Fámy o trasení psov za kožu...

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod pigie » Str 18.03.2009 14:42

Ja trestam uchopom papule. Nic, len rychly chmat, pustit. Moj pes si mozno o mne mysli, ze som blb a radsej ma zacne posluchat, ale celkom mi to funguje... Uz ako stena na to fungoval a rychlo sa skludnil, tak som nad tym nikdy neuvazovala ci ho "nedesim", ale teraz ked tu rozoberate vsetky tie zle tresty, tak... :stuch:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Sunny » Str 18.03.2009 14:46

Ona netrepala celým šteňaťom v lufte (3,5 mesačný husky už nie je až taký prcek), ale to zatrasenie za kožu na krku tam bolo. A ja to stále nechápem. Ona sa zvykne hrať fakt divoko, ale vždy to bolo len chytenie za krk alebo nohu. Aj keď ako tak teraz rozmýšlam - za nohu občas zatriasla. Ale za krk nikdy. Keď sa blbne so psami, som vždy v strehu a keď to preháňa, usmerním ju, ale toto ma pravdupovediac dosť zaskočilo. Keď sa niekedy stretneme so šteníkom za svetla, skúsim to asi natočiť, ak sa mi podarí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Tchor » Str 18.03.2009 15:41

pigie

Ale o to jde na naprostou vetsinu psu neni potreba pouzit zadny specialnosti a pokud se pouzivaj tam kde potreba nejsou a jeste k tomu blbe vede to k pruserum. Proto je lepsi ty specialnosti prilis nepopisovat a ukazat je az kdyz jsou opravdu potreba a vyhradne osobne aby si clovek moh overit ze to druha strana pochopila zpravne.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod pigie » Str 18.03.2009 15:52

Ja len, aby aj toto nebola nejaka "specialnost". Preto to tu pisem. Trebars zistim, ze svojmu psovi raz za cas tym poviem, ze chcem, aby mi vyvratil obsah zaludka :haha: :haha: :haha: A ja si pritom myslim, ako dobre som ho ukludnila a on len chudak rozmysla, co to akoze malo byt :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Silwuska » Uto 31.03.2009 12:14

No a mam jednu srandu na sklade, pozerala som od Barabasa dokumetn, Tatry divocina zamrznuta v case, bolo tam fcelku dost o vlkoch, a pri krmeni ked papal prvy alfa par, a jeden brutalny hlados sa im tam furt tlacil do toho, tak samica ho capla za krky a normalne zatriasla...teda ako jeho to nezatriaslo v lufte, lebo boli priblizne rovnakej vahovej kategorie, ale mikala mu s hlavou sem a tam, bol to len chvilkovy zaber ale bolo to tam jasne vidiet...hm?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Amaguk » Uto 31.03.2009 12:17

no povedala mu, ze ked sa mi budes pachat do zradla, tak ta zabijem, ne? :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Silwuska » Uto 31.03.2009 12:19

Tak ale de je potom to, ze vlk neublizi druhemu zo svojej svorky :nwm: alebo?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Amaguk » Uto 31.03.2009 12:23

a ublizila mu? ved mu len pohrozila :no: to bol ale dospely vlk, ci nie?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Silwuska » Uto 31.03.2009 12:27

Hej bol dospely, ci mu ublizila neviem, bol tam len kusocek s toho, ale preco potom nesklbat za kozu ani dospeleho psa?? ci len stena?? a dospeleho sa moze?? lebo podla tohoto mi to vychadza ze to je celkom jasny znak toho ze "uz prehanas" :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Amaguk » Uto 31.03.2009 12:36

ale hlavna fama o sklbani za kozu je predsa to, ze suka to vramci vychovy robi svojim stencom :no: (a od toho sa odvijaju tie "rady" o vychove stenata)

ono, zivot vlkov vo svorke a medzidruhove spoluzitie psa a cloveka su dve odlisne veci, a myslim, si, ze sa neda mechanicky aplikovat co vidis, ze si vlci robia navzajom, na komunikaciu psa a cloveka. ja osobne si dokonca myslim, ze tzv. alfa status cloveka voci psovi je o dost iny ako prirodzeny alfa status vo vlcej ci psej svorke

pre mna je najdolezitejsia reakcia mojho psa na toto gesto a u neho som videla, ze dobra nebola - ak som chcela, aby so mnou spolupracoval, takze ja by som to nerobila ani dospelemu psovi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 31.03.2009 12:43

tzv. alfa status cloveka voci psovi je o dost iny ako prirodzeny alfa status vo vlcej ci psej svorke

:jop: Super, konečne to niekto správne sformuloval a možno sa rozsvieti tím, čo si myslia, že sa niekedy stanú psom/vlkom. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Silwuska » Uto 31.03.2009 12:48

Ulfheiðr píše:
tzv. alfa status cloveka voci psovi je o dost iny ako prirodzeny alfa status vo vlcej ci psej svorke

:jop: Super, konečne to niekto správne sformuloval a možno sa rozsvieti tím, čo si myslia, že sa niekedy stanú psom/vlkom. :ahoj:


Jop s tymto tiez musim suhlasit :jop:

Amaguk, jop to je presne to ze vlk ma vecsinou jednu "rovnicu" chovania...psiska ich maju strasne odlisne, mojmu starsiemu celkom docvakne ak mu stlacim kozu na krku nechtami...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod Amaguk » Uto 31.03.2009 17:41

hm, ale domnievam sa, ze zastipnutie ma predsa len trochu iny vyznam...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lindchen » Pia 06.05.2011 10:36

Nech je to už akokoľvek, trestať psa za niečo, čo si nemôžeš byť istý, že si ho naučil/že pes pochopil, nie je riešenie ani spôsob nácviku.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod jurm » Pia 06.05.2011 10:43

lindchen, napisal som ze tak som ju obcas potrestal, len ked som ju pri tom prichytil a to az vo veku kedy vedela ze to co robi nie je spravne ... nie ked mala tri mesiace ... netusil som ze to je az taka tema. Gaia je zdrava, hyperaktivna, urcite som v nej nic zle s tym nevyvolal, nijak sa ma neboji, neboji sa ani inych ludi ani psov, je priatelska ku vsetkemu cudziemu, prejav agresie som u nej este nevidel ...
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik