Dogfrisbee

Poslaťod katarina » Štv 03.01.2008 21:19

s akym psom (velkost, vaha, vek, atd..) mozeme robit dogfrisbee?
teda mojho hafa nebavi ziadny aport a tak, ale mozno raz ked budem mat takeho psa co ho to bude bavit tak sa info zide.. :smile:
vopred dik za odpovede
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Štv 03.01.2008 21:36

S akým psíkom? No ohľadom veku, základom je ukončený rast psíka. Ale spoznávať disk môže psík už v maldom veku no nesmieme používať žiadne výskoky. V období do ukončenia rastu ténujeme rôzne prvky tanca so psom ,ktoré sa nám zídu na tréninng freestyle.Čo sa týka víšky psíka v profesionálnom dogfrisbee sú to psy okolo 30-60 cm. Hlavné však je, záujem o aport, ľahká stavba tela, obratnosť a vytrvalosť. Ale dog frisbee sa nemusíte venovať len súťažne. Ak dodržíte pravidlo všetko s mierou určite sa váš psík nebude na dogfrisbee hnevať. Viac na http://www.andydog.szm.sk
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Poslaťod Iwka » Štv 03.01.2008 21:36

osobne si myslim, ze vsetko od 25KVH a nad 7kg frisbee robit moze. Keby si yorkovi hodila disk, prizabije ho. Keby si hodila disk westovi, uz si s nim nejak poradi. A potom vsetko do tych 50kg. ja by som frisbee s newfoundlandanom nerobila, a ani s bernardinom.

a na frisbee radim : borderky, chodske psy, australske ovciaky, nemecke ovciaky,...
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Ned 06.01.2008 16:16

Áno Ivka má pravdu tieto plemená border, ovčiaci atď. na súťažiach dogfrisbee stretneme najčastejšie. No do dogfrisbee sa pomaly dostavajú aj iné plemená napr. kelpi, rôzne krížence. Čo sa mi páći pretože to spestrí celú súťaž.
S yorkom dogfrisbee? No záleží aj od veľkosti (najmä psíky YO bez PP môžme na uliciach stretávať v rôznych výškových varietach)-čo je mimochodom na škodu tohto plemena.
Takže nič nieje nemožné. Okrem toho na niektorých súťažiach existuje aj tzv. kategória bonsai(do 38cm). Tam medzi sebou súťažia najmä malé plemená napr. trpazličie jazvečíky, špice, pudle, Russel teriér, dokonca som videla aj írskeho imaal teriéra. Pre tieto psíky sa samozrejme používajú špeciálne malé disky.
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Dogfrisbee

Poslaťod mia1 » Pon 07.01.2008 13:12

Moj hafo miluje aportiky a vsetko co lieta. Bola by na tento sport skvela. Mam s nou vsak problem, ze vzdy ked je nieco hazdem sa porani. Bezi za tym hlava nehlava a preto uz radsej neaportujeme. Mrzi ma to, lebo ona to miluje a je pri tom stastna.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Laura » Pon 07.01.2008 13:50

Na tento sport sa coskoro chystame :smile: Len si este musime nakupoit vhodne Fastbacky :no: Apropo neako na jar budem robit vacsiu objednavku z http://shop.discdogfreaks.com/ konkretne fastbacky Competition standard, kto by mal zaujem mohli by sme sa dohodnut a spravit hromadnu objednavku. Su tam velmi zaujimave ceny pri vacsom odbere. :lol:
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Dogfrisbee

Poslaťod petka_akim » Pon 07.01.2008 16:50

laura presne aj my :)
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Uto 08.01.2008 18:27

Mia, moja segra má taktiž šialenú 9mesačnú borderku. Spočiatku disky hádzané rollom ( hod disku hranou na zem tak aby sa kotúľal smerom od hráća) "valcovala" hlava nehlava. Zlepšilo sa to ak na takto hodený disk nabiehala priamo a nie oblúkom, zboku. Teda to ako psík disk chytá (či už bezpečne alebo nie) záleží aj od správnej techniky hodu disku.Takže nevzdávať :nie: sa ale trénovať!! :yes:

Inak spolu so segrou by sme chceli organizovať pre všetkých záujemcov o tento šport PRVÝ DOGRISBEE SEMINÁR S NEOFICIÁLNOU SÚŤAŽOU.
Mal by tu niekto o seminár záujem??
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Uto 08.01.2008 18:59

Ešťe som zabudla. Kto má čas a chuť môže sa ísť pozrieť na februárovú Dogfrisbee akcošku do Maďarska EuroFlite Cup 2008 http://frisbeedog.dogheart.hu/index.htm
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Priscilla » Uto 08.01.2008 20:29

Lenka-dogfrisbee píše:Inak spolu so segrou by sme chceli organizovať pre všetkých záujemcov o tento šport PRVÝ DOGRISBEE SEMINÁR S NEOFICIÁLNOU SÚŤAŽOU.
Mal by tu niekto o seminár záujem??

Možno aj áno. Záleží ale od toho, kde sa bude konať.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 08.01.2008 20:44

a kde by ten seminár so súťažou mal byť?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Laura » Str 09.01.2008 21:22

Zdar Leni. Pozdravujem Zdenku a Briečku :lol: No ak bude seminar neako koncom jary zaciatko leta ( po nasej materskej :no: )to sa pridame aj mi :smile: Len nakupime disky :heh:

PS. Este sa musime vyrovnat s pasenim :no:
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Iwka » Sob 12.01.2008 20:06

mozno, zalezi od miesta konania
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Dogfrisbee

Poslaťod mia1 » Str 13.02.2008 20:10

Mozte mi prosim poradit ake disky kupit na zaciatok a kde ich zozeniem?
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Kača » Sob 16.02.2008 10:47

Ahoj, ja by som sa ťa chcela spýtať:
S mojou bíglicou by som to chcela skúsiŤ, už má tri roky, a na tento šport by sa veľmi hodila a bavil by ju:(
Ona je taká strunka... Ibaže ju VOBEC nezaujíma aport... max. sa za nejakou loptičkou rozbehne, tak 2-3 metre, a potom sa na to vykašle. Už som skúšala veľa vecí na zaujatie aportu, no moc to nepomáha... tak či by si mi vedela poradiť:(
Dopredu dík
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee