Útulok Žilina

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Útulok Žilina

Poslaťod petka_akim » Štv 16.08.2007 20:34

v Žiline asi utulok nie je, co? to je skoda... myslim si ze by tu bolo vela dobrovolnikov ktori by pomahali...Napr aj ja by som mala zaujem....
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Jack » Štv 16.08.2007 20:35

podla mna je ved je to velke mesto takže sa tam najde určite
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 20:36

a niekde v okolí nemáte útulok?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Žilina

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 20:48

pepe1707 píše:v Žiline asi utulok nie je, co? to je skoda... myslim si ze by tu bolo vela dobrovolnikov ktori by pomahali...Napr aj ja by som mala zaujem....


Aj v Žiline je útulok: :vykricnik:
ŽISPOCH
Radlinského 637/22
01001 Žilina
e-mail: zispoch@zispoch.sk

Niečo o ňom:
Žilinský spolok ochranárov zvierat (ŽISPOCH) vznikol v máji 1994 ako dobrovoľné občianske združenie ľudí,ktorí chcú pomáhať opusteným a týraným zvieratám.Jeho zakladajúcimi členmi boli: p.Barteková,p.Palanová,p.Medovarská,p.Horváthová,JUDr.Klinec,p.Pilcová a Ing.Bobula.

V októbri 1995 sa niektorí členovia spolku zúčastnili "Kurzu o zakladaní organizácií a riadenia útulkov" v Bratislave, ktorý poriadala RSPCA ( Anglická kráľovská spoločnosť pre ochranu zvierat).Na základe vedomostí získaných na kurze dali členovia spolku vypracovať návrh projektu " Útulok pre opustené a týrané zvieratá v meste Žilina". V tom istom roku aj MVDr. Příhoda vypracoval návrh na zriadenie veterinárneho centra v Bánovej, súčasťou ktorého mal byť aj útulok.V apríli 1996 zástupcovia ŽISPOCH-u s obidvomi návrhmi vystúpili na 10. verejnom zasadaní mestského zastupiteľstva v Žiline. Bola zostavená pracovná komisia a začali sme vybavovať útulok v Bánovej.Po roku sa podarilo vďaka poslancovi Ing. Janušekovi vybaviť prenájom pozemku v Bánovej v areáli Okresnej veterinárnej správy..Dokončili sme projekt,navštívili aj iné útulky kvôli informáciám (Prešov,Martin) a v novembri 1999 nám okresný hygienik definitívne zamietol náš projekt útulku.Dôvodom bola vraj nedostatočná vzdialenosť hygienického pásma od súvisle zastavanej plochy.(Útulok v Prešove bol umiestnený v centre mesta).

ŽISPOCH je neziskové občianske združenie dobrovoľníkov.Nikto nás neplatí za našu snahu a úsilie pomôcť zvieratám.Máme len príjmy z vlastných členských príspevkov a z darov od občanov a firiem.Peňažné dary prijímame prostredníctvom poštových poukážok alebo priamo na číslo účtu, ktorý je vedený v Prvej komunálnej banke v Žiline 0303283001/5600.
Vieme,že v dnešnej dobe ľudia nedôverujú žiadnym spolkom,nadáciám,charitám, a ani sa nečudujeme.My však ponúkame možnosť verejnej kontroly ako nakladáme so všetkými poskytnutými darmi.Na našich verejných schôdzach bude vždy k dispozícii účtovníctvo,ktoré musíme viesť.Prosíme všetkých ľudí o dôveru, lebo bez nej si neporadíme.Nezbierame peniaze pre seba, ako často počúvame, ale pre zvieratá.Jeden človek im ubližuje a iný človek im musí pomôcť.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod petka_akim » Pon 20.08.2007 16:57

myslite ze by som im mohla pomahat?
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod simm » Pon 20.08.2007 18:29

pepe1707 píše:myslite ze by som im mohla pomahat?


ak mas zaujem tak ano...
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod petka_akim » Pon 20.08.2007 22:27

jeee to by bolo super :jupi: aj moj hafan by mal kamarata :)
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Re: Žilina

Poslaťod Kača » Sob 15.03.2008 10:58

To fakt je v ZA útulok????!
Viem kde je Radlinského, a teda možem povedať, že nič ako útulok tam není :nwm: :oo:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Poslaťod lucik » Sob 15.03.2008 12:28

Rika píše:...začali sme vybavovať útulok v Bánovej.Po roku sa podarilo vďaka poslancovi Ing. Janušekovi vybaviť prenájom pozemku v Bánovej v areáli Okresnej veterinárnej správy..


nemusi byt na Radlinskeho, tam mozu mat administrativu.. tipla by som, ze aj ked sa nepise, ze by im to nakoniec schvalili, mozno neoficialne na tom pozemku v Banovej maju nieco ako utulok..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Žilina

Poslaťod Nenaywen » Sob 24.05.2008 19:12

Zdroj: http://www.zilinskyvecernik.sk/index.ph ... &Itemid=53

Verejná zbierka na útulok
20.05.2008
OZ Zvierací domov SOS vyhlásilo 11. marca dlhodobú verejnú zbierku na výstavbu prvého útulku v Žiline, ktorá začne v roku 2009. Príspevok môžete poukázať na bankový účet číslo: 0304446001/ 5600, značka „útulok“.
Na požiadanie pošleme aj poštové poukážky. Adresát: Regionálne občianske združenie Zvierací domov SOS, Juraja Závodského 164, 010 04 Žilina. Aktuálny stav verejnej zbierky k 14. máju bol 32 653 Sk. Na medzinárodnej výstave mačiek v Žiline sa vybralo od dobrovoľných darcov na útulok 1900 Sk, 60 korún českých a 5 eur. Ďakujeme rodinám Jankuliakovej, Batrnovej, Jesenskej, Turčákovej, Belákovej a Petrulákovej.
Pošlite doklady o dvoch percentách!
Prosíme všetkých našich priaznivcov, ktorí nám tento rok poukázali dve percentá so zaplatenej dane, ale nezaslali fotokópie z týchto dvoch dokladov, aby to urýchlene urobili. Inak sa k nám prostriedky nedostanú, ale zostanú na účte iného, náhradného občianskeho združenia. S týmto OZ sme uzatvorili zmluvu, že sa preukážeme konkrétnymi dokladmi, aby sa dala vyčísliť celková suma, ktorú nám majú poslať. Ide ešte o asi 30 percent darcov z celkového množstva. Je to dôležité – korunky budeme potrebovať pre výstavbu útulku.
Anna Zuziková,
za OZ Zvierací domov SOS


Žeby sme aj my v budúcnosti mali útulok? :oo: :jop: Tak ja dúfam, že to vyjde... :smile:
27.5.2008 7:27 pm
Obrázok
Nenaywen
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Žilina

Poslaťod zaza33 » Sob 06.06.2009 10:23

Ja sa vam mozem opytat psovodou lebo viem,ze ked minule nasli neake opustene stena tak isli ho zaniest niekam do ZA utulku:D..ale aj ja si myslim ze tam musi byt utulok,bol kedysi pod zastavkou ako su solinky ale tam vydrzal kretko pani co ho mala asi nepredpokladala take fin.prostriedky:(:(skoda,ale ak by ste nieco zistili skor ako ja dajte vedet:Dbudem len rada,a potom mozme zobrat avikov a ist tam spolu hm?ci vy na to?:D
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: Žilina

Poslaťod Owecka753 » Sob 06.06.2009 10:42

utulok v za?no co som ja pocula je tam len nejaka pani,co mava opustene stenuchy,alebo psikov,mala som nanu aj cislo,len zial uz nemam ale ak niekto chce mozem zistit
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Žilina

Poslaťod zaza33 » Sob 06.06.2009 11:04

no jasan iva ziti to.Da potom by sme mohli vsetci co su zo ZA alebo okolia a ist tam a vyvencit:Daj castesie,len terab zistit kde:Dto bude asi zaklad:D :lol:
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: Žilina

Poslaťod Lucia » Ned 07.06.2009 14:46

cez leto by som sa asi aj ja navtirkala a pomohla vyvenčiť psíka :hi: :yes:
Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 226
Bydlisko: Martin

Re: Žilina

Poslaťod zaza33 » Ned 07.06.2009 15:17

jasnacka luciii budemeeee len a len radi aj ked nas tam pojdeeee 5000000000:D:D:D:D
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Ďalší

Späť na Útulky