Purina Dog Chow

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Pon 20.04.2009 7:33

Neviem ci som si to nevsimla, ale nenasla som nikde temu o tychto granuliach. Ja krmim Purinou Dog Chow Large Breed Puppy a som celkom spokojna. Podla dostupnosti obcas prestriedam s Nutricanom - podobne pre velke plemena. Su rovnako dobre a maju podobne parametre. Obcas k nim pridavam pomlete kuracie trupy, tvaroh, jogurt zltok z vajicka, alebo inu dobrotku.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Marco Varhol » Pon 20.04.2009 7:52

Vyborne madarske krmivo za 10eur. Dolezite je vsak, ze ma dobre parametre. Uz podla zlozenia je vidiet ze lacne to nie je ale tym 10euram za 15kg to myslim zodpoveda. Len mi nie je dobre jasne ci chovas sliepky alebo psov.

- Concentrated high-quality protein for strong, healthy muscles
- Contains DHA, a nutrient important for healthy brain and vision development

Whole grain corn, chicken by-product meal, corn gluten meal, brewers rice, soybean meal...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod krista » Pon 20.04.2009 8:32

Marco ten tvoj sarkazmus :haha: ....a priznám sa skoro som naletela :no:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Str 22.04.2009 8:21

Tvoj sarkazmus je naozaj vydareny :lol: Nasmiala som sa. Akurat Ti dost zazlievam klamstvo :hmm: Co sa tyka ceny - stoja 33 E za 15 kg. Co nie je napokon az tak dolezite, aj ked si myslim, ze niekedy aj cena vypoveda o kvalite.
Co chovam?
Tak moj, odchovala som na nich vlkodava. Ak Ti to nic nehovori, tak precitaj si nieco o tom ako tazko je odchovat stena tohto plemena, aby vyrastlo ako ma, aby nemalo dokrivene laby a problemy s kostami. Vojdi na nejake vlkodavove forum a prestuduj ake maju majitelia steniat mnohokrat mindraky z toho cim krmit "maleho kona", aby rastol ako ma a bol zdravy.
- Concentrated high-quality protein for strong, healthy muscles
- Contains DHA, a nutrient important for healthy brain and vision development

Whole grain corn, chicken by-product meal, corn gluten meal, brewers rice, soybean meal...v

NO A?
Kym zacnes kritizovat dobre a so slovnikom si precitaj pre koho je krmivo urcene. Netvrdim, ze tato Purina je najlepsia. Tvrdim, że som ju odskusala na jednom s najnarocnejsich plemien (ak nie najnarocnejsiom, pokial ide o rastove poziadavky) a overila sa mi. Rastove poziadavky steniat vlkodavov alebo nem. dog su zvlastne uz len tym, ze krmivo ma spomalit rast a nie urychlit, tym ze ma dodat viac vapnika a menej fosforu a tento pomer musi byt presne dodrzany, tym, ze stena nesmie pribrat. Preto aj pri krmeni BARFom steniat obrich plemien sa dodrziava pravidlo menej masa, viac kosti a chrupaviek, vela cestovin, ryze, zeleniny a ovocia. Preto tu plati - cim horsie maso, tym lepsie.

Je jednoduche ironizovat, vysmievat, kritizovat, ci dokonca vedome klamat. Tazsie je nieco vediet.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Marco Varhol » Str 22.04.2009 11:18

Klamstvo ? Pokial viem tak Nestle svoje produkty vyrazne zlacnelo. Problem Slovenska a cien je ina tema. Purina Dog Show je predrazene sojove krmivo. Iny ich vyrobok Proplan je uplne iny druh krmiva a dnes stoji 40eur/15kg. Kupujem ho tak ceny poznam velmi dobre.

O vhodnosti pre vlkodlaka (irsky vlkodav) mozeme polemizovat. Jeden ti bude tvrdit ze na Tesco granulach krasne vyrastol a druhy ze na Eukanube... Vacsinou ide o cenu a ked navadi tak vysoky podiel rastlinnych a nestravitelnych casti... Len obhajovat toto zlozenie je trochu pomylene... Este to doplnim, ze toto plemeno na rozdiel od inych vyzaduje vacsi podiel sacharidov a najidealnejsim krmivom pre neho je konske maso so zemiakmi. Je to zaroven jedno z mala plemien kde psenica nerobi problem. Krmivo s obsahom psenice, jacmena a vyssieho podielu vlakniny je velmi vhodne. Moje poznamky smeruju k soji, ktora pre toto plemeno je nevhodna a moze sposobovat zdravotne problemy.
Naposledy upravil Marco Varhol dňa Str 22.04.2009 13:14, celkovo upravené 3
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod krista » Str 22.04.2009 12:30

Marco ak to nie je tajomstvo kde je takáto cena?Chov.balenie? (teraz ma pobavil ten vlkoDLAK :smile: )
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Marco Varhol » Str 22.04.2009 13:01

Krista proste ja Wolfhounda volam vlkodlak viac sa mi to paci, kedze je to take pekne vysoke a krasne plemeno. Takto pod tymto nazvom mam este vacsi respekt pred nim. :smile:

The Irish Wolfhound should avoid commercial foods that contain fish, poultry, white rice, and soy. :nie:

Cena momentalne cela zapadna Europa a Polsko.

http://www.youtube.com/watch?v=ma_Xcuc7nWM&feature=related
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Str 22.04.2009 15:51

A to je teda zaujimave - este som nepocula o niekom kto by sa pokusal odchovat vlkodava na hypermarketovom krmive, no ale zrejme Ty sa v tomto plemene vyznas lepsie.

Moje poznamky smeruju k soji, ktora pre toto plemeno je nevhodna a moze sposobovat zdravotne problemy.

Tak to mam z pekla stastie :jupi: lebo moja ho zere odkedy ju mam a je v poho - priam ukazkova! teraz ma 11 mesiacov - takze uz je to kus casu.

Klamstvo ? Pokial viem tak Nestle svoje produkty vyrazne zlacnelo. Problem Slovenska a cien je ina tema. Purina Dog Show je predrazene sojove krmivo. Iny ich vyrobok Proplan je uplne iny druh krmiva a dnes stoji 40eur/15kg. Kupujem ho tak ceny poznam velmi dobre.
Pokial viem ja tak nezlacnelo, ale ak mas nejaky zdroj v PL kde je lacnejsie, tak daj kontakt. Ja prave kupujem v PL, cez net a stoji ma presne 99PLN za 15 kg http://allegro.pl/search.php?string=Pur ... onal_rec=0 Nech sa paci, ak vies zohnat lacnejsie tak vazne prosim o kontakt.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Marco Varhol » Str 22.04.2009 16:17

11mesiacov? je kus casu...

Internetovy obchod? Tam nenakupujem.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod calwen » Str 22.04.2009 16:26

agah prejdi si viacere temy o granuliach, prave od Marca a este par uzivatelov (Marco je ale najaktivnejsi) sa dozvies fundovane rady o tom ake granule ano/nie a preco. Treba vediet citat medzi riadkami... Ja si trufam povedat, ze Marco je tu jediny fundovany na tieto temy.
K 11 mesiacom...to je zlomok zivota tvojho psa. Problemy prichadzaju s vekom a alergie kedykolvek.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Štv 23.04.2009 7:09

Marco mozno je fundovany, ale stale som sa nedockala odpovede na to odkial zobral taku cenu ako udaval. Ja by som fakt mala zaujem! Co sa tyka 11 mesiacov. U IW pripadne problemy vo vyvoji sa prejavuju okamzite. Je to tym, ze stena dokaze narast aj o 3 kg tyzdenne! Takze keby mali sa u mojej prejavit problemy s utvaranim kostry - uz davno by boli na svete.Staci sa prejst na vystavu a pozriet si triedu baby, resp. dorast. Kazdy treti peso ma preslapy, problemy s postojom a pohybom. Neviem z coho vyplyva jeho "odbornost", ale faktom je, ze tym konskym masom a zemiakmi ma polozil :haha: Raz - jediny raz som o tomto citala a bolo to na stranke tykajucej sa vyuzivania chrtov vo vychodnom PL a Rusku na ilegalnych polovackach, proste o pytliarceniu s chrtami. Sorry, ale ja sa na takychto "odbornikov" ako pytliaci radsej nespolieham. Pytala som sa aj na nazor znamych. Dopocula som sa za 1. - takmer kazdy z chrtiarov ma pozitivny vztah ku konom a tym padom odmietaju kanibalizmus, za 2. jedna pani sa o to raz pokusila ale kedze jej psy reagovali alergiou rezignovala. Ak sa dozviem viac o konine tak napisem. Samu ma to zaujalo.
Netvrdim, ze je to skvele a uzasne krmivo, viem, ze su lepsie. Len to, ze moja mi na nom vyrastla a je v prijatelnej cenovej kategorii.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Amaguk » Štv 23.04.2009 7:53

problem s tymito lacnymi krmivami je, ze bez vynimky su konzervovane tvrdou chemiou,a na dlhodobe krmenie su - v zaujme zdravia psa - tym padom nevhodne. A specialne ak ide o vlkodovava by som a takymto krmivam vyhla, kedze IW su zial psi, ktori ako vieme, mavaju oblickove a ine problemy a dozivaju sa v 7-8mich rokoch veku. :ua: Ale zdravotne dopady vyzivy si musi zhodnotit kazdy majitel sam
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod agah » Štv 23.04.2009 8:16

Vlkodavy mavaju vselijake problemy ale akurat oblickove nepatria vobec medzi charakteristicke pre toto plemeno, alebo prvorade. A uz vobec nesuvisi s tymto ich kratkovekost!

Zrazu aky su tu vsetci odbornici na toto plemeno :oo:

Ad Marco - presla som si niektore Tvoje prispevky. Zatial len cast, lebo je ich naozaj neurekom. Ake su dovody pre ktore sa povazujes za odbornika? Si veterinar? Pracujes v tomto odbore - myslim krmiv?
Prosim Ta, velmi Ta prosim - neodvolavaj sa uz na ceny v POLSKU!!! Ja naozaj som z Krakova, mam v PL celu rodinu a kopec znamych, mnoho z nich su psickari. Som naozaj perfektne informovana o cenach v PL a viem si ich aj zistit. To co vypisujes je proste nepravda :vykricnik: a ako pre mna toto klamstvo hadze tien aj na ostatne Tvoje vypovede. Ak aj niekde klesla cena, tak su to nepatrne zmeny - o 10-20 PLN, cize 2,5 - 4 euro, a je to predpokladam sposobene zmenom kurzu PLN v suvislosti s krizou. NIkde neklesla cena o 20 euro ako vypisujes. SU TO TOTALNE NEZMYSLY!

PS:
Jaaaaj! allegro nie je internetovy obchod. Uz len toto vypoveda ako sa vyznas v PL trhu!
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Amaguk » Štv 23.04.2009 12:39

agah píše:Vlkodavy mavaju vselijake problemy ale akurat oblickove nepatria vobec medzi charakteristicke pre toto plemeno, alebo prvorade. A uz vobec nesuvisi s tymto ich kratkovekost!

ked myslis...ja poznam zopar, co zomrelo prave na oblicky a bolo mi povedane, ze IW s tymto problemy mavaju. Potvrdila mi to aj chovatelka IW tu z fora
Nikde sa za odbornicku na plemeno nepasujem, len som myslela, ze mam info od zdrojov, ktore plemeno a jeho problemy poznaju...islo mi o tvojho psa, tak prepac, ze som sa vobec ozvala... :ach:

tak ci tak, ide tu o zdravie tvojho psa, ty si za neho zodpovedna a ked nechces vidiet, kde je v jeho vyzive pri tomto krmive problem, tak ho vidiet nebudes...
ale drzim ti palce, aby na to nedoplatila v neskorsom veku tvoja sucka

Zrazu aky su tu vsetci odbornici na toto plemeno :oo:

pozri, mozes nas sprdnut a nase dobre umysly takto arogantne zmiest zo stola. je to tvoja volba, ale ako sa vravi: komu niet rady...

tato studia udava oblickove problemy na 6tom mieste z 15 pricin mortality u sledovanej vzorky IW
http://www.wolfhoundweb.com/breedinfo/h ... ml#summary
je alebo nie je to dolezite ci prvorade? neviem...
Ale, rakovina sa uvadza na mieste prvom - mozno je to dost vysoky rank, aby ti stalo za to sa nad tou konzervaciou trochu zamysliet. Co myslis?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Purina Dog Chow

Poslaťod Marco Varhol » Štv 23.04.2009 12:46

Agah - v prvom rade ma nejaky polsky trh naozaj nezaujima. Ak kupujes cez internet tak to nie je internetovy obchod... No divne ale hranie sa slovickami to nemusim. Moje informacie o trhu fy Nestle su pomerne presne a myslim si ze nie je problem sa informovat. Najnizsie klesol napr. Proplan v Taliansku kde sa aj vyraba. Bezne ho uz kupis 15kg za 40euro. Dog Show ako som uz napisal je sojove krmivo a platit zan 30eur ci viac je tvoj problem. Jeho hodnota konci pri 10eurach. A za tuto cenu si kupis v Madarsku dokonca aj krmivo s lepsim zlozenim i ked je len v igelitovom vreci.

O tom ci niekde sa cena upravi rozhoduju obchodnici a nie vyrobca. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Ďalší

Späť na Granule a konzervy