máš asi od pána Seberu. Čiže vlastníš psíka? Lotusko je 18 mesačný. A ty máš ako starého? My vystavujeme 14rokov a tak sme niečo zažili. Lotusko je na výstavy exteriér a hlavne na poľovné využitie. Postupne ho pripravujem na poľovné skúšky. Odkiaľ ste ? Ak je to neďaleko, samozrejme súhlasímso zoznámením. Však niečo poriešime. Strihanie ako ste poriešili ? Zatiaľ pozdravujem. :ahoj: Vlasto.
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod Elvis » Uto 14.07.2009 10:51

Ahoj Vlasťo. Hej, my sme od Seberovcov. V apríli sme mali 2 roky. Po zopár kaderníckych pokusoch, na ktoré sme trošku doplatili výzorom, sme teraz našli jednu pani, tak snáď to bude už dobré. My sme z Galanty, čo nie je od vás ďaleko, ozvite sa kedy by vám to vyhovovalo.. Pa.
Elvis
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 16.07.2009 7:52

Ahoj Elvis, bude nám potešením spoznať Vás. Mo mentálne sme dosť vyťažení. V práci frmol, doma, strihanie a zajtra veziem syna na prázdniny k babke a dedovi na stredné Slovensko. Nechávam tam aj jedného psa. V nedeľu sa vraciam. Potom bude síce frmol v práci, ale ozvem sa. Na potešenie foto Lotuska. Strihal som ho. Chrbát ( sedlo ) nemá výstavnú výšku srsti, ale to dorastie. Veď je teplo. Ahoj.Obrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod Elvis » Štv 16.07.2009 8:59

Ahoj Vlasťo. Jeej, máme rovnakú farbu hafanov..Pre mňa je toto sfarbenie najkrajšie.. :no: O to viac sa tešíme na stretnutie.. Ani my nemáme výstavný strih (chrbátik), keďže sme neplánovali výstavu. Tak príjemný deň. Pá
Elvis
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pon 27.07.2009 12:59

Ahoj Elvis, tieto dva týždne sme doma a tak niekde po okolí, tak by sme to mohli skúsiť. Neviem ako ti to vyhovuje. samozrejme, že netrčíme doma, ale priestor saa určite nájde. Dohodnime sa. Posielam kontakt v SS-ke. Vlasto.
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pon 17.08.2009 12:16

Pozdravujem priazdnivcov ČT. Aj my sme boli na DUODANUBE v Ba. Boli sme v sobotu. Posudzovala pani Tichá CZ. Na ČT je strašne prísna v posudzovaní. Mali sme to šťastie, že sa jej Lotusko páči a dala mu aj perfektný posudok. Ocenenie V1,CAC,CACIB,BOB. :winner: :aplause:ObrázokObrázok
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod wewerica » Pon 17.08.2009 17:04

no teda gratulujem :aplause: :poklona:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 18.08.2009 6:38

Milé od Teba. Ďakujeme! :ahoj:Obrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Uto 18.08.2009 13:16

Vlasto,aku skusku ma spravenu? :smile: Je to parada,ak mozem stretnut na skuskach aj teriere z ktorych si ludia urobili gaucakov :oo: Prajem vela uspechov :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Str 19.08.2009 7:47

Ahoj Leuska, ďakujeme! Lotusko nemá zatiaľ žiadnu skúšku poľovnej upotrebiteľnosti. Ako som písal, pripravujem ho. Na budúci rok chceme absolvovať FSMP a KFS. Lotusko bol kupovaný na poľovnú upotrebiteľnosť a somozrejme ako výzva pre nás, vrátiť toto plemeno tam, kde a načo bol vyšľachtený!!! Veľa chovateľov z CZ a SR nám fandí, za čo im ďakujem. Od 4. mesiacov chodí na strelnicu, nora ( výcvik), ale líška len na povrchu. Nechcem ho zničiť pre exteriér, aj keď ho líštička strašne rajcuje. Potom, dohľadávka a durenie. Absolvoval nácvik dohľadávkz na snehu, bez farby a bavilo ho to. Potom dohľadávka farba, OK! ČT dozrieva v dvoch rokoch a ja sa nikam neponáhľam. Chce to čas a trpezlivosť. Bol aj na spoločnej, bažant, zajac, líška. Diviak do zaujíma a vlastne všetka vysoká. Ale najviac som bol prekvapený, že u neho na poľovačke v Č.Balogu vzbudili veľkú pozornosť vlčie stopy. Chcel ich nasledovať ( dohľadať).Musel som ho odvolať. Momentálne trénujeme odloženie! Za dva týždne ideme do Beluše na výcvikové dni teriérov. Spoznať sa, pobaviť a možno niečo priučiť. Najradšej ho pozorujem pri hre večer pri baráku s ostatnými hav - hav. Hľadanie loptičky v tme! On má nos dole a dľadá pachovú stopu loptičky a po jej nájdení loptičku jednoducho dohľadá! Havinovia susedov hľadajú podľa miesta dopadu, alebo pobiehajú len tak. Samozrejme sú to nepoľovné plemená. Majitelia sa ma pýtajú, že prečo ich nevedia dohľadať loptičku takto ako on. Ja im to rád vysvetlím, že je to v génoch a tak... Je radosť otočiť Lotuska, zavrieť mu oči, hodiť loptičku. Potom ho otočím a dám povel hľadaj. Nádhera sledovať! Zatiaľ ahoj. Vlasto. :ahoj: ObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Str 19.08.2009 14:45

Tak to vam teda pekne ide :lol: Vidiet,ze v genoch to je,len treba uz od malicka vela prilezitosti a vlohy sa prebudia:yes: Ja podobne ako ty postupujem s 4.5mes. jazvecickou,zatial uplna spokojnost :oo: Skoncila som s foxikmi,boli neme,strasne to plemeno skazili :hmm: Tie podmienky do chovu uplne degeneruju polovne plemeno :au: Jazveciky maju do chovu potrebnych viacero skusok a je to na nich aj vidiet :smile: Normalne sa tesim,ze aspon borderi dosiahli do chovu brloharske skusky :yes: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pia 21.08.2009 8:46

Ahojte, Kamilka ďakujeme za návštevu! Je fajn, ak sa poznajú priaznivci ČT. Pozdravujem Elviska a priateľa.
Tešíme sa na ďalší pokec! S pozdravom Vlasto a Beata. :ahoj: ObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod Elvis » Str 26.08.2009 19:33

Ahoj Vlasťo. Aj keď trošku s oneskorením...ešte raz ďakujeme za stretko, bolo skvelé, Lotusko je fakt vážny fešáčisko..aj keď neskor mal ten moj už dosť..Typické, on može druhým hafanom všetko a keď mu to rovnako vracajú, urazí sa a hľadá útočisko u mňa, najlepšie na kolenách.. :pac: Dúfam, že si to čoskoro zopakujeme. Kam sa chystáte najbližšie na akciu?
Elvis
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 27.08.2009 11:01

Ahoj Kamilka, vonku sa ma pýtajú, kde máme duplikát ? My zajtra ideme na" Víkend s teriérom ", organizuje to náš klub . Dúfam, že bude fajn! :jupi: Absolvujeme nejaký ten výcvik a hlavne stretko s fajn ľuďmi. V utorok idem na súkromné strelecké preteky a beriem aj Lotuska, aby nebol plachý na streľbu. Kľudne sa ohláste a niečo podnikneme. Vlasto. :ahoj: Obrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI