Banská Bystrica

Konkrétne agility cvičáky a kluby

Re: Agility v BB

Poslaťod julieta » Ned 08.03.2009 20:04

so mnou mozes ratat...
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod JaRkA » Ned 08.03.2009 20:14

no len to potrebujeme ešte viacej ludí a potom to nejak zorganizovať a tak
JaRkA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod julieta » Ned 08.03.2009 20:29

ako sa tu uz pisalo, myslim ze min. 9 ludi by nemalo problem.. a ja viem tiez este o dalsich co nechodia na forum.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod JaRkA » Ned 08.03.2009 20:41

ale potom treba zistit ci by aj do zv chodili a ze ako by si to predstavovali.... proste ako by sa to dalej vyvijalo keby sme mali pozemok
JaRkA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod zeane » Ned 08.03.2009 20:51

Za agility cvičákom sa tých 20 - 30 km v pohode jazdí, ja spravím na cvičák 16 km tam a 16 späť v rámci Bratislavy, keď nezbieram spoluagiliťákov a idem priamo z domu... Tých 20 - 25 keď pre niekoho idem. Takže sa dá, hlavne ak budete spočiatku trénovať hlavne cez víkend. Ja by som sa teraz sústredila na to, či sa nazbierajú dospeláci na OZ a na to, kde zobrať prekážky a pozemok. Záujemcov podľa mňa budete mať dosť, v šírom okolí nie je žiadny agi cvičák :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility v BB

Poslaťod šeltie » Ned 08.03.2009 20:52

ja osobne si myslim ze ta oblast by potrebovala agility cvičak ako sol
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Agility v BB

Poslaťod julieta » Ned 08.03.2009 20:57

s dospelakmi na zalozenie OZ by nebol problem, ak sa podari ten pozemok tak uz len zhanat prekazky a hlavne cloveka, ktory ma skusenosti s cvicenim aby sme boli pod odbornym vedenim... to bude asi tiez problem....najst takeho co uz isty cas agility cvici...hlavne z toho dovodu ze nikde na okoli taky cvicak nie je.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod JaRkA » Ned 08.03.2009 21:01

ja sa teda spytam na ten pozemok a potom dam vediet ze co mi povedali .... ale budem to vediet az v nedelu
JaRkA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod clever_dogs » Ned 08.03.2009 22:45

Urcite sa na to dajte. Spoliehat sa na p. Lukasika sa naozaj nevyplati. To sa ziadneho cvicaku agility nedozijete. Na zalozenie OZ Vam skutocne stacia traja ludia nad 18 rokov, to myslim nie je tak strasne. Zaregistrujete si stanovy na MV a ak to chcete mat v oficialnej agility forme, tak potom uz schvalene stanovy zaregistrujete pod ASKA. S prekazkami urcite pomozu aj menej zrucny chlapi. Ja som mala zbuchanu skokovu prekazku za pol hodinu. Naozaj to nie je ziadna veda a na zaciatok taketo prekazky stacia, kym sa klub nerozbehne. Ja jazdim pomerne casto do BB, mam tam rodinu a som ochotna vam pomoct a poradit s vycvikom, pokial tam nieco rozbehnete. V tom nevidim problem. :no: Takze sup, sup do toho. My sme zakladali vlastny klub nedavno. Hladanie pozemku, aj vsetko okolo toho stoji kopec energie, to je fakt, ale ruku na srdce....nestoji nam to za ten pohlad na tie vytrcene jazyky az po zem po dobrom treningu? :jupi:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Agility v BB

Poslaťod kikula22 » Pon 09.03.2009 6:48

Ja by som Vám s tým určite pomohla. Určite, určite! Ale kedže mám len 14 rokov...Ale myslím že jednoduchšie prekážky by som uplne zvládla. Doma som si vyrobila skočky . Takže ak by bolo niečo reálne tak by som ich mohla poskytnúť, myslím že sú celkom vo slušnej forme :smile:
Do Zvolena by mi nerobilo problém dochádzať, veď som kôli tomu chcela dochádzaž do Liptovského Hrádku čo je 4x tak dalej ako do Zvolena :smile:
Ja som ešte rozmýšlala že by sme mohli poprosiť dáky Kynologický klub ktorý má vlastný pozemok. Či by sme nemohli tam. Že by sme sa dohodli na tréningoch a mohli tam niekde odložiť prekážky...
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Agility v BB

Poslaťod Sezen » Pon 09.03.2009 11:07

My sme sa s pár kámošmi pokúšali vo ZV založiť agility klub, ale všetko to stroskotalo na pozemku. Mesto sme žiadali niekoľkokrát o pozemok, nakoniec nám bol ponúknutý jeden čo susedí s karanténnou stanicou :pac: v nie veľmi príjemnej oblasti. Aj sme chceli kúpiť alebo prenajať pozemok od súkromníkov, ale väčšinou chceli sumu, ktorá bola hodne nadsadená alebo nás vodili za nos. Tak sme sa na to vykašlali. Ja mám doma slalom a skočky (vedela by som poriešiť aj iné prekážky), takže ak by sa niekde vo ZV prípadne v BB niečo také uskutočnilo, môžem prispieť.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod JaRkA » Pon 09.03.2009 11:51

ja sa spytam na cvičaku či by sme nemohli cvičiť tam alebo ten pozemok či by neprenajali ten čo maju lebo vraj nevediea čo sním majú robiť tak v nedelu dam vediet


aha a títo bvy nám s tím mohli pomôcť

Na Slovensku vzniklo nové občianske združenie, ktoré sa bude snažiť prinášať čo najviac informácii o agility, organizovať semináre, oficiálne aj neoficiálne preteky, pomáhať jednotlivcom pri zakladaní vlastných klubov a najmä - poskytuje možnosť zúčastniť sa oficiálnych akcií agility aj tým agiliťákom, ktorí trénujú sami, prípadne v klube, ktorý nie je členom ASKA.
Všetko o metódach výcviku, technikách trénovania, oficialitách Slovenských akcií, aktívne kluby na Slovensku a množstvo ďalších informácií nájdete na http://www.psa.sk
JaRkA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod zeane » Pon 09.03.2009 12:42

:smile: Akurát vám PSA pozemok nezabezpečí...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility v BB

Poslaťod JaRkA » Pon 09.03.2009 18:03

ale to až keď by sme mali pozemok
JaRkA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389
Bydlisko: Zvolen

Re: Agility v BB

Poslaťod kikula22 » Pon 09.03.2009 19:42

JaRka potom daj vedieť čo a ako s tým pozemkom. Ak to nevyjde tak by som mohla teda obtelefonovať a obmailovať všetky kynologické kluby v Bystrici.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cvičáky agility