Starý pes a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Starí pes a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pia 11.01.2008 8:33

No cinska je brutal...aj vtak z nej ma sracku taku ze nas za letu bombarduje :superman: :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Starí pes a varená strava

Poslaťod Amaguk » Pia 11.01.2008 10:40

heh, vetry su otazkou zle nastaveneho travenia, takze ak vas duje so zeleniny, nieco celkom neni ok s vnutornym prostredim v crevach - na vyrovnanie su najlepsie probiotika :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Starí pes a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pia 11.01.2008 10:56

No mna z nej neduje...praveze je velmi dobre na spravne...no jak to povedat... :kak: ...ale vtakovi to robi riadnu neplechu...normalne to z neho vyletuje jak zo samopalu :heh: :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Starí pes a varená strava

Poslaťod Amaguk » Pia 11.01.2008 11:15

Silwuska píše:No mna z nej neduje...praveze je velmi dobre na spravne...no jak to povedat... :kak: ...ale vtakovi to robi riadnu neplechu...normalne to z neho vyletuje jak zo samopalu :heh: :heh:

tak to musi byt pohlad pre bohov :heh:
ehm, len taka mala poznamka: su na svete aj ine potraviny... :no: :jazyk:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Starí pes a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pia 11.01.2008 11:20

No sak to ja viiim :pac: odkedy nas bombardoval zo vzduchu, tak si ku kapste ani necichol... :nie:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Starí pes a varená strava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 11.01.2008 16:29

neduje z každej, len z tejto, takže tá mikroflóra je rozhasená len kúlinček :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Starí pes a varená strava

Poslaťod Aris » Pia 11.01.2008 18:25

Dakujem Amaguk určite niečo s toho skúsime :no: aj vám ostatným.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod dia76 » Pia 02.01.2009 9:28

Ahojte,
vrátim sa k tejto téme..mám staršieho psíka, 8 rokov, je veľmi kľudnej povahy, celé dni by najradšej ležal na gauči..
Pred časom som ho zo zdravotných dôvodov musela dať kastrovať - a neuveriteľne pribral.
Skúšali sme rôzne light granule, ale takmer žiadne mu nechutia a ani zatiaľ neschudol..
Preto som rozmýšľala, že prejdeme na varenú stravu - bude mu (dúfam) viac chutiť a ak dodržím diétne postupy, tak snáď aj schudne. Aký je váš názor? Poradíte mi, čo mu dávať jesť, aby schudol? nemastné kuracie mäsko, ryžu,zeleninku...? alebo existuje niečo špeciálne na chudnutie?
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Efa » Pia 02.01.2009 11:10

znizit prijem energie a zvysit jej vydaj - teda v skratke menej zradla a viacej pohybu, nezalezi na tom co by pes najradsej robil a kolko by zral, ale je na tebe aby si rozhodla ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod dia76 » Pia 02.01.2009 13:47

ďakujem za odpoveď. Áno, predpokladala som to, tak ako u ľudí, výdaj musí byť väčší než príjem, inak človek ani pes neschudne.
len som sa chcela opýtať, či neexistujú nejaké špeciálne prípravky na podporu chudnutia..do niektorých granúl sa napríklad pridáva l-karnitín..ten napomáha premieňať tuk na svaly.
Keby som mu do stravy pridala rozomletý l-karnitín pre ľudí? hlúposť? neviem, doteraz som nemala také problémy, vždy stačili so psom dlhšie prechádzky a hmotnosť bola stabilná.
asi mu nájdem psiu kamošku, ktorá ho aj doma bude nútiť vystrájať :smile:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Efa » Pia 02.01.2009 14:01

neviem, moj nazor je taky ze aj ludia maju vselijake osvedcene metody na chudnutie, kde je vysledok bud nulovy, alebo casto nasleduje tzv. jojo efekt ... znizovanie davky stravy a jej kvality, mava casto za nasledok zbytocne trapenie a hladovanie psa, ak nie aj na ukor zdravia ... takze mozno uplne postaci zmenit styl stravovania a pohybove naroky, teda dopriat psovi dostatok kvalitneho pohybu - teda ziadne pomale a prechadzkove vencenie, ale napr. pozvolny beh pri bicykli, vybehanie za aportom, vybehanie s inymi psami na okoli, proste nieco kde spali nadbytocnu energiu, unavi sa ako fyzicky tak i psychicky a hlavne nezabudat na to ze akekolvek dalsie maskrty mimo bezneho krmenia su navyse a preto ak su podavane (aj piskoty, alebo zuvacie kosti, usi ....) tak to je vsetko energia navyse ... osobne si myslim ze zadovazenie si druheho psa v domnienke ze nech sa spolu doma vyblaznia nema velky zmysel, lahko sa totiz moze stat ze obaja budu doma spokojne spat na gauci a cakat na to kedy im panicka vymysli nejaku zaujimavu cinnost.
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod lara » Pia 02.01.2009 14:44

dia76 píše:..do niektorých granúl sa napríklad pridáva l-karnitín..ten napomáha premieňať tuk na svaly.


len pre upresnenie.. tuk sa neda premeniť na svaly.. su to dve odlišné veci.. tuk sa musí spaliť aerobnou činnostou... svaly sa zase rozvíjajú ich pravidelnou činnosťou - funkcia podporuje orgán... :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod dia76 » Pia 02.01.2009 20:01

ok, budem sa snažiť upraviť stravu..snažím sa síce variť mu diétne - dostáva tmavú ryžu, čisté kuracie mäsko (bez tuku) a občas bravčové kosti na obhryzávanie. žiadne cestoviny, tie sa neodporúčajú ani ľuďom pri diétach..ale je pravda, že ako pamlsky dávam piškóty, ani som si neuvedomila, že je tam skrytá obrovská energetická hodnota a včera mal zhodou okolností bravčové ucho. To všetko vynechám aspoň na mesiac.
S výdajom energie to bude ťažšie..znie to síce neuveriteľne, ale môj pes sa nehrá s loptičkou..neviem, či ho to nezaujíma alebo ho to nikto nenaučil (nemám ho odmalička), ale mne sa nedarí ho to naučiť..ani psi ho veľmi nezaujímajú..baví ho hrať sa maximálne 5 minút, potom ho to začne nudiť. Ale ten bicykel vyskúšam, to bol skvelý nápad.

lara: ďakujem za opravu :smile: samozrejme, je to tak.
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Baarbora » Pia 02.01.2009 21:45

niekde na fore prebehla info o tom, ze starsi psik by mal mat vyssi prijem vlakniny ako bielkovin( zatialco u mladych je to opacne).Dietne je hydinove maso a ryby. A trufam si povedat, ze akakolvek cista svalovina. Neviem nakolko je 8rocny pes stary, taky jazvec je este sviezi mladik, zatialco bernardin je uz skor dochodca. Tomu treba prisposobit aj tu zataz. Pokial je pes socialne zalozeny( v preklade miluje psov), urcite by sa rad vyblbol s nejakym kamosom zo susedstva a ani by nevedl ako a spalil by kopu kalorii. Dobra aktivita, nie narocna na pohybovy aparat je plavanie. Ale taketo veci by som uz asi radsej riesila vetom, tan by podla zdravotneho stavu psa mohol doporucit priemranu aktivitu, takto Ti to nepovie nikto, ze kolko a ako.... Efa ma pravdu, pripravky a rozne diety vacsinou jojo efektom stratenu vahu vratia spat, takze urcite radsej zvysit vydaj kalorii, ako spoliehat sa na to, ze nejaky prasok mu spravi svaly :no:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 02.01.2009 23:15

to o tej zmene pomeru príloha:mäso je ajvzásadách stravovania starých psov. u mladých psov je to viac mäsa a menej príloh a u starých opačne, presný omer by som musela nalistovať.
naši psíci 15 a 14 rokov u babky sú dosť vyberaví, ale dostávajú viac príloh, ale aj len surové mäsko.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava