Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod simona.an » Pon 20.08.2007 12:38

Originálny názov plemena : Rottweiler

Krajina pôvodu : Nemecko

Doba vzniku : Stredovek

Pôvodné využitie : Honec dobytka a strážny pes

Dnešné využitie : Služobný pes, strážny pes, spoločník

Priemerná dĺžka života : 11-12 rokov

Hmotnosť : 41-50 kg

Výška : 58-69 cm

Všeobecný vzhľad
Rotvajler je veľký, silný pes súmernej, robustnej postavy. Hlava je stredne dlhá, medzi ušami široká, s výrazným stopom, širokým ňufákom a čiernym nosom. Tento pes má široké, silné čeľuste a stredne veľké, tmavohnedé oči mandľového tvaru. Uši sú nasadené vysoko, sú stredne veľké, sklopené dopredu a majú trojuholníkovitý tvar. Telo je silné, so širokým, hlbokým hrudníkom, rovným, pevným chrbtom, krátkymi, silnými bedrami a širokým, ľahko zaobleným zadkom. Chvost sa u tohto psa kupíruje na 1-2 články, avšak v krajinách, ktoré kupírovanie nepovoľujú, môže zostať v prirodzenom stave.

Povaha
Rotvajler je inteligentný a poslušný pes. Je verný, ostražitý a dominantný, je taktiež veľmi odvážny, ochranársky a silný. Niekedy môže byť žiarlivý. Je to kľudný pes s dobrými nervami.

Spoločenská charakteristika
Svojmu pánovi je rotvajler veľmi verný, pri správnej výchove je verný a priateľský ku celej rodine. Niekedy môže žiarliť, pokiaľ je pozornosť venovaná niekomu inému. Má sklon stať sa psom jedného pána. Známu návštevu nadšene privíta, avšak k cudzím ľuďom je veľmi nedôverčivý. Pokiaľ je už v mladosti zoznámený s ostatnými domácimi zvieratami, nebývajú v budúcnosti žiadne problémy. K iným psom sa môže chovať dominantne a rád im ukazuje svoju silu.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 9:19

Vždy som túžila mať tohoto psa a stále túžim. Po bíglikovi je to moje druhé naj plemeno.

Povahovo je ako bígl, až na tú tvrdohlavosť :heh:. Je perfektný, vždy keď ho niekde stretnem ide mi prasknúť srdce :hi:. No zatiaľ o ňom môžem len snívať :plac:.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod semy » Uto 21.08.2007 10:29

je len skoda, ze vela ludi ho pouziva na odstrasenie dalsich ludi :plac:
pekne ciernosrste plemeno ... ma s nim niekto skusenosti ?
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 10:39

semy píše:je len skoda, ze vela ludi ho pouziva na odstrasenie dalsich ludi :plac:
pekne ciernosrste plemeno ... ma s nim niekto skusenosti ?


To ma strašne štve, takých psov mi je ľúto a ide ma poraziť, keď vidím RTW na reťazi, tučného ako prasa,...

Ja by som s ním robila Športovú kynológiu a chcela by som vyskúšať aj agility. Strašne sa mi páči, keď vidím na pretekoch takú "raritu" :hi: :heh:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod semy » Uto 21.08.2007 10:47

lebo stavbu tela maju fakt mohutnu ... zo sportovej alebo sluzobnej kynologie ho velmi nepoznam, vzdy ako zastrasovak, mozno aj vycvik mal no ludia ked ho vidia boja sa ani nevedia preco :ua:
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 10:53

Sú citliví, no od mala sa snažia získať si dominanciu, takže ich treba neustále usmerňovať. Treba to s nimi vedieť, sú učenlivý, ľahko sa cvičia a na ŠK sú dobrý. Obrana, poslušnosť, stopy,... perfiš... a v CZ som už videla jedného behať aj Agility a pekne.

Ich výchova je skoro rovnaká ako výchova bígla - citlivá no s pevnou rukou.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod sandra » Uto 21.08.2007 18:49

tu je jeden psik z belgicka Cujo... beha po pretekoch a za poslednych hodne hodne rokov je to konecne reprezentant na majstrovstva sveta RTW za slovensko! inak uz startoval na MS za belgicko a skoncil 10.. je to velmi sikovny pes.. ale takyto sa rodi raz za 50rokov.. a na slovensku asi nikdy :ach: ( na poslednom zabere ja a cujo )
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 18:54

Je nááááádherný :vykricnik: :hi:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

rotvajler

Poslaťod senyka » Ned 26.08.2007 9:29

no ja mam tiez takehoto hava ale neviem ci je to pranda..kamoksa mi povedala ze ked sa sucka nespari do 5 rkov ze sa jej sprvi nador alebo moze zdochnut je to pravda?bola by som rada jkeby si odpisal/a[/b]
senyka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Poslaťod semy » Ned 26.08.2007 10:53

tak to urcite pravda nie je ... to povedia iba mnozitielia alebo naivni ludia :ua:
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod senyka » Ned 26.08.2007 11:23

TAK POTOM DIKY VELMI PEKNE SOM SA ZLAKLA ZE JE TO PRAVDA...JA BY SOM UMRELA KEBY SA JEJ NIECO STALO....A ESTE SOM SA CHCELA SPTYAT ZE CI BUDE NOVA STRANA O PSOCH ALE SHARPEJOCH

A ESTE JEDNA OTAZOCKA PRECO SI KAZDY CLOVEK MYLSI ZE ROTVAJLERI SU ZLE PSY???PRETOZE KED SOM MINULE VENCILA MOJHO HAVA TAK MI POVEDALI ZE HO NEMAM CO VENCIT LEBO MA ESTE ROZTRHA:(

DIKY ZA ODPOVEDE:)

//jukel Pravidlo č. 7 :rules:
senyka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Poslaťod Sirík » Ned 26.08.2007 12:07

My mame v utulku krizenca bsp s rwt a je nadherny a doniesli nam dvoch rtw ale este nemam ich foto ked budem mat pridam sem. Nie je nadherny? Volá sa Many a musel sa liecit ale este nie je uplne v poriadku a ani nebude..ked prisiel mal cely krivy chrbat a nohy..bol odvapneny a este trochu skuli
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod semy » Ned 26.08.2007 12:54

to sme tu uz aj rozoberali, lebo to tak ludia robia ... neviem preco, asi pre ich mohutnost, ved ako aj Sirka21 napisala, ze ten rtw prisiel odvapneny plus tie odreniny a co ja viem co ... urcite bol niekde priviazany alebo boh vie ... kazdy pes bude taky akeho si sam psovod vychova
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod senyka » Ned 26.08.2007 13:03

no tak ked je vy byte rotvajler to nevadi?
senyka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Poslaťod semy » Ned 26.08.2007 13:16

ked sa mu dostatocne venujes a pod. myslim, ze by problem nemal byt
ved, ked si vezmes kolko percent ma psa v byte a to su rozne plemena od nemeckych ovciakov po sibirskych huskych :no:

vsetko sa da len treba trpezlivost a dobrych susedov :ha:
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI