Povinné prvky v divíziách

Sem píšte o športe Dogdancing.

Poslaťod Amaguk » Ned 28.10.2007 14:50

lucia píše:nebudem sa tu s tebou hadat nie su len dve divizie uz som sa stretla aj so styrmi....


nesporime sa predsa o divizie :no: . (mozno su uz niekde 4, predtym neboli ziadne...)
bavili sme sa predsa o tom, ci su tanec so psom a dogdancing to iste alebo nie... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod lucia » Ned 28.10.2007 14:53

hej taj dahme tomu ze nazov je to iste... a povedzme ze tada len rozdielne kluby maju rozdielne propozicie a uplnou nahodou tie co su dogdancing maju ine ako tanec so psom.. ale v podstate je to jedno lebo ked sa chces na nejaku sutaz prihlasit by si si mal pozriet propozicie aby si vedel co ta caka...
lucia
 

Poslaťod Iwka » Ned 28.10.2007 14:55

aj pointa je ta ista
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Amaguk » Ned 28.10.2007 15:05

lucia píše:hej taj dahme tomu ze nazov je to iste... a povedzme ze tada len rozdielne kluby maju rozdielne propozicie a uplnou nahodou tie co su dogdancing maju ine ako tanec so psom.. ale v podstate je to jedno lebo ked sa chces na nejaku sutaz prihlasit by si si mal pozriet propozicie aby si vedel co ta caka...


tak nejak, kedze jednotne pravidla zatial niesu...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod lucia » Ned 28.10.2007 16:40

no ved to je ten problem... vzdy predtym ako chcem ist na sutaz sedim dva tyzdne za pocitacom kvoly propoziciam aj tak nikdy nakoniec nejdem :ua:
lucia
 

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 28.10.2007 19:12

lucia píše:no ved to je ten problem... vzdy predtym ako chcem ist na sutaz sedim dva tyzdne za pocitacom kvoly propoziciam aj tak nikdy nakoniec nejdem :ua:


a prečo nakoniec nejdeš??treba vyskúšať :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod lucia » Pon 29.10.2007 11:02

vzdy na poslednu chvilu mi do toho nieco pride preco nakoniec ist nemozem :ua: ale vo februari to vyzera nadejne
lucia
 

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 29.10.2007 14:03

lucia píše:vzdy na poslednu chvilu mi do toho nieco pride preco nakoniec ist nemozem :ua: ale vo februari to vyzera nadejne


a kde bude vo februari?? :no: a prajeme veľa šťastia potom
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Aris » Sob 10.11.2007 16:59

Ja som zacala "dogdancing" a my nerobime ziadne styli my proste len tak aby sme sa nenudili :hi: Takze tam planujem dat slalom cez nohy, skok cez nohy a cez ruky a potom planujem uz len to co vymylím
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod petka_akim » Pia 16.11.2007 21:36

ja ucim kimmyho dogdancingu len pre nas.. jeho to strasne bavi a aj mna... skoda ze to nemozme trenovat uplne kazdy den kedze skola nevychadzala ako mala ale ted je to uz v poho ale kazdy den soms a mu aj vtredz venovala mminimalne 2 hodky ted je tomu aj viac..... a zboznujem vikendy dnes sme dorazili domov a uz aj spi pred krbom............
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 17.11.2007 20:59

pepe a aké cviiy ovládate??mohla by si natočiť nejaké video :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod petka_akim » Sob 17.11.2007 21:08

noo my zatial len take zakladne ale ste ho mali vidiet minulu : mala som pustenu hudbu na ktoru trenujeme a zacala som si s hlavou z boka na bok davat a stala som oproti akimovi a on robil to iste potom som si lahla na chrbat a pretocila a on tiez proste mi robil zrkadlo... viete aky bol zlaty? :D a takych prvok newieeme vela ako vieme zaklad ale nema to este uplne jasne ale urcite natocime neskor video... :no:
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Re: povinné prvky

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 03.04.2009 16:55

No ja som tomu pochopila tak, ze celkovo dogdancing je rozdelany bud na styri divizie alebo podla kategorii.
Divizie Musical dressage: cviky sa predvadzaju vo vacsine v kluse
Heelwork to Music: praca pro nohe
Frestyle: volna chorografia na zaklade nejakeho pribehu, ale su dane prvky, ktore v zostave musia byt
Tanec so psom (dance with dog) : tancuje aj psovod :smile:
(vsetky divizie maju urcene povinne prvky, ale samozrejme, ze mozu byt doplnene aj inymi)

Kategorie: zaiatocnici (sutaze niesu delene na divizie a je lubovolny vyber prvkov)
pokrocili
elita

Mozno to viete ja to pisem len koli tomu, ze dogdancing sice v preklade znamena psi tenac, ale v podsate je to samostatna divizia. Priklad vidiet strankach "Dogdancing Czech Republic" a "Tanec so Psom CZ". V podsate sa da povedat, ze obidve je to iste az na to, ze stranka DCCR je zamerana na tanec vseobecne (aj na divizie) a stranka Tanec so psom CZ len na jednu diviziu (tanec so psom).
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: povinné prvky

Poslaťod antenka » Pon 06.07.2009 13:18

celkom to nechapem. na http://www.dogdancing.wz.cz/index.php?id=zavody&lang=cz pisu:
Cviky, které naleznete u charakteristiky jednotlivých divizí, jsou pouze příkladem, který můžete použít při vymýšlení své sestavy, na závodech dogdancingu NEJSOU žádné povinné cviky. Vyjímku tvoří Heelwork to Music, kde se sestava musí skládat z 60% chůze u nohy (ale existuje 8 heel pozic, takže je z čeho si vybírat).
ale na http://www.tanecsepsem.cz/index.php?text=prvky pisu:
Povinných prvků je celkem pět. Jsou sestaveny tak, aby byly vhodné pro každé plemeno psa včetně kříženců a také aby vyhovovaly fyzickým možnostem všech psovodů.

Povinné prvky:
1. Otočka psa kolem své osy
2. Obíhání okolo psovoda v kruzích
3. Chůze u pravé a levé nohy psovoda
4. Couvání zpětný pohyb psa
5. Tanec na dálku - libovolný cvik ve vzdálenosti minimálně 3 metry od psovoda
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: povinné prvky

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 06.07.2009 20:33

antenka píše:celkom to nechapem. na http://www.dogdancing.wz.cz/index.php?id=zavody&lang=cz pisu:
Cviky, které naleznete u charakteristiky jednotlivých divizí, jsou pouze příkladem, který můžete použít při vymýšlení své sestavy, na závodech dogdancingu NEJSOU žádné povinné cviky. Vyjímku tvoří Heelwork to Music, kde se sestava musí skládat z 60% chůze u nohy (ale existuje 8 heel pozic, takže je z čeho si vybírat).
ale na http://www.tanecsepsem.cz/index.php?text=prvky pisu:
Povinných prvků je celkem pět. Jsou sestaveny tak, aby byly vhodné pro každé plemeno psa včetně kříženců a také aby vyhovovaly fyzickým možnostem všech psovodů.

Povinné prvky:
1. Otočka psa kolem své osy
2. Obíhání okolo psovoda v kruzích
3. Chůze u pravé a levé nohy psovoda
4. Couvání zpětný pohyb psa
5. Tanec na dálku - libovolný cvik ve vzdálenosti minimálně 3 metry od psovoda


Ano, v DD naozaj nie su ziadne povinne prvky a prave to je na tom to krasne, zalezi to len od tvojej fantazii.
Ono sa tomu len tak hovori, ze povinne, ale to len preto, aby niekto neprisiel na sutaz so zakladnou poslusnostou na hudbu (akoze tanec).
To, co pise cesky klub DD sa zaobera DD ako takym (vsetkymi diviiziami. V podstate je DD rozdeleby na divizie len koli tomu, ze niektorym psom ide lepsie chodza pri nohe a v jej bliskosti, iny proste radi saskuju, a niekedy si aj ludia radi zatancuju so psom ako partneri. Presne, len koli tomu, aby nahodou niekto nebol v nevyhode, za to, ze im nieco nejde a mohli sa ukazat v tom pravom svetle, v com vynikaju.), to znamena, ze nikde nenajdes presny popis, akoby mali prvky vyzerat, na aku vzdialenost by mali byt prevedene a s akou presnostou, kazdy si to moze doladit podla seba. Preto niesu povinne prvky. Ale predsa su, ale je to myslene tak, ze dana divizia je urcena na urcity sposob prace so psom, to znamena, ze nejake specificke prvky pre tuto diviziu su. Preto niesu prvky "povinne", lebo to nemusi byt napr.: cista chodza pri nohe, ale chodza pri nohe s otockou, so zdvihanim labiek, s krivanim, so slalomom, s pivotmi, ...proste, co si zmyslis, roznymi sposobmi, je to len na tebe, ale mala by si sa drzat toho , aku diviziu si si vybrala. Nikde neni napisane, ze ked si si vybrala freestyle, nemozes tam zapojit chodzu pri nohe, a o tom to cele je. Hovoria sa tomu povinne prvky len koli tomu, aby mali ludia predstavu, ako by to malo asi vyzerat.

Tak tomu chapem, ja. :ahoj:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing