Pach zo srsti a z iných príčin

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Zápach - hárání?

Poslaťod Kočička » Štv 17.01.2008 23:29

Zdravím všechny pejskaře,
mám dotaz, který se týká hárání. Po cca 7 měsících se naším domem line naprosto úděsný zápach, který vychází z bytu sousedky, vlastnící 2 psy (z toho jedna fenka). Je to takový velmi specifický zápach, který jde cítit opravdu všude. Už někdy v létě jsme tento zápach zaregistrovali, trvalo to asi 2 měsíce (někdy byl zápach silnější, někdy nešel cítit skoro vůbec), potom bylo vše normální. Teď to začalo znovu. Zajímá mě tedy, jestli je možné, aby to byl zápach související s háráním a jestli je to normální (o čemž pochybuji), že by šel cítit všude a nebo snad dotyčná sousedka nějak zanedbává u hárající feny hygienu. Prosím vás tedy, zda byste mohli napsat jak často a jak dlouho feny hárají, jak je to s tím zápachem (jestli může být opravdu tak silný, aby obtěžoval okolí) a jak to řešíte vy. Opravdu s tím nemám žádnou zkušenost a žádní jiní majitelé psa v domě nejsou, ani žádné pejskaře neznám, vzhledem k tomu, že to nepáchne pořád, ale po x měsících, sázím na to hárání. Děkuju za odpovědi
Kočička
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Silwuska » Pia 18.01.2008 7:04

Je prakticky mozne, ze jeden z jej psov ma problemy so zlazami ktore su pri konecniku...ak ich mava hafan upchate, tak sa musia pravidelne vymackavat...ak ich vymacknut neda, tak stoho (zevraj) byva otrasny zapach...zmiesanina rybaciny, hovienok a rozkladajuceho sa masa ...ale stavila by som na slusny rozhovor so susedou :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod rea » Pia 18.01.2008 12:00

Dosť možné je aj to, že ak sa fena hára, pes značkuje a v čase hárania má moč psa silný pach.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Silwuska » Pia 18.01.2008 12:01

Myslis ze by pes znackoval ten susedin byt?? tak to by bola nejaka podivinka :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod yetti » Pia 18.01.2008 12:13

Silwuska píše:Myslis ze by pes znackoval ten susedin byt?? tak to by bola nejaka podivinka :ach:

.... v pritomnosti harajucej sa suky je to uplne mozne, pes znackovanim aj v byte dava najavo pripadnym zaujemcom, kto, je tam panom....
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Silwuska » Pia 18.01.2008 12:15

yetti...ja som ale myslela ze by to tej zenskej jako nevadilo ze jej pes ochcava byt takou kyselinou (to ochcava aj nas, ale dvor) ...teda keby mi to spravil vnutry tak leti vzduchom :nie:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod yetti » Pia 18.01.2008 12:18

Silwuska píše:yetti...ja som ale myslela ze by to tej zenskej jako nevadilo ze jej pes ochcava byt takou kyselinou (to ochcava aj nas, ale dvor) ...teda keby mi to spravil vnutry tak leti vzduchom :nie:

ale pes pri haravej suke nepozera kde je.... je to forma teritorialneho spravania, zuzena na konkretne miesto kde sa nachadza.... :lol: aj moj obcura kade co, samozrejme len vonku a niekedy sa cudujem kde to zmastil.... ale priroda je priroda a v prirode plati ze silnejsi pes ........ atd. :lol:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Silwuska » Pia 18.01.2008 12:24

Ale sak to ja secko vim tatko...vo tom ma poucovat nemosis...mam doma neskutocneho kanca (teraz myslim psa :lol: ) ...takze co vsetko a v akych mnozstvach dokaze obstavat, to sa majitelom suciek ani nesniva...(niekedy mam pocit ci neny napojeny na nejaky podzemny galon alebo co :nwm: ) ..
Ja som tym myslela, ze ak to tymto pachne az do ich bytu, tak to musi byt viac jak jeden ci dvakrat ocvrkane...a ak mam psa v byte a raz mi tam nacvrka, tak mu dam take ohne ze uz necvrkne ani vonku...a aj keby..tak sa to da lahko odstranit s octovou vodou, a nieze to pachne aj do druhych bytov...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod yetti » Pia 18.01.2008 12:31

Silwuska píše:Ale sak to ja secko vim tatko...vo tom ma poucovat nemosis...mam doma neskutocneho kanca (teraz myslim psa :lol: ) ...takze co vsetko a v akych mnozstvach dokaze obstavat, to sa majitelom suciek ani nesniva...(niekedy mam pocit ci neny napojeny na nejaky podzemny galon alebo co :nwm: ) ..
Ja som tym myslela, ze ak to tymto pachne az do ich bytu, tak to musi byt viac jak jeden ci dvakrat ocvrkane...a ak mam psa v byte a raz mi tam nacvrka, tak mu dam take ohne ze uz necvrkne ani vonku...a aj keby..tak sa to da lahko odstranit s octovou vodou, a nieze to pachne aj do druhych bytov...

:jop: ano a je to aj o hygiene prostredia a jej idrziavani v case harania... :yes:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 18.01.2008 12:40

Aj v dome u mojich rodičov je to to isté. Majú párik psov, malých (niečo medzi maltezákom a bišonom) a dva razi do roka je tam (najmä vo výťahu) tak otrasný smrad, že sa to nedá vydržať. Ale nie močový, skôr ako je u veterinára, ale asi tisíckrát silnejší. Neviem si predstaviť, ako to je u nich v byte :ach:
mama dokonca našla pár krát v tom čase vo výťahu kvapky krvi, čož už si myslím, že je absolútny vrchol, že si to neupracú.
To isté je aj u mojej tety, a tam majú len samotnú fenku, čiže ju nikto neprečuráva.

Povedala by som, že je to na dohovore s daným človekom, aby si uvedomil, že je slušné, po svojich zvieratách minimálne upratovať.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod rea » Pia 18.01.2008 12:42

Možno si s tým len pani nevie poradiť a svojich psíkov má rada, tak čučí. Neviem, nepoznám ju, ale je to časté, len sa s tým málokto priznáva.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Tatiana » Pia 18.01.2008 14:12

ja mam sucku v dome,priamo v obyvacke,ked hara pouzivam haracie nohavicky a zatial som nejaky zapach nezaregistrovala a to trva min.tri tyzdne,problem bude niekde inde,lebo zeby dovolila psovi ocikavat byt ?to by bolo velmi nehygienicke,skor si myslim ak doma sustredi nejaky odpad a mozno aj psie hovienka a vynasa ich v nejakych intervaloch :otaznik: alebo ma sucka nejaky zapal a ked hara zapach sa prejavi,inak neviem ked to tam raz pachne inokedy nie :nwm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod rea » Pia 18.01.2008 14:23

Nemyslím, že ak jej psík v byte značkuje, že mu to dovolí, skôr neustriehne. Najskôr drží psíkov oddelene a ak je napríklad pes na chodbe a sučka s ňou ďalej v byte, tak ani nemá šancu...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Tatiana » Pia 18.01.2008 14:35

to tam potom musi zakonite pachnut ak to je takto,to by radsej mala bud psa alebo sucku na tych par dni k niekomu dat,ale ved poznam vela chovatelov co maju v byte viac psov a je tam akurat typicky psi pach,neviem
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Kočička » Sob 26.01.2008 19:17

Velmi děkuji za vaše reakce. Situace je ještě horší, než si myslíte :). On ten příšerný smrad jde cítit hlavně od jejích dveří (i když jsou zavřené), když jsou pootevřené, zápach byl samozřejmě ještě horší (line se to ale samozřejmě celým domem. Dokonce to cítíme i v našem bytě (v koupelně skrz stupačky). Pokud tedy hárání feny nijak zvlášť nezapáchá, tak je problém asi v psovi, který značkuje kde může - a může asi skutečně všude, nejen na chodbách, ale i v bytě. Na jejím balkoně jsou rozházené staré matrace, jsou tam i psí výkaly. Nedalo by se to třeba brát až jako týrání zvířat (nehygienické prostředí)? Upozorněna byla, ale zatím žádná změna. Jak byste to řešili vy, kdyby domluvy nepomohly?
Kočička
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Ďalší

Späť na Starostlivosť