Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod szeko » Ned 05.07.2009 17:47

Ahojte ked uz sme pri eukanube, krmim moje stena eukanubou pre stenata velkych plemien, no nechce mi ich velmi jest. Najprv ich mala celkom rada no postupne cim dalej tym viac sa im vyhyba. Poradte mi prosim ci jej mam nadalej pridavat rozne doplnky, napr. ked jej pridam vajce alebo acidko tak to spuci v pohode, alebo prejst na nejaku inu znacku. S eukanubou som totiz spokojny, osvalena sa mi zda akurat, srst je pekna proste vyzera v dobrej kondicii len je problem ze jej absolutne nechutia.
Ine akekolvek obycajne granule zje bez problemov.
Vdaka
szeko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Ingarka » Ned 05.07.2009 19:50

dávaš hydinu či jahnacie? skús tie, že vraj su chutnejšie. Alebo mu na ne rozmrv piškót.
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Ned 05.07.2009 20:25

Susina nas zaujima pri kupe konzerv aby sme vedeli spravnu hodnotu proteinov.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod LiENKA » Ned 05.07.2009 20:26

nooo.. zatial som nekupila ziadne, lebo este mam..
takze ktore mam kupit pre huskyho 11tyzdnoveho? dnes ich idem objednat.. na cene nezalezi :)
povodne som chcela tie proplany..
konkretne tieto..
http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=448
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod alenockas » Uto 07.07.2009 6:34

Marco Varhol píše:Eukanuba. :jop:


Takže Eukanuba ? Ja rozmýšľam nad trainerom natural ...dobrá voľba ? A ešte otázka, je vhodné meniť značku v cca 8-mich mesiacoch ? Teraz krmim RC maxi junior...havo je čierny ruský teriér, svoju výšku a váhu predbehol tak o dva mesiace....

http://www.yanka.estranky.cz/fotoalbum/ ... -elbrussia
alenockas
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod szeko » Uto 07.07.2009 17:17

vdaka Ingarka
davam hydinu a stale mu do nich nieco primiesam. Nejake vajco a pod. Snad sa to upravi, lebo mam kupene dva 15Kg vrecia :smile:
szeko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod bujibuji » Pia 10.07.2009 14:31

mam tiez dotaz- mam steniatko nemeckej dogy (7mes.), momentalne mame 37kg..je z utulku,nasli ju v lese podvyzivenu (v 5mes. vazila 16kg) a mesiac sa zotavovala-papala proplan..brala som si ju uz v celkom dobrom stave,ale v utulku mi hovorili ze jej pro plan moc nesedi, tak som presla na firstmate maintenance puppy large breed, po ktorom sa nam skvele zlepsila srst,fenka krasne pribrala a osvalila, ale ma stale dost riedku stolicu. Dalej som skusila novu acanu a dochucujem surovym alebo dusenym maskom (tak 200g denne + odporucana denna davka granuli), ale stolica sa moc nelepsi- prechod na nove granule som robila postupne, asi tak v priebehu 5 dni.. inak sa mi tym zlozenim acana pozdava- uz sa tu riesilo ze tych 40% masa nebude uplne pravda,ale pridavam aj cerstve maso denne,takze by v tom nemusel byt problem..
teraz jej doktorka pri preventivnej prehliadke nasla demodex,takze som rozmyslala nad jahnacim firstmate pre velke stenata, ktore by mali byt extra vhodne pre citlivych psikov s koznymi problemami, ale dost ma zaraza vysoky podiel vapnika v krmive:
Deklarovaná jakost:
Bílkoviny 22%
Tuk 10%
Vláknina 4%
Omega 6 1,4%
Omega 3 0,7%
Vápník 2,3%
Fosfor 1,3%
Stravitelnost 90,0%
Využitelná energie 3200 kcal/kg - neni to vela,hlavne pre "obrie" plemeno?

Nebola by lepsia ta nova rada First Mate Fish/Potato Large Breed? tam sa mi zas nepozdava ze neni nic specialne pre stenata velkych plemien, len celkovo velke plemena.nemal by to byt problem? analyza krmiva:
Deklarovaná jakost:
Bílkoviny 25%
Tuk 12%
Vláknina 8%
Omega 6 12,8%
Omega 3 9,0%
Vápník 1,0%
Fosfor 0,6%
Stravitelnost 88,2%
Využitelná energie 3600 kcal/kg - je to v poriadku?

Takze, ktore z tych firstmate by ste doporucili? alebo mam zostat pri acane, ktoru papa teraz?
bujibuji
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod krista » Pia 10.07.2009 18:59

bujibuji,mne sa skôr nezdá % tukov a bielkovín,to mi skôr sedí na obéznych seniorov :no: ,pre šteňa velkého plemena vo vývoji by som určite volila vyššie percento :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Pia 10.07.2009 21:05

bujibuji osobne by som isiel do tej vlakniny 8%(posledne spomenute krmivo)ale pozor musis si uvedomit, ze psik nie je v poriadku. V case vyvoja I fazy do 8 mesiacov jeho vyziva nebola dostatocna a odrazilo sa to urcite na jeho zdravotnom stave.
Tazko takto niekto poradi ked si neuviedla vysledky vysetreni ak boli...
Je jasne ze psik ma znizenu imunitu a demodex je len prejavom a hypoalergenne granule to nevyriesia.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod twintower » Sob 11.07.2009 0:32

Eukanuba je ok. mam jedno pravidlo: "este ani jeden pes sa z hladu neposral..." A nemysli si,ze nemam rad svojho psa! To ani len nahodou !!! :au: No a na zmiernenie :angel: . Treba sledovat co a kto ponuka. Ale podla mna je kontolnym bodom "hovienko". Hlavne nie sracka, (prec vela vody z organizmu) a taktiez nie smrad. Zapcha je tiez nic moc... Vazne treba zvazit pomer cena/kvalita.
twintower
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod bujibuji » Sob 11.07.2009 9:03

Dakujem,
fenka mala zlomenu packu a zle sa jej to hojilo vzhladom na celkove oslabenie,dostavala antibiotika a injekcie na zvysenie imunity- tie dostava aj teraz na demodex, spolu s tym kupelom a olejom eforion na kozu a srst (aby sa kupelmi moc nevysusovala).. kompletne vysetrena bola este na klinike v brne po nalezeni a nic ine okrem uvedeneho nezistili. Ja som ju po prevzati nechala pri vstupnej prehliadke opat vysetrit, doktorka jej brala krv a robila zoskrab a zistila "len" demodex. Este som bola upozornena,ze fenka mozno nedorastie do plnej velkosti,kedze rast mohol byt tym vycerpanim uplne zastaveny a zaviazala som sa k sterilizacii,aby sa to nejak neprejavilo na steniatkach..

Znie to dost hrozivo,ale fenka sa uz ma k svetu, krasne nabrala na hmotnosti,ma peknu srst a je vesela (az na ten demodex,ktory sa nasiel hned na zaciatku,takze to na nej neni vobec vidno..) a chcela by som aby jej uz teraz nic nechybalo a vybrat co najvhodnejsie granulky. Veterinarka predava Hills,eukanubu a RC,takze skusila odporucit, tie ja vylucujem, dalej tu dost chvaleny puffins v Prahe,kde zijem, praveze moc "neuznavaju" a preto som vyberala skor zo skupiny firstmate- acana a pod..
bujibuji
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod Karkulka » Uto 04.08.2009 12:47

Ahoj všem :smile:

jaké granule pro mého obříka?(Belcando, Trainer, Nutram, New Acana, Happy dog....¨) Děkuji za tipy :ahoj:
Karkulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod Marco Varhol » Uto 04.08.2009 12:50

New Acana dlho nic a potom to ostatne. :ahoj:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod Karkulka » Uto 04.08.2009 12:58

Ahoj Marco, mužeš mi prosím poradit jakou New Acanu? Zda holistickou řadu Prairie, Pacifica, Grasslands nebo z řady Puppy large breed nebo Adult large breed? Jedná se o plemeno Irského vlkodava :ahoj:
Karkulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod Marco Varhol » Uto 04.08.2009 13:41

Idealne je to krmivo co obsahuje Horse meat. Potrebujes krmivo s vyssou vlakninou a tukmi. Pozor na bielu ryzu, ryby a rozne hydinove mucky. Krmivo nesmie obsahovat soju ani sojovy olej vid. Royal Canin.
Granule Horse meat and potato je jeho najoblubenejsie jedlo.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien