Správanie sa na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Správanie sa na výstavách

Poslaťod Jack » Pon 04.05.2009 18:45

Trvá to už od začiatku čo chodíme na výstavy, prvý krát bol keď mal okolo 4-5 mesiacov, jeho prvá výstava bola v hale ( DuoDanube v Auguste ). Jack na každej výstave nejak zblbne. Najhoršie je to v halách. Napr. na Nitracanis v hale je uplne taký ako by bol každý deň týraný, hlava sklonená chvost vystretý rovno. Hneď ako vyjdeme z Haly je ako nový. Chvost dá hore hlavu tiež a už si cupká ako pán sveta. Myslel som že ho to prejde no rovnaký bol aj na výstave v BB, ktorá sa koná vonku. Doma pred výstavou behá ako majster sveta že som celý šťastný no hneď ako prídeme na výstavu tak sa vlečie za mnou. Ako by sa bál všetkých psov na svete. Pričom keď stretneme nejakého psa v meste tak úplne v pohode zavrtí chvostom a ide ho očuchať no tu je iný. Fakt už neviem čo sním mám robiť myslel som že si za ten čas zvykne no opak je pravdou, prečo sa nespráva tak ako doma. :otaznik: Doma je šialený iba by skákal a všetko jedol, no na výstave nechce ani odmenu. Včera v BB som zobral vzorky granúl pred vystavovaním som mu ich skúšal dávať no ovoňal a ďalej sa nezaujímal, oto je horšie v kruhu keďže behá lebo musí a aj keď mu v kruhu dám granulu tak ju vypľuje. Prišli sme domov a na tie granule sa vrhol a naraz zjedol celý vzorkový balíček. Neviete čím to je ? Má stres alebo čo ?
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Kača » Pon 04.05.2009 18:50

Možno má stres "proste v kruhu"...
Ja keď pojdem so Sindy na výstavu tiež sa toho budem báť... tak som si vymyslela, že pojdem o niečo skor, aby som zastihla nejaky volny kruh.. a tam by som sa skusila s nou trosku vyblaznit alebo zahrat... dat jej mozno par DD cvikov ktore vie alebo tak. Aby pochopila ze v kruhu dostáva odmeny tak ako doma, má cvičiť a behať tak ako doma atď. že je to proste normálne.
Skúsil si s ním niekedy v kruhu tiež niečo také, alebo keď bol šteňa?

A ja by som si skúsila radšej doniesť na výstavu nejaké mäso, alebo niečo podobné, za čím by šla až do hrobu. Musím nájsť niečo čo prevládne nad tým ruchom okolo. Granule má každý deň, skús niečo čo dostáva málokedy ale miluje to.. možno to tiež aspoň trošku pomôže...
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod ivana1 » Pon 04.05.2009 18:52

No, naša Hoshiko tiež výstavy nemusí - presedí, alebo sa tvári, že spí - a "vlastne ani tam nie je", potom ideme von, ožije a už ňuchá, kde máme tie pochúťky, čo sme jej núkali na výstave :pac: . Jednoducho - myslím, že aj u Jacka to bude stres - či si chceš niečo iné nahovoriť - ale toľko psov určite nestretáte nikde... 500 - 2000 psov - to je hluku až-až,...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Emily » Pon 04.05.2009 18:58

niekoho mi tvoj hafan pripomina :hi: Na prvej vystave to velmi tazko znasal, vela psov a hluk.
Czar nereaguje vobec na odmeny, ked je v strese tak jednoducho nereaguje na nic, zoberie piskotku a vypluje ju.
V hale v Nitre ho to tiez nejak moc nebavilo, nechcelo sa mi ani zdvihnut uska hore. Ked s nim pridem do haly a on pred posudzovanim nezje piskotku, viem, ze je zle a teda nejak je v strese. Mimochodom staci aj harajuca sucka, niekde nablizku, to len knuci, a pri vystavovani tam stoji ako "za trest". Bolo vidiet v Nitre, ze sa mu tam nepaci. Ako sme vysli von, hned bol v pohodke. Vonku to znasa lepsie ako v halach. Teraz v Skalici posluchal pri vystavovani, ale obavam sa haly v BA.
Ja si myslim, ze si musia zvyknut a teda my im to musime len sprijemnovat v tej hale, aby to brali tiez pozitivne. :no:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod meraja » Pon 04.05.2009 19:06

Presne toto isté robia aj moji ratlovia,proste keď sa vystavuje tak nič nechce a potom žerie jako divý.Alebo keď bežím teda sme s Oskarom v pohybe (predvedenie v pohybe)hlavu si úplne ponorí do zeme a ani za svet ju dať hore.Aj s vodítkom mu ju ťahám hore a on furt dole a vlečiem ho len tak za sebou.Len keď je v postoji tak sa mi ju podarí dať rukou hore.No ja len toľko,na jednej stránke som sa dočítala,že toto alebo aj nejaké také hrbaté postoje psov sú zo stresu.Časom by si mal zvyknúť.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Nia » Pon 04.05.2009 19:09

ja nema problem s bojazlivostou, len Endy si nevie v klude lahnut, on musi do kazdeho stekat a zaparat a potom je taky unaveny ze doma 2 dni dospava :pac: ako ale v kruhu je iny pes, krasne sa predvadza, sice vzdy na nom vidno ten jeho temperament, ale dokaze sa aj nadherne predviest. neviem cim to je...povaha je zvlastna vec. v kruhu je ako tak nromalny ale mimo je uplny blazon :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Emily » Pon 04.05.2009 19:39

a raz mi bolo povedane - ze nesmiem byt absolutne nervozna - ten pes to citi. To mi hovoril rozhodca. A teda osvedcilo sa mi venovat sa len psovi a nespustit skoro z neho oci. Ked pri Xsare som bola nervozna, ona zostala uplne bez zivota a ako keby nevedela co sa deje. Jednoducho tam nabehnem a sak nejako bude. :ha:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Jack » Pon 04.05.2009 20:54

Ďakujem za príspevky tiež si myslím že je to hlavne ten stres, uvidím po výstave v BA budem sa sním skúšať hrať kŕmiť ho postupne cestou až sa dopracujeme pred bránu haly. Možno bola aj tá chyba že hneď ako som prišiel na výstavisko tak som šiel hneď do haly po katalóg a vtedy som Jacka väčšinou ťahal za sebou.

Dám vedieť ako to bude po výstave. Ak máte nejaké tipy ako zbaviť psa stresu prosím nenechávajte si ich pre seba :ha: So mňa sa stres asi neprenáša ja už niesom vystresovaný, zo začiatku ano ale teraz už ani nie, ale ak máte rady ako sa zbaviť stresu aj pre ľudí kľudne dajte aj tie.

Dakujem
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod calwen » Pon 04.05.2009 20:56

SKus ked sa zlozis spravat uplne pohodovo, vyslovene davat najavo aka je tam pohoda. Predpokladam, ze budes mat stolicku, tak sa posad, ponatahuj sa, zivni, oliz sa...tymito gestami das este viac najavo svoju pohodu :jop: Nijak neries ze on sa sprava inak, nevtieraj mu. Proste nic sa nedeje. Skus s nim spravit daky cvik ktory urcite spravi a vychval ho zan ...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Nia » Pon 04.05.2009 21:03

Jack píše:Ďakujem za príspevky tiež si myslím že je to hlavne ten stres, uvidím po výstave v BA budem sa sním skúšať hrať kŕmiť ho postupne cestou až sa dopracujeme pred bránu haly. Možno bola aj tá chyba že hneď ako som prišiel na výstavisko tak som šiel hneď do haly po katalóg a vtedy som Jacka väčšinou ťahal za sebou.

Dám vedieť ako to bude po výstave. Ak máte nejaké tipy ako zbaviť psa stresu prosím nenechávajte si ich pre seba :ha: So mňa sa stres asi neprenáša ja už niesom vystresovaný, zo začiatku ano ale teraz už ani nie, ale ak máte rady ako sa zbaviť stresu aj pre ľudí kľudne dajte aj tie.

Dakujem

aj ja si myslim ze to bude tym, ze z handlera sa nervozita prenasa na psa. ja sa zbavujem stresu jednoducho! noc pred vytsavou vobec nespim, vystresujem sa v noci a potom cez den uz nemam sil stresovat :heh: ale to je len moj taky ujety napad.
inak ked je pes velmi vystresovany pocula som o Bachovej kvetinovej terapii, udjane to pomaha. pes nie je oblbnuty, ale nepocituje az tak stres alebo nieco take...neviem, neskusala som to a ani sa nechystam, lebo ako sama vidim, tento moj maly chlpaty uz stres absolutne nema
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Jack » Pon 04.05.2009 21:09

Myslím že by pomohlo keby sa s niekym pred posudzovaním naháňal a hral a potom sa pojašil aj v hale.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod calwen » Pon 04.05.2009 21:10

To by tiez fungovalo :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Nia » Pon 04.05.2009 21:11

neviem no..ty ho poznas najlepsie...ako poznam mojho krpca, tak u neho by to bolo este horsie, by bol rozblazneny a roztrzity zbytocne..ale ako som hovorila..urcite vela zavisi od povahy psa
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod calwen » Pon 04.05.2009 21:15

Jj to mas pravdu Nia, no v takej situacii dostanes psa tazsie do "varu" a lahsie ho ukludnis - aspon ja mam taku skusenost s mojim, ked je v strese alebo nekludny. Inak v beznom zivote sa do varu dostane prevelice rychlo a z neho zase pomaly :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zvláštne správanie na výstavách

Poslaťod Eva K. » Uto 05.05.2009 9:01

Tie bachové kvety sú dobré, ale je ich treba podávať dlhšie časové obdobie pred výstavou.
Podľa mňa je pes vystresovaný, lebo cíti stres z teba. Zažila som to pri našich prvých výstavách.
Teraz sa snažíme byť niekde mimo kruhu a až tesne pred našim plemenom prídeme ku kruhu.
Trochu feňulu rozbláznim tak, že jej hádžem pamlsky / nie granule, ale niečo, čo jej veľmi chutí /a ona ich musí chytať do papule. Takto ju navnadím a taká je prebratá jedna radosť. Pri vystavovaní pokračujem a za všetky dobré výkony odmením.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Výstavy