úplná zmena v správaní

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod calwen » Ned 19.04.2009 18:25

sharky ... ja mam tiez pubertiaka az na to, ze jeho spravanie je trosku ine. No v podstate ide len o to, co ti tu uz napisali...
Odburaj najprv svoje nervy ak nejake mas. Vsetko rob s kludom, trpezlivo, nepanikar, nekric a vela chval. Staci zmenit intonaciu, on to pochopi. Ak neurobi nejaky cvik tak nasleduje rucna korekcia (potlacenie zadku ked nesadne, pritiahnutie na stopovacke ked nepride na ku mne atd), stale bez nervacenia (davam do pozornosti, lebo to robilo problem u nas...).
Odstran tahanie na voditku, Ulfi ti to pekne popisala. Urcite to rob na klasickom obojku, nie na stahovaku :yes:
Uvidis, ze hlavne pokojom a doslednostou sa to spravi.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Ned 19.04.2009 21:09

Ulf a tebe tato metoda na beznom obojku funguje?Ale pravdu... Podla mna to nedokaze urobit...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod calwen » Ned 19.04.2009 21:12

Johny Ulfi nie je jedina na fore, ktora to tak robi. Napriklad u nas to tak funguje uplne perfektne.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Ned 19.04.2009 21:22

netvrdim ze to nemoze fungovat ale ci to isti ludia dokazu urobit....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.04.2009 7:28

A ty by si poradil niečo, čo si len počul, nemáš s tým skúsenosť, poprípade ti to nefunguje? :ahoj:

A ci si to dokazu urobiť? No to je len na nich. Ale kebyže sa na to pozeráme tak, že či hocičo čo sa sem napíše niekto dokáže alebo nie, tak zrušme fórum, lebo to nemá zmysel, poprípade tu dáme len kontakty na istých ludí. Lebo čo ak si to niekto nedokáže urobiť... :pac:
Každý súdny človek vie, že fórum je debata a prax je prax.
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Pon 20.04.2009 7:33, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Sana » Pon 20.04.2009 7:33

no tak, riesi sa tu problem, ale nie jeho symptom....chcela by som vediet, ako travis cas s tym labradorom, ako ventilujes jeho nergiu, kolko si s nim...
preboha ved to sa neda, riesit tu obojky !!!!tym sa mozue pokazit dalsi pes, ktory potom poputuje do utulku.
Toto je komplexne, a urcite si nemyslim, ze take neriesitelne...
Vies ja mam tiey psa, kt ked je nevybity tak je az destruktivny...Mas labradora, to nie je civava do kapsicky (nic proti civavam), je to aktivny energicky pes, i ked bohuzial aj modne plemeno. Podla toho by si mal postupovat. Labradory boli v hrach s mojou suckou VZDY, ale VZDY to najeenergickejsie a JEDINE, ktore sa vladalo nahanat a ahjrat aj hodinu v strasnom tempe...Takze najskor ries celkovy vztah s nim a potom to ci mas spalenu roku.
Tot moj nazor....
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Silwuska » Pon 20.04.2009 14:36

Sana aj ked som s mojimi psami koli chorobe nebola tyzden v roliach a potyzdni sme isli aj tak si nemohli ani jeden dovolit tahat :nie: mne je jedno ci je vybity alebo nie...povely platia za kazdych okolnosti, ci je unaveny,nadrzany alebo nevybity... :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Cathie » Pon 20.04.2009 15:15

Silwuska to je jasne - ale tiez neexist, aby clovek vyzadoval nieco od psa a pritom mu nedal moznost na to, aby vybil svoju energiu (myslim vseobecne ze nikdy alebo takmer nikdy, nie ze jeden tyzden).
Tazko to niekedy vysvetlit, ake su tam zavislosti - totiz pes by ozaj mal posluchat za kazdych okolnosti, ale pan by zas mal dat psovi za kazdych okolnosti to, co potrebuje. Co ale zas neznamena, ze ked neplati druhe, tak neplati ani prve..

Sana hrala sa uz tvoja fenka s borderkami? Moja uz utahala xy labradorov a som si ista, ze by to zvladla vacsina z nich :angel:

Johny potvrdzujem, ze ten sposob funguje, mam vyskusane. Chce to ale velku davku trpezlivosti, doslednosti a sustredenia, ktore ja nemam - a prave preto sa u nas este tahanie kde-tu objavuje. Rada je dobra, co s nou urobi ten, komu bola urcena.. to uz je jeho vec. Navyse je napisana tak, ze by nemala spravit viac skody ako uzitku.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Sana » Pon 20.04.2009 15:39

Sana hrala sa uz tvoja fenka s borderkami?
nie :ua:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Sana » Pon 20.04.2009 15:42

[quote="Cathie"]Silwuska to je jasne - ale tiez neexist, aby clovek vyzadoval nieco od psa a pritom mu nedal moznost na to, aby vybil svoju energiu (myslim vseobecne ze nikdy alebo takmer nikdy, nie ze jeden tyzden).
Tazko to niekedy vysvetlit, ake su tam zavislosti - totiz pes by ozaj mal posluchat za kazdych okolnosti, ale pan by zas mal dat psovi za kazdych okolnosti to, co potrebuje. Co ale zas neznamena, ze ked neplati druhe, tak neplati ani prve..

asi totok som chcela povedat, ale myslim, ze som i tak bola zrozumitelna...
je smutne ak niekto od psa len vyzaduje a nezaujma sa o to ci mu vobec nieco dava...a nejak som nepostrehla dialog so zadavatelom o tom, ako so psom funguje.
Silwuska, ak by som mala psa tyzden niekde v ohrade "meter x meter", bez dotyku, kontaktu, ,moznosti vybehu...tak sa necudujem, ked by prinajmensom tahal na stopovacke...(toto bola hypoteza, nehovorim, ze zadavatel svojho psa tyra)
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Silwuska » Pon 20.04.2009 18:02

No ved ale vsetko su to hypotezy sana :no: mne len prisla prehnana ta tvoja reakcia ze boze jako mozme riesit obojoky ked nevieme co vsetko s tym psom robi...taketo psychoanalyzi by sme mohli robit pri kazdom psovi, ale ja rovnako ako labikov vrculky, poznam aj labikov salamosov, takze naozaj je vsetko len hypoteza...ale podla prveho prispevku ked sa zadavatel stazuje ze uz teraz ho moze pustat len na zahrade usudzujem ze s nim aspon nieco robil :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Sana » Pon 20.04.2009 20:27

reagovala som ovplyvnena labradorom, kt. teraz umiestnujem, lebo je "nezvladatelny" a majitel na vychovu pouzival tiez rozne veci...
ale pohladenie, hra nie..len drill
ale nemusi to byt pravidlo
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Pon 20.04.2009 21:21

Teraz som nepochopil ci si tym drilom myslela moj stahovak...Nikto tu nepise o drile ani nejakom tvrdsom zachadzani so psikom ale aby clovek vencil psa s rukou v predu ako superman a spalenou od snury sa mi zda trosku blbe...Ak chce nech skusi obycajny obojok ale o to viacej cuknuti bude nuteny urobit a o to viacej sily pouzit.Calwen co sa tyka toho obojku ako sa ti na nom dari odstranit problem so psami?
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod calwen » Pon 20.04.2009 21:26

johny ... aj by sa mozno darilo, keby k nam nejakeho psa pustali...
Ale nie, dneska sa zoznamil s takym malym psom, vcelku bez problemov. No na jednoho labika vrcal a toho samozrejme hned odtiahli a oodpratali sa, takze sanca na korekciu nulova :plac: . Pri nasom zoznamovani vsak ide o to, aby bol na nenapnutom voditku, tym padom obojok nezohrava ziadnu rolu (to ci ho po zavrcani cuknem stahovakom alebo nestahovakom je podla mna jedno, a osobne by som nan stahovak ani nedala, ten mame len na paradu)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Cathie » Pon 20.04.2009 21:29

Johny k tej korekcii na normalnom obojku - ono je hlavne potrebne, aby korekcia prisla presne v urcitej chvili. Pri stahovaku by podla mna (cisto logicky zaver, vyskusane to nemam, kedze stahovak nepouzivam) sa cuknutie viac "rozkladalo" a prichadzalo by kusok oneskorene, kedze by okrem cuknutia dochadzalo chvilku predtym aj k stahovaniu obojka.. nehovoriac o tom, ze to nema psovi sposobovat ziaden stres ani bolest ci mu "zatvarat kyslik", ma to byt iba korekcia a maximalne trochu neprijemne otravna, nic viac.

Kazdy pes potrebuje inu intenzitu, aby zacal uvazovat nad tym, kedy a preco prichadza korekcia.. Ja napr. pouzivam "silu" cuknutia taku, ze stahovak by sa ledva stiahol, nie to este psa cukol v spravnej chvili..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik