Med

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Štv 19.03.2009 10:31

Offtopic:
myslim ze ti ludia v pohode pochopia, ze nie su alergicki na cisty med, ale na pridavky, ktore su v nom. viem ze to chapes aj ty, ale musis posobit ako najmudrejsia,... nedalo by ti, aby si neznegovala to co som ja napisala, hoci dobre vies ze je to pravda. ale v pohode, je mi to fuk...

:pac:
som rada, ze vies, kde je "pravda".... :joint:

inac presne taku reakciu som cakala :aaa:

no vidis, aka si dobra vestica :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod Rauke » Štv 19.03.2009 10:35

pigie, tak to je potom fakt divne :nwm:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod pigie » Štv 19.03.2009 10:38

Renique píše:pigie, tak to je potom fakt divne :nwm:

Naozaj je :yes: Myslim, ze to spominal aj alergologovi a ten mu dal radu - tak to nejedzte, jedze len ten tmavy :haha: By ho to nenapadlo :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Štv 19.03.2009 10:47

hmm, este ze tak, to je ta lepsia rada, bo mu mohol aj povedat, ze si vymysla, lebo alergia na med neexistuje :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod KlAuDiA:-) » Pia 27.03.2009 13:17

mz nedavame.....ale ked ho chvalite mozno vyskusame
PES JE TO NAJKRAJŠIE STVORENIE A ZÁROVEŇ NAJLEPŠÍ PRIATEĽ ČLOVEKA!
KlAuDiA:-)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Med

Poslaťod nono » Štv 14.05.2009 19:46

Alergia na med nie je v správnom slova zmysle alergia na med, ale na niektorú zložku z kvietkov. Preto by citlivý jedinci nemali jesť med dovážaný mimo krajín z EU. K mání je totiž spústa lacného medu dovezeného z CHINA.
Ak med odporúčam tmavý lesný med. Alebo si pre hafa skúste pripraviť čerstvý púpavový med. Bohužial je už po sezóne.
nono
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 107
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Štv 14.05.2009 19:53

pupavovy med ale nema to zlozenie ako normalny med, kedze ide o pupavovym pelom ochuteny a ofarbeny bezny biely rafinovany cukor. :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod Rauke » Štv 14.05.2009 20:29

Alergia na med nie je v správnom slova zmysle alergia na med, ale na niektorú zložku z kvietkov.

presne tak :yes:
ináč pre ľudí, ktorí su "alergickí na med" :ach: sa vyrába filtrovaný med-zbavovany peľov a iných primesí, ktoré alergiu sposobujú.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod Deria » Str 20.05.2009 20:35

lucik píše:zavislak? to akoze by chodil vyzierat zo spajze? :heh:
ja medik davam do hmoty tvarohovej alebo vlockovej = tvaroh, skorica, zltko, hrozienka, med, alebo rozmocene vlocky v acidku, hrozienka, skorica, med, obcas oriesky..


Ja som citala, ze hrozienka pre psa v ziadnom pripade, tak neviem, co je na tom pravdy.
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: Med

Poslaťod lucik » Str 20.05.2009 21:37

to si kde citala a preco by sa nemali davat?
hrozienka obsahuju bor, ktory spolu s fosforom pomaha vapniku vstrebavat sa.. ja myslim, ze raz za tyzden za hrst hrozienok uskodit nemoze.. teda velkemu psovi.. malemu je za hrst asi vela..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Med

Poslaťod jenna » Štv 21.05.2009 7:33

my dávame domáci púpavový medík, čo robí mamina :no: chutiť chutí ako skoro všetko :lol: dokonca mi včera vďaka nemu spapal aj surovú kuraciu pečienku, keďže mu samotná na prvý-krát moc nevoňala, tak som ju pokvapkala medíkom a mňamka bola na svete :joint: aj misku poctivo vylízal a z pečienky neostalo nič :no:
mimochodom ja som alergička na peľ ale na medík nie a to máme púpavový, teda peľový medík...ja si dávam každé ráno trošku do mlieka a mám pocit, že mi to ešte aj pomáha na tú alergiu.... :nwm:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Med

Poslaťod Sinuhet » Štv 21.05.2009 8:00

Ja len neviem na co je dobre krmit hrozienkami ked dnes v obchodoch je po cely rok dostat kupit cerstve hrozno. Spominam si ako som tu svoju ucil jest hrozno, najprv to len "cmulala" a ked prislava na to ze podstata je rozhryznut, tak jej to zachutil a egres a ribizele :smile:

P.S. a k teme, medik davam obcas aj ja, hlavne ked jej nieco nechuti a potrebujem ju oklamat...
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Med

Poslaťod Deria » Štv 21.05.2009 8:06

lucik píše:to si kde citala a preco by sa nemali davat?
hrozienka obsahuju bor, ktory spolu s fosforom pomaha vapniku vstrebavat sa.. ja myslim, ze raz za tyzden za hrst hrozienok uskodit nemoze.. teda velkemu psovi.. malemu je za hrst asi vela..


Vsak to, keby som vedela, kde som to citala a preco skodia, dofrasa, neviem. To je uz davno a odvtedy nedavam hrozienka. (My sme ich kedysi maskrtili pri telke a Laika by ich bola stale jedla.) Mozno ma este napadne, odkial to mam, je mi luto, viac zatial k tomu neviem napisat, mozno si este radsej pozistuj sama, ci su pre psa o.k. Faktom je, ze niekedy sa toho popise... :ach:
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Štv 21.05.2009 8:23

lucik píše:to si kde citala a preco by sa nemali davat?
hrozienka obsahuju bor, ktory spolu s fosforom pomaha vapniku vstrebavat sa.. ja myslim, ze raz za tyzden za hrst hrozienok uskodit nemoze.. teda velkemu psovi.. malemu je za hrst asi vela..

je to uvedene skorov kazdom americkom zozname potravin, ktore by sa nemali davat psovi.
http://www.google.sk/search?client=fire ... 5+v+Google
bolo to zmienovane pred casom aj tu na fore
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod Baarbora » Štv 21.05.2009 11:43

a ja mam pocit, ze sa to nakoniec vyriesilo tak, ze v malom mnozstve hrozienka neskodia, ni? :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy