Nežiadúce nakrytie (alebo podozrenie) - ako postupovať?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Nežiadúce nakrytie

Poslaťod Saba » Str 26.12.2007 20:33

Dobry den, moju sucku vcera vecer /v utorok/ nakryl nejaky neznamy pes.
Chcela by som sa Vas spytat ake su moznosti prerusenia gravity, samozrejme pokial sa da co najskor. Pocula som o nejakej injekcii, ale vobec neviem do akeho casu od nakrytia zaberaju a ci to moze na suke zanechat nejake zdravotne nasledky do buducnosti.

Vopred Vam velmi pekne dakujem za odpoved a prajem prijemne sviatky
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Iwka » Str 26.12.2007 22:18

aj ja som pocula o injekcii , ak sa da hned zajtra s nou chod k vetovi a popytaj sa nato. Ale to ze ju nakryl ete nic nemusi znamenat, steniatka MOZNO z toho nebudu
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Saba » Str 26.12.2007 23:36

Hej ja viem, ze steniatka mozno nebudu, ale co ak sa to zrovna podari a steniatka budu.
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Poslaťod bielyhavko » Štv 27.12.2007 10:47

Saba na to ti najlepšie odpovie veterinár. Neviem či mám ten správny názor ak nie ospravedlňujem sa ale nie každé nakritie môže byť úspešné.
Najlepšie urobíš tak ako ti hovorila Iwka pokiaľ naozaj nechceš šteniatka daj sučke možnosť sa tomu vyhnuť pokiaľ naozaj nechceš nikdy s ňou mať štenitaka potom najlepšie je sterilizácia sučky ale to si treba poriadne premislieť pretože keď už raz sučke je sterilizovaná šteniatka nemôže mať.Ak je to chovný psík teda čistokrvné plemeno určite by som zasiahla ale pokiaľ ju nakril psík toho istého plemena nebránila by som sa tomu.
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod Lili » Štv 27.12.2007 11:49

naša suseda má bernskú salašnícku a tiež im ju nakryl , ale vlčiak.. išli s ňou k veťovi a dostala injekcie, síce to naruší jej hárací systém (len na niaky čas, potom sa to dá dokopy ;)), ale tak aspoň máš ty istotu, že nebude mať šteniatka :no:
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod mairi » Štv 27.12.2007 12:44

choď s ňou k vetovi, da jej injekciu, ktora preruši graviditu, tento zakrok by sa mal previesť čo najskor, preto nevahaj.
nemyslim ze je to nebezpecne, suka sa ti potom zrejme opat rozhara, teda tak som pocula, nemalo by to na nej zanechat ziadne nasledky.
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

sucka

Poslaťod Tatiana » Štv 27.12.2007 13:12

treba podat injekciu co najskor,ale premysli si ci nebude lepsie nechat sucku ak bude kotna odchovat steniatka,tieto zasahy do cyklu rozhadzu prirodzene" prostredie" a moze sa stat,ze v buducnosti budu problemy s kotnostou,mne sa to stalo raz a sucka uz nikdy nemala stenata.
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod Saba » Pia 28.12.2007 8:54

Dakujem Vam vsetkym za odpovede.
Vcera sme boli u veterinara, dal nam dve injekcie. Prvu treba pichnut na treti den od nakrytia, cize dnes a druhu na piaty den, v nedelu.
Je to sucka NO s PP, ma dva roky a planujeme uchovnenie, takze keby jej ich nechame asi by to nebolo vhodne.

Diky caute
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Poslaťod bassetka » Str 02.01.2008 19:46

Pri nechcenom kryti je vzdy tazke poradit,co robit.Ano,daju sa pichat injekcie na 3,5,alebo 5,7,9 den po nechcenom kryti.Fenku pri tom celkom hormonalne "otocite" a moze sa stat,ze sa zliazky v maternici "zblaznia",zacnu produkvat sekret,na ktory sa potom nachyta infekcia.Pri tejto scheme skoreho prerusenia gravidity vam zaroven hrozi utlm kostnej drene,ktore moze byt smrtelne.Vyhoda je,ze je lacnejsie,ale vlastne strielate "naslepo",lebo este neviete,ci by fenka zostala kotna.
Druha alternativa je prerusenie kotnosti v 3-4 tyzdnoch po nakryti na zaklade sonografickeho vysetrenia.Je to drahsie,ale nehrozi utlm kostnej drene a idete uz na istotu.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Saba » Štv 03.01.2008 15:49

bassetka:
Pri nechcenom kryti je vzdy tazke poradit,co robit.Ano,daju sa pichat injekcie na 3,5,alebo 5,7,9 den po nechcenom kryti.Fenku pri tom celkom hormonalne "otocite" a moze sa stat,ze sa zliazky v maternici "zblaznia",zacnu produkvat sekret,na ktory sa potom nachyta infekcia.Pri tejto scheme skoreho prerusenia gravidity vam zaroven hrozi utlm kostnej drene,ktore moze byt smrtelne.Vyhoda je,ze je lacnejsie,ale vlastne strielate "naslepo",lebo este neviete,ci by fenka zostala kotna.
Druha alternativa je prerusenie kotnosti v 3-4 tyzdnoch po nakryti na zaklade sonografickeho vysetrenia.Je to drahsie,ale nehrozi utlm kostnej drene a idete uz na istotu.


Nas sa veterinar spytal kolko bola prec, my sme povedali, ze cosi cez dve hodiny. Ale som si na 99percent ista, ze ju nakryl, lebo sa potom stale cistila. Nakryt ju mohol, ale stale nie je iste ci sa to podarilo.
Keby o tomto viem, tak nad tym urcite porozmyslam. Dufam, ze bude vsetko v poriadku.
Ma tu uz niekto podobnu skusenost?
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Re:

Poslaťod Ivanka.P » Štv 17.01.2008 15:46

bassetka píše: Druha alternativa je prerusenie kotnosti v 3-4 tyzdnoch po nakryti na zaklade sonografickeho vysetrenia.Je to drahsie,ale nehrozi utlm kostnej drene a idete uz na istotu.


Moji známi boli v rovnakej situácii háravá fena s PP na dvore a ráno tam našli psa :hmm: Takže to bolo jasné a rozhodli sa pre tú druhú možnosť. Sono potvrdilo graviditu a sučka dostala inekcie ale stálo to cca 4.000,-Sk Ale všetko bolo OK a v pohode.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: neziaduce nakrytie

Poslaťod Tatiana » Štv 17.01.2008 18:28

mne sa to stalo v minulosti,pes sa podhrabal pod plot ,rano som ho nasla uvelebeneho aj so sukou v bude,vtedy ma nenapadlo riesit to injekciami,zanadavala som si ,bola to sice sucka krizenec ale aj tak ma to stvalo,narodili sa nastastie iba tri stenata,rozdali sme ich,ale odvtedy som uz urobila vsetky bezpecnostne opartrenia,pletivo,mreze,beton,a ked sa haraju som ako ostriez bez dozoru ani pat minut
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: neziaduce nakrytie

Poslaťod Ivanka.P » Pia 18.01.2008 9:46

Aj ja keď sa naša hára tak je v kotci, zamknutá na vysací zámok :lol: tam sa nedá ani podhrabať, ani preliezť. Na dvore je len ak sme doma a to vám poviem, že tolko psov, čo tam vtedy zavíja a značkuje naše ploty :ach:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Stráženie háravky :-)

Poslaťod Júlia » Str 02.04.2008 12:58

Ahojte všetci :smile:
no chcem Vas poprosiť o radu, mám fenku má 10 mesiacov a hára sa už 3 týždne dokedy to ešte bude? Neviete?
Horšie je že som ju už pár krát načapala aj so psom na dvore, ktorý nemal teda žiadny problém preskočiť plot!!! :plac: vôbec neviem ani koho je to pes nedá sa to zistiť nikto ho nepozná.. vždy chodí ráno už od šiestej.. ked som v práci tak býva v ohrade, ale aj to neviem či to neskúsia cez plot!!! Bože sú to predsa len zvieratá :aaa:
Teraz mám lepy či náhodou neni kotná.. to by ma porazilo, ved je ešte štena..
Viem že sa to dá zistiť ultrazvukom, ale nejako inak sa nedá?? Zdá sa mi že má jednu bradavku väčšiu, ale neviem odkedy :ua: snažím sa ju pozorovať, ale nevidím nejaké zmeny... Myslíte že by ju ešte stále môhol niektorý nakryť ked to má už 3 týždne.. ja ju mam pre istotu stále zavretú, ale je mi jej lúto chúdatko stále v ohrade... :plac:
Ďakujem za všetky rady :poklona:
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Stráženie háravky :-)

Poslaťod Ivanka.P » Str 02.04.2008 13:23

No moja sa hára cca 4 týždne. Ale asi ťa nepoteším, ak bol u vás na dvore pes vo vašej neprítomnosti tak už ku krytiu mohlo dôjsť. Zistíš to iba sonom. A bradavky môže mať zmenené/vydudé z hárania ak dohára, zplasnú ak nesplasnú je neskoro :ua:

Nemusí ti to byť lúto. Aj ja dávam fenu do kotca keď hára, lebo inak celý čas leží pred domom a čaká na psov. Ja plotom neverím, videla som psa šplhať po pletive ako mačku a vôbec mu nevadil ostnatý drôt hore - akurát tam nechal chlpy :pac:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Starostlivosť