Trimovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Trimovanie

Poslaťod kezma » Pon 09.02.2009 11:05

a ideme sa učit trimovat. :plac: :plac: :plac: :plac: :plac:
kezma
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Trakovice

Re: WELSH TERIER

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.02.2009 11:15

No, len smelo do toho! :no: Ja sa tiež chystám, akonáhle slniečko trošku vykukne. Moja Eliška je už jak guča z toľkej srsti! :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: WELSH TERIER

Poslaťod kezma » Pon 09.02.2009 20:24

hej ja uz som otrimoval lebo idem na vystavu do nitri a potom asi aj do vinicneho na klubovku :lol: :lol: :lol: :lol:
kezma
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Trakovice

Re: WELSH TERIER

Poslaťod ozzidog » Str 11.02.2009 15:24

Hojte. kcem sa spytat: mam trojrocneho velsika, ktoreho hambim sa, striham. Keby ho zacnem trimovat, zakolko myslite by sa mu vedela zmenit- upravit srst? Je totiz ozaj krasny, a hadam aj vhodny do chovu...
ozzidog
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: WELSH TERIER

Poslaťod adushka » Str 11.02.2009 20:55

zalezi od toho, kolko krat bol psik ostrihany, trimovanie sa neodporuca ak bol pes strihany viac ako dva krat. pripadne ak sa robia pred vystavou niektore upravy strihanim, tak po vystave je nutne tuto srst vytrimovat.. pri strihani sa meni struktura srsti, a nie vzdy je mozne ju dostat von a vratit ten proces spat.. treba zbehnut na nejake stranky o hrubosrstych terieroch, erdeloch, welshoch, foxikoch, vygooglit nejake odborne clanky trebars aj v anglictine.. nechajte mu narast dlhu srst a skuste jemne najdlhsie chlpy zacat trhat, musia ist von cele, neposkodene, nesmu sa pretrhnut. takze najlepsie prstami, ak to ide lahko, z casti mate vyhrate, chce to ale niekolko trimovani a dlzka odstupu medzi trimovaniami zalezi od kvality srsti a rychlosti jej rastu..ale predpokladam ze psik bol strihany viac ako dva razy, takze nie som si ista, ci to este pojde vratit spat..a na zaver nic v zlom ale ak mam vybrate urcite plemeno psa tak ratam s jeho specifikami -napriklad starostlivost o srst a precitam si o tom vsetko dostupne, kym si ho zadovazim, toboz ak je to psik s pp a chcem ho do chovu :ahoj:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: WELSH TERIER

Poslaťod kezma » Štv 12.02.2009 23:43

ked sa raz zacne strihat a ostiha sa viac krat tak uz nikdy nebude mat taku kvalitnu srst ako ked sa iba trimuje :nie: . Vyskusaj ho otrimovat mozno sa mu ta srst zlepsi. :ua: Vyskusaj sa poradit s odbornikmi v salonoch alebo z dlhoročnymi chovatelmi ty otom budu vedet viac.ako ja.
kezma
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Trakovice

Re: WELSH TERIER

Poslaťod Vikiki22 » Pia 13.02.2009 11:32

kezma, nemôžeš hodiť fotku, ako sa ti welsha podarilo vytrimovať? :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: WELSH TERIER

Poslaťod kezma » Pia 13.02.2009 12:21

mozem ale nemaj ju odfotenu. bude to az v stredu lebo pridem domou. :lol:
kezma
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Trakovice

Re: WELSH TERIER

Poslaťod BasenA » Sob 14.02.2009 19:27

ozzidog píše:Hojte. kcem sa spytat: mam trojrocneho velsika, ktoreho hambim sa, striham. Keby ho zacnem trimovat, zakolko myslite by sa mu vedela zmenit- upravit srst? Je totiz ozaj krasny, a hadam aj vhodny do chovu...


Moja vlastna skusenost moj pes prv ako som ho zacala trimovat bol asi 3krat strihany lebo jeho srst ked som ho nasla bola viac nez v zlom stave....(zlepena atd. trimovanie neprichadzalo do uvahy)No a uz asi po 2 otrimovani bola srst taka ako ma byt-krasna leskla,tvrda :jop: Nemyslim ze stratila na hodnote ...casom sa obnovila.
Cize ja na tvojom mieste normalne zacnem trimovat a srst sa urcite zlepsi a bude to ako mat byt :yes: uz po 1trimovani sa struktura bude obnovovat :no: Urcite zacni trimovat a uvidis ze po 2-3trimovani bude srst krasna.Aspon u nas to tak bolo :no: A psika by som nechala poriadne zarast a potom pekne vsetko prec precizne rukami...ako pisala adushka.Ja som citala vselico vselikde...a najlepsie je to ked psik je zarasteny napr.cez zimu a a jar ho dat dole :lol:
Tak ako moj teraz ...uz sa neviem dockat pozimneho trimovat uff kus driny :ach: Potom tu hodim fotky ze pre a po to bude zmena :heh:
Len smelo do toho :smile: drzim palce :yes:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: WELSH TERIER

Poslaťod adushka » Ned 22.02.2009 11:09

ze uff drina :lol: co mam povedat ja s erdelom :smile: ja by som s radostou trimovala psika hocikomu, len by som brala ako uplatu masaz, i ked pri takych malych terieroch to az taky problem nie je, ja doma nemam ani stolik, takze sa krkvem ako paragraf :) a v poslednej dobe si rozkladam trimovanie na viac dni, po castiach, menej trapim seba aj havina :)
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: WELSH TERIER

Poslaťod Vikiki22 » Uto 24.02.2009 14:42

A ja by som sa chcela spýtať... Kedy začnete s trimovaním na jar? Ako pozerám moju Elišku, už jej začína padať srsť, ale nechcem ju ešte trimovať, pretože sú ešte dosť veľké zimy. :ua: Neviem si poradiť...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: WELSH TERIER

Poslaťod BasenA » Uto 24.02.2009 21:11

No nam vypadava srst uz viac ako mesiac...s tym sa netrap treba trochu precesat a bude lepsie.. :smile: Trimovat teraz by bolo asi skoro je dost zima este...Ja zacnem hned ako sa zacne oteplovat... :smile: Ked pride jar :lol:
Inak ked tak teraz vidim tu hustu srst tak.. :aaa:
A inak este som chcela ze neviete kde by mohli mat MARS trimovaky?u barona mi povedali ze dostanu nove ...a nic :nwm:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: WELSH TERIER

Poslaťod adushka » Str 25.02.2009 12:21

ja som trimovala v januari, akurat nas chytili fajne zimy, ale bez obav, oni neprechladnu, ved furt lietaju, tak ako by im mohla byt zima no nie? :) aspon bude srst hustejsia, ak uz ta srst pada tak by ste ju mali davat von minimalne hrablickami, to uz same za seba hovori ze si to pyta vymenu, nova srst sa akurat tak "dusi". takze tolko moj nazor :smile:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: WELSH TERIER

Poslaťod BasenA » Str 25.02.2009 20:16

no to je jasne :no: ceseme sa kazdy den takmer... :lol:Ale moj je vonku tak nechcem ho este teraz trimovat... :ach: zda sa mi este zima...
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: WELSH TERIER

Poslaťod adushka » Štv 26.02.2009 10:48

no ak je vonka tak je to ine, my sme v byte takze nam stacil podsity prsiplast a sup von :) ale myslim ze za taky tyzden uz bude teplota nad nulu a zalezi ci idete na kozu alebo normalne pretrimovat..a uz ide jar to citit, u nas vsetky vtacence stebocu, len je sneh dookola.. kym sa hafan neskrabe nejak extremne tak je to v pohode, potom uz ale treba ist na to :)
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Ďalší

Späť na Starostlivosť