úplná zmena v správaní

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Pon 20.04.2009 21:31

A nenapnute voditko dosiahnes ako ked ma tak strasne moc chuti zmastit psa ktoreho nahodou majitel neodtiahne?
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod calwen » Pon 20.04.2009 21:34

Nenapnute voditko sme sa naucili za par dni, podotykam, ze ten pes sa chce rvat az ked je blizko pri inomb(dochadza k ich kontaktu), nehuci po vsetkych psoch naokolo. Ide o to, ze ked vidim ochotu majitela psy zoznamit, tak ho pustim tak aby mal nenapnute voditko, zaroven tak, aby ked ho cuknem od psa odletel....neviem to nejak vysvetlit :nwm:
Inak Johny ak mas dake napady tak sem s nimi
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Pon 20.04.2009 21:59

Cathie:Trhnutie na stahovaku sposobuje asi taku istu traumu ako normalny obojok mozno o nieco vacsiu koli zvuku ktory retiazka vyda.Pri trhnuti a uvolneni nemoze dojst nikdy ku priskrteniu a tym ubratiu kysliku lebo je to moment.K ubratiu vzduchu dochadza pri pomalom potiahnuti a pomalom (ak vobec)uvolneni a to sa uz nemoze ratat ako trhnutie.Pomala reakcia ako pises dochadza hlavne ked mas dlhu retiazku a nie taku aka ma byt spravna podla krku psa.Cize retiazka ma prejst na tesno okolo hlavy a usnic psa a nie aby ju nosil az na hrudi ako cierny raperi v amerike.Uz sa chapeme? Ziadna logika tu nepomoze len maly nacvik.... A je snad samozrejme ze treba pouzit silu umernu velkosti a povahe psika nie mu rovno odtrhnut hlavu ako si myslis ze asi ja robim....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod calwen » Pon 20.04.2009 22:03

johny, Cathie nikde nepisala, co ty robis alebo ako :no: Pisala co si o tom mysli, a ja mam pocit, ze takto to berie vacsina ludi :no: Ale napriklad, ked vidim na niektorych cvicakoch ako zaciatocnici maju tahavych psov na retiazkach, ktore maju o 10-20cm viac ako by mali mat, ako sa na tom psy dusia :hmm: To radsej nech ma niekto nazor ako Cathie... (nie v zlom Cathie :no: ) Ja som mala skolenie ako retiazku pouzit, no aj tak sa mi stale nepodarilo kupit presne tu dlzku aku by som potrebovala. Stale tam je ten centimeter, dva navyse :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Pon 20.04.2009 22:10

Centimeter ani dva nehraju ziadnu rolu.Proste musis byt obratna a urobit to rychlo.To dusenie ako som uz napisal je len koli dlhej retiazke a zlemu vysvetleniu ludi co precvicuju laikov.Ja si retiazky upravujem doma sam podla krku daneho psa.Mam ich doma asi 30ks a to som polovicu uz postracal alebo daroval ku psovi po vycviku u mna ked s tym majitel vedel narabat ako mal....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod calwen » Pon 20.04.2009 22:22

Nuz Johny ja tie skusenosti s retiazkou nemam, mala som par rychlokurzov geniality, no nemam pocit, ze ju potrebujem. Jedine na co ju mame je na paradu a ked niekedy nahodou pojdeme na nejaku skusku :no:
No fakt k tomu aby retiazka tomu psovi sadla ako by mala, tak by to chcelo dat dva clanky prec, teraz som to pozerala (mame tu s dlhymi okami), ale tak mozno do toho este aj dorastie :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Pon 20.04.2009 22:25

Ta s dlhymi okami je fakt len na paradu a hrozi pri nej ozaj ta pomala reakcia ktoru popisovala Cathie.Neboj Calwen aj ty ju raz zacnes pouzivat je to len a len o case a skusenostiach...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod calwen » Pon 20.04.2009 22:27

Ved ja nevravim ze nikdy retiazka ... no zatial nemam pocit, ze by sme ju potrebovali a daco by s nou bolo lepsie. Co cvici tak to je navolno, resp retiazku tam netreba. A do "bezneho provozu" sa mi to nejak nehodi :nwm:
Inak co je paradox, tak ta klasicka mu pada z hlavy stale, tato "dlhooka" aspon na hlave drzi :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Pon 20.04.2009 22:29

Tesna nikdy nemoze padat jedine ak robi stojku.Ty neplanujes s tym skvelym psom robit sport? Myslel som ze heej.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod calwen » Pon 20.04.2009 22:33

Pocuj Johny, vravim, ze kusok je navyse :no: A on ma tak tenku hlavu (tensiu nez krk) ze proste jedna pada, jedna drzi-a to su rovnako dlhe :heh:
A sport ... no robime, alebo teda snazime sa, bola by ho skoda, lebo si myslim, ze na to ma. Ako je teraz "nepouzitelny" v beznom zivote, tak je dobry na cvicaku, ci uz sportovka alebo agility... Uvidime kam to dotiahneme. Zaujem o kusanie je (a zjavny), radost z cvicenia ma a ide mu to, v sobotu nas caka prva stopa, tak mozno sa nam casom daka ta skuska podari :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Cathie » Pon 20.04.2009 22:35

Johny nepochopili sme sa celkom. Ja nikde netvrdim, ze pouzivas silu pri vycviku - len vravim, ze ja pouzivam taku jemnu korekciu, ze pri stahovaku by mi to akurat rozvlnilo retiazku. Aj keby som uz mala spravnu dlzku, predsalen v prvom momente dochadza k malickemu stiahnutiu a cuknutie nie je take, ake sa da dosiahnut pri normalnom obojku.. samozrejme, tolko iba k mojmu nazoru.
Osobne totiz moju fenku plietlo dokonca aj ked som pripla karabinu az na druhe kovove koliecko, na ktorom ma znamky. Nevedela pochopit a nevedela pochopit, nech som sa akokolvek snazila o presnost a doslednost. Pochopenie som videla az vtedy, ked som to skusila na pevnom vystavnom voditku z jednej pevnej snury, ktore je jednoliate a nema ziadne predely, takze som cukla voditkom priamo a nie cez karabinu, kruzky, pripnutie a obojok.. ale jasne, to je speci a nie kazdy pes musi potrebovat taku presnost. Hovorim iba o svojej skusenosti :smile:

Ja nie som zo zasady vyslovene proti retiazke, ak to tak bolo pochopene a posobi to tak. Akurat som skor proti ako za, ked vidim, kolko skody to vie narobit tzv. sidliskovym psom. Verim, ze retiazka sa da spravne a citlivo pouzivat a moze byt dobrou pomockou.. ked je dobre pouzita - co je vlastne zaklad vsetkeho :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Sana » Uto 21.04.2009 7:00

johny5 píše:Teraz som nepochopil ci si tym drilom myslela moj stahovak...Nikto tu nepise o drile ani nejakom tvrdsom zachadzani so psikom ale aby clovek vencil psa s rukou v predu ako superman a spalenou od snury sa mi zda trosku blbe...Ak chce nech skusi obycajny obojok ale o to viacej cuknuti bude nuteny urobit a o to viacej sily pouzit.Calwen co sa tyka toho obojku ako sa ti na nom dari odstranit problem so psami?


Johny ja som narazala na to, ze sa tu riesil vycvik a nikto sa ho nespytal, ako vlastne so psom funguje, zije...
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Hanka 1 » Uto 21.04.2009 11:04

Johny,
proč propaguješ ten řetízek? Protože je tenčí a psa to víc bolí? Nebo proč? Totéž, možná víc, jde udělat na normálním obojku. Je tam jednodušší načasování, protože i když máš stahovák na míru, je tam těch pár desetin vteřiny navíc při utahování i při povolení, což je ještě důležitější. Mám čerstvou zkušenost s asi tak 50 kg vážící fenkou Tosa Inu, která rvala na vodítku jako kráva (s prominutím). Zatím se nám daří chodit na klasickém obojku a kupodivu nemám ruce o metr delší, než jsem měla původně.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod sharky.ba » Uto 21.04.2009 14:14

Sana píše:no tak, riesi sa tu problem, ale nie jeho symptom....chcela by som vediet, ako travis cas s tym labradorom, ako ventilujes jeho nergiu, kolko si s nim...
preboha ved to sa neda, riesit tu obojky !!!!tym sa mozue pokazit dalsi pes, ktory potom poputuje do utulku.
Toto je komplexne, a urcite si nemyslim, ze take neriesitelne...
Vies ja mam tiey psa, kt ked je nevybity tak je az destruktivny...Mas labradora, to nie je civava do kapsicky (nic proti civavam), je to aktivny energicky pes, i ked bohuzial aj modne plemeno. Podla toho by si mal postupovat. Labradory boli v hrach s mojou suckou VZDY, ale VZDY to najeenergickejsie a JEDINE, ktore sa vladalo nahanat a ahjrat aj hodinu v strasnom tempe...Takze najskor ries celkovy vztah s nim a potom to ci mas spalenu roku.
Tot moj nazor....

1, spalenu ruku neberiem ako jeho problem,keby som chcel tak spalena nieje a on sedi kazdy den zavrety v ohrade.
2, travim s nim kazdy cas co dojdem zo skoly a dalej kazdu sobotu sa ide na dlhu prechadzku( vzdy ma po nej kopec energie aj ked ideme na cely den dajme tomu,malo kedy sa mi ho podari unavit tak ze dojdeme a on lahne)
sharky.ba
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod sharky.ba » Uto 21.04.2009 14:31

Sana píše:
johny5 píše:Teraz som nepochopil ci si tym drilom myslela moj stahovak...Nikto tu nepise o drile ani nejakom tvrdsom zachadzani so psikom ale aby clovek vencil psa s rukou v predu ako superman a spalenou od snury sa mi zda trosku blbe...Ak chce nech skusi obycajny obojok ale o to viacej cuknuti bude nuteny urobit a o to viacej sily pouzit.Calwen co sa tyka toho obojku ako sa ti na nom dari odstranit problem so psami?


Johny ja som narazala na to, ze sa tu riesil vycvik a nikto sa ho nespytal, ako vlastne so psom funguje, zije...


fungujem s nim normalne, ked sme na zahrade tak provokuje s kazdou hrackou, takze sa hrame,nahaname lopty,tahame cez lanko, proste co sa da. na zahrade uz aj zacina posluchat s tym sadni, v podstate na zahrade je len ten problem ze nechce dat pokoj kvetom ale to je v pohode,pretoze som tam s nim ja a davam pozor a ked sa medzi ne zapletie tak mu ukazem ze to nieje spravne a myslim ze zacina aj chapat len provokuje ked tam ide lebo len pozera po mne ci sa dvihnem za nim alebo ne a jak vidi ze uz idem tak metie. aj v dome poslucha to nemozem povedat.ziadne vyskakovanie na stol,na gauc bez toho ze mu dovolim. len na moju postel si chodi jak sa mu zachce :) ale to robi od malicka a po pravde mi to nevadi,ratal som s tym ked so mnou ako maly spaval v jednej posteli. stale vidim ako problem to ze znova taha na tom vodidle ked sme na prechadzke po uliciach. ked sme niekde v lese tak sa to este da,iesu tam ini psi a mozno aj perto menej taha. ked s nim beham tak samozrejme ze bezi kusok predomnou ale vzdy sa po case obzrie ci vladzem a ked vidi tak sam spomaly. ked som v skole tak je zavrety vonku v dost velek ohrade si myslim na to,aby sa tam nezblaznil za tych 8 hodin co niesom doma.ked pridem tak okamzite pustam a davam mu jest skor nez urobim sebe,to iste aj voda. ked to zhrniem tak on je pre mna dolezitejsi nez ja,myslim to vazne.niekedy sa o neho staram viacej ako o seba,kludne sa mozete smiat,ale je to tak
sharky.ba
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik