Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod Silwuska » Štv 27.09.2007 9:55

Boston Terrier (č. štandardu 140)- štandard

Obrázok Obrázok
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Bendy » Štv 27.09.2007 14:51

Mne sa boston velmi paci, hoci vyzera ako taky stihlejsi buldocek :smile:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sirík » Štv 27.09.2007 17:23

Tu pridavam nieco o bostonakovi :lol: aby sme mali nejaky popis


Bostonský teriér

Plemeno vzniklo v USA v druhej polovici 19. storočia. Jeho predchodcami boli kríženci buldogov a teriérov, ktorí boli šľachtení pre psie zápasy. Dnes je to športový, spoločenský rodinný pes, ktorý aj dobre stráži. Je živý a aktívny, i primerane ostrý. Nechýba mu odvaha a sebavedomie, pričom však nie je tvrdohlavý. Má vrodenú vysokú inteligenciu, vďaka čomu sa rýchlo učí a jeho výchova býva bezproblémová. Problémy bývajú skôr s jeho rozmnožovaním, šteniatka sa často musia rodiť cisárskym rezom.
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Re: BOSTONSKY TERIER

Poslaťod roxy » Ned 30.03.2008 15:48

Ahojte!má niekto skúsenosti s týmto plemenom??pretože moji krstný sa ho rozhodli kúpiť, a potrebovali by sme zistiť neaké info o tomto pejsánkovi.dakujem!
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: BOSTONSKY TERIER

Poslaťod Iwka » Ned 30.03.2008 18:44

krasne fotocky

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier

Poslaťod Lilithien » Pia 16.01.2009 20:59

Ahoj...mam taku otazku.Po sidlisku nam beha psik je zihanej farby a mame s kamaratom dilemu ci je to francuzky buldocek, bostonak alebo popripade nejaky basťo.Myslite,ze sa da nejako rozpoznat,ktory je to bez toho aby sme sa opytali? Maju nejake extra znaky?:D ja si osobne myslim, ze to je boston lebo fr.buldocek nebyva zihany ci mylim sa??
Lilithien
Šteniatko
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier

Poslaťod bibika » Ned 15.03.2009 19:49

a ja mam otazocku nemaju bostonaci problemy s dychavim v horucavach ako franc. buldocek ?
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier

Poslaťod Vikiki22 » Pon 16.03.2009 11:58

Lilithien píše:Ahoj...mam taku otazku.Po sidlisku nam beha psik je zihanej farby a mame s kamaratom dilemu ci je to francuzky buldocek, bostonak alebo popripade nejaky basťo.Myslite,ze sa da nejako rozpoznat,ktory je to bez toho aby sme sa opytali? Maju nejake extra znaky?:D ja si osobne myslim, ze to je boston lebo fr.buldocek nebyva zihany ci mylim sa??

Skús sa pozrieť sem: viewtopic.php?f=3&t=753&st=0&sk=t&sd=a&start=105 :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier

Poslaťod Vikiki22 » Pon 16.03.2009 12:00

bibika píše:a ja mam otazocku nemaju bostonaci problemy s dychavim v horucavach ako franc. buldocek ?

Keďže bostoňáci nemajú až tak ,,sploštený´´ nos ako francúzske buldočky a sú aj ľahšej a atletickejšej konštrukcie, také veľké problémy nemajú ako FB. Samozrejme, to neznamená, že problémy mať nemôžu. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier

Poslaťod Bibiana » Uto 04.08.2009 23:34

Leeway Idol Park

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier

Poslaťod teena » Str 07.07.2010 19:51

Prave som v sebe odhalila naklonnost k tomuto plemenu :-) To je taky nadherny peso! :-) Pred par dnami som videla jedneho uja s tymto havkom, a nevedela som sa vynadivat na toto zlatucke ňuňuňu :-) Ja som zavisla od tych "naburanych" tvariciek, a toto..no nemam slov....nadhera :-)
Mam taky pocit, ze v buducnosti si zadovazim steniatko tohto plemena :-) Este vsak potrebujem nastudovat vela vela informacii o nom...musim mat vsetko prekukane...
Mimochodom, neviete o nejakej dobrej CHS? Chcem si trosku urobit aj v tom prehlad....samozrejme ze aj sama si nieco vygooglim, ale aj tak by som pocula vase rady a skusenosti :-)
Ak teda nieco o tomto plemene viete, a poznate nejaku dobru CHS, kludne napiste, ja budem vstrebavat vsetko co sa da :-)
Dakujeeeem :-)
teena
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Michalovce


Re: Bostonský teriér / Boston Terrier

Poslaťod teena » Pia 09.07.2010 23:17

Aaaaaa....supeeeeer :-) Dakujem Vikiki :-) Hned zajtra sa davam na studovanie :-)
teena
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Michalovce

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod opekacka1 » Str 01.12.2010 21:09

je tu niekto, kto ma bostonaka??

* 20.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
opekacka1
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod thera » Str 30.03.2011 22:27

opekačka1 ty máš bostonka?
thera
Nováčik
 
Príspevky: 37

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI