Eukanuba

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Eukanuba

Poslaťod SONNY222 » Pon 20.08.2007 20:51

Uvitam vsetky prispevky psickarov kt. kupuju taketo krmivo :)
Skusenejsi mozu pisat aj recenziu :no:

Ja mam s tym dobru skusenost aj ked nie su lacne, ale predsa komu nezalezi na tom co jeho stvornohy milacik zerie ?
A hlavne ma zaujima aky mate nazor na take typy ako " pre srst " a podobne :)

Obrázok
Psy su moj zivot a venujem sa este aj akvaristike :)
SONNY222
Okoloidúci
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bára » Pon 20.08.2007 20:56

Noo....ja som ju kupovala...konkrétne Puppy and Junior Small, ale hafanovi moc nechutila...Mal z nej redšiu stolicu a dosť nepríjemne smrdeli tie granule... Počula som na ňu síce aj pozitívne reakcie... Myslím, že to záleží aj na psovi...
A čo sa týka toho "pre srsť", to by som brala radšej s rezervou :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 21:59

My sme s Eukanubou zo zaciatku krmili nasho prveho psa, ale po case ich domietol uplne jest :ua:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod SONNY222 » Pon 20.08.2007 22:41

No je to pravda, ze nie kazdemu psovi chuti to iste ako inym.
A k tej srsti, zaujimave je to, ze ked nema daku dobu tieto granule na srst, tak je vidno, ze ma trosku horsiu srst. Cim to asi moze byt :otaznik:
Psy su moj zivot a venujem sa este aj akvaristike :)
SONNY222
Okoloidúci
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mima » Uto 21.08.2007 8:41

My sme nášho psa zo začiatku kŕmili výlučne Eukanubou... Po nejakom čase mu prestali chutiť. Síce veľa veterinárov odporúča práve Eukanubu, ja niesom veľmi za... Proste nemám s tým najlepšie skúsenosti...
Ale niekto môže mať iný názor :ua:
Naposledy upravil Mima dňa Uto 21.08.2007 20:03, celkovo upravené 1
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 9:34

Sonny: Tak ako určite na tom niečo bude... Napríklad kedysi toľko ospevovaná Hill´ska...stále sa tam zdôrazňovalo na Omega 3 a 6 mastných kyselín pre zlepšeni kvality srsti. Určite sa tam niečo pridáva... Ale zas nechápem, keď napríklad psy kŕmené Friskiesom(kde tiež kladú dôraz na to, že psík bude mať krásnu srsť) a ozaj, že ju má... Ale pritom mu to len škodí... Takže môj názor je, že nie vždy je rozhodujúca kvalita srsti, čo sa týka správnej výživy.. :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Rika » Uto 21.08.2007 9:37

Mám len dobré skúsenosti.

Prvého psa (18 rokov) sme kŕmili do jeho 14 rokov len varenou stravou, no v 14 začal mať problémy s tréviacim systémom, mal hnusnú srsť, bol strašne vypĺznutý (až skoro holý), veľmi sa mu začal tvoriť zubný kameň,... a tak som skúsila EUKANUBU Senior Small&Medium Breed.

Po týždni už boli viditeľné zlepšenia, hlavne na truse (pevné, pekné a zdravé hovínka :no: ), taktiež srsť (lesklejšia, krajšia a opäť začal zarastať - hustejšia)... po asi 3 týždňoch začal maž aj krajšie zúbky. Odstránili sme mu zubný kameň a po takomto stravovaní sa mu už do 18 nový nevytvoril a mal krásne biele zúbky ako mladý pes, taktiež bol chlpatučký s krásnou srsťou ako za mlada.... a navyše, začal byť čulejší - aktívnejší.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Mima » Uto 21.08.2007 9:40

ale zase každý pes má rád niečo iné...
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Amaguk » Uto 21.08.2007 9:44

Bára píše:Sonny: Tak ako určite na tom niečo bude... Napríklad kedysi toľko ospevovaná Hill´ska...stále sa tam zdôrazňovalo na Omega 3 a 6 mastných kyselín pre zlepšeni kvality srsti. Určite sa tam niečo pridáva... Ale zas nechápem, keď napríklad psy kŕmené Friskiesom(kde tiež kladú dôraz na to, že psík bude mať krásnu srsť) a ozaj, že ju má... Ale pritom mu to len škodí... Takže môj názor je, že nie vždy je rozhodujúca kvalita srsti, čo sa týka správnej výživy.. :ach:


dobru srst robi GLA (gama-linolenova kyselaina) co je Omega 6 kyselina. Staci kupit borakovy alebo pupakovy olej a je to. na srtst je dobry aj biotin (prirodzene je vo vajecnych zltkoch).
dobra srst teda, tak ako pises, fakt nema nic spolocne s kvalitou a cistotou granul.
A navyse - vsetko, co priemyselne pchaju do granul sa vyskytuje aj v prirode. len v lepsej kvalite a cistote :no:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 9:54

Noo..presne tak.. Ak budem kŕmiť psa aj pomyjami, tak teiž môže mať krásnu lesklú srsť... No veľa ľudí sa riadi práve tým, akú má pes srsť... :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod eur » Uto 21.08.2007 11:05

Nie je správne pozerať a hodnotiť len z jednej strany - ono bez problemov mozes pridavat ci kvasnice ci pupalkovy olej a je to... to je holy fakt. Kvalita sa odzrkadluje na viacerych faktoroch nielen na srsti. Zial ťažko sa to vysvetluje zarytemu laikovy- potom sa nestačí čudovať prečo....no proste kvalita sa ma zohľadnovat z viacerych hladisk.

Ja som Eukanubou krmila 3 mesiace- teda nie dlho- stravitelnost dobra, chut vyhovujuca- no striedala som s varenou stravou.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod Bendy » Str 22.08.2007 19:19

Tak mojej som eukanubou vobec neulahodila. Nezozrala ani jednu granulu, takze to len mala skusenost. Inak som musela darovat znamej 3 kilove balenie. Ani vzorky nechutili. Od inych som pocula, ze treba davat pozor, lebo moze zafarbit srst trochu do cervena, a su z nich dost velke bobky.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MisheliQ » Str 29.08.2007 11:21

o Eukanube som počula dosť veľa negatív, dokonca aj kamarátka, ktorá má psa po nej dosť hnačkovala...lenže sa nevie či to bolo kvôli tomu krmivu, pretože u mňa nehnačkuje
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Mia » Ned 16.09.2007 10:38

Ja krmim eukanubou uz skoro rok a pol,zatial je vsetko v poriadku....myslim ze jej chuti zatial najviac zo vsetkych.
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

Poslaťod Clea » Štv 27.09.2007 14:20

Na začiatku som kŕmila týmto krmivom, ale asi po štyroch mesiacoch mi začala z neho zvraciať, tak sme vymenili túto značku. Môj sused mal v tom istom období rovnako staré šteňa, tiež kŕmil týmto krmivom a jemu zas pes prerástol štandard (beagle) o 10 centimetrov. Čo je dosť. Tak som usúdila, že sme nezvolili správnu značku granúl. :ua:
Clea
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Granule a konzervy