Domáca lekárnička

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Domáca lekárnička

Poslaťod MisheliQ » Sob 12.01.2008 11:59

Mm táto téma ma napadla z toho dôvodu, že môj tatik mi stále hovorí, že keď som chorá, najlepšie spravím, ak si ľahnem do postele, pospím si, vypotím sa, vypijem veeeľa čaju, že to je najlepší liek na to, aby som vyzdravela...a nie nejaké tie tabletky, na ktoré si neskôr môže organizmus aj privyknúť..a pod. že lepšie je domáce liečenie bez zásahu nejakých liekov /možno len ten acilpirín ale to je všetko/ a že to je najlepšie na takú ľahkú chorobu samozrejme..no a mňa tak napadlo, že toto by mohlo platiť aj na ostatné zvieratá..je fakt lepšie, ak sa ten organizmus vo väčšej miere bráni sám s tým, že sa mu dostávajú do tela "domáce" zdroje na prekonanie choroby, ako keby mal brať milión tabliet, sirupov či injekcií...čo ja viem, jednak že také tie veci z medicíny stoja veľa peňazí, ale ,ako som už vravela, na takých liekoch si človek veľmi ľahko privykne a potom keď znova ochorie bude potrebovať zase tie isté tabletky, aby sa sa vyliečil...a tak by som bola veľmi rada, ak by ste sa tu podelili s Vašími domácimi receptmi na udržanie zdravého ducha i tela..taký ten domáci liečiteľ, bylinky, čaje, cesnaky a tak podobne..ďakujem :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Domáca lekárnička

Poslaťod Tatiana » Sob 12.01.2008 16:49

no ja v zime davam preventivne miesto vody caj s echinaceou samozrejme zriedeny,jablcko kazdy den schrumu a tablety Pangamin,to asi tak vsjo
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Domáca lekárnička

Poslaťod MisheliQ » Uto 15.01.2008 20:51

mňa napadlo, že ako to tu radili, thak cesnák je dobrý na imunitu pre ľudí nie? čiže tým pádom aj pre psov nie?..alebo taká domáca kuchyňa, na dravú bielu srsť sa v dávnych dobách dávali rozdrvené škrupiny s vajíčka psom do jedla..a bolo..mm napadá aj vás niečo podobné?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Domáca lekárnička

Poslaťod Tatiana » Uto 15.01.2008 21:06

cesnak moze byt aj tie skrupinky,davala som psovi ked este nebolo takeho vyberu,
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Domáca lekárnička

Poslaťod Pfiffikus » Pon 28.01.2008 0:22

Tatiana píše:no ja v zime davam preventivne miesto vody caj s echinaceou samozrejme zriedeny,jablcko kazdy den schrumu a tablety Pangamin,to asi tak vsjo


Pangamin teda vitamin B-15,ako potravinovy doplnok je pre psov dobry,ale neodporuca sa podavat kazdy den.Pangamin nechrani pred virusom ale podporuje chut do jedla.
Jeho zlozenie sa da nahradit aj v niektorej zelenine
Minelraly:vapnik,draslik,fosfor,horcik
Stopove prvky: zelezo,med,zinok,mangan
Napriklad hrach obsahuje vitamin B1 a mangan,
cuketa,cvikla,hrach,mrkva,paprika,kalerab a mnoho dalsej zeleniny obsahuje Fe...
Urcite nepodavajte Pangamin psikovi ak sa vam zda,ze je chudy (znie to hlupo ale aj s tymto som sa uz stretla).Nie na kazdeho to plati a dokonca ani clovek z neho nemusi pribrat.Takze staci iba papat zeleninu a to najlepsie v surovom stave,lebo varenim,pecenim sa niektore minerali vytracaju...
A nase potvorky sa po kalerabe alebo mrkve idu zabit :no:
Pfiffikus
Okoloidúci
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: Domáca lekárnička

Poslaťod dedo » Pon 28.04.2008 5:18

Ja mam nasledujucu overenu skusenost: pri cisteni usi pouzivam mozno uz od r.1972 u psikov :
0,5 dcl cisty alkohol/vodka/
0,5 dcl ocot
0,5 dcl destilovaná / prevarena voda/
Namocim na tampon z gazy /jemna spongia/ a jemne povytieram uska.
Nakoniec vytriem suchym tamponom.
Vyskusaj, overis si uspech. :jupi:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Domáca lekárnička

Poslaťod Lucike » Sob 23.04.2011 10:58

čavte :ahoj: no ja som v jednej knihe o psoch čítala že na čistenie uší je aj dobrý olej na detskú pokožku-pekne na tampon pár kvapiek a psíkovi pokiaľ zapáchajú uši pekne pretrieť.....
Lucike
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Domáca lekárnička

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 23.04.2011 11:29

Pfiffikus píše:
Tatiana píše:no ja v zime davam preventivne miesto vody caj s echinaceou samozrejme zriedeny,jablcko kazdy den schrumu a tablety Pangamin,to asi tak vsjo


Pangamin teda vitamin B-15,ako potravinovy doplnok je pre psov dobry,ale neodporuca sa podavat kazdy den.Pangamin nechrani pred virusom ale podporuje chut do jedla.
Jeho zlozenie sa da nahradit aj v niektorej zelenine
Minelraly:vapnik,draslik,fosfor,horcik
Stopove prvky: zelezo,med,zinok,mangan
Napriklad hrach obsahuje vitamin B1 a mangan,
cuketa,cvikla,hrach,mrkva,paprika,kalerab a mnoho dalsej zeleniny obsahuje Fe...
Urcite nepodavajte Pangamin psikovi ak sa vam zda,ze je chudy (znie to hlupo ale aj s tymto som sa uz stretla).Nie na kazdeho to plati a dokonca ani clovek z neho nemusi pribrat.Takze staci iba papat zeleninu a to najlepsie v surovom stave,lebo varenim,pecenim sa niektore minerali vytracaju...
A nase potvorky sa po kalerabe alebo mrkve idu zabit :no:

s tym pangaminom nesuhlasim..ja davam pangamin kazdy den a je :jop:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Domáca lekárnička

Poslaťod veribr » Štv 18.01.2018 15:20

Tiež dávam psovi piť čaj, dokonca v zimných mesiacoch častejšie. Akurát si dávam veľký pozor na to, odkiaľ čaje kupujem. Najlepšie je kupovať čisté čaje, alebo čisté bylinné zmesy v lekárni. Dá sa ale povedať, že môj pes je už na čaj zvyknutý a má ho rád :smile:
Naposledy upravil elfinka dňa Štv 18.01.2018 15:49, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmazana reklama
veribr
Okoloidúci
 
Príspevky: 3


Späť na Starostlivosť