Kolko to zradlo mesacne stoji

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod pigie » Pon 16.02.2009 12:08

Chcela by som Vas poprosit, ked casto sa tu argumentuje, ze krmenie surovym vyjde lacnejsie ako krmenie granulami. Ci by ste nemohli sem napisat:
1. kolko kg vaziaceho psa mate
3. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
2. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
3. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne

denne/mesacne podla toho, ako sa vam to lepsie odhaduje...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Silwuska » Pon 16.02.2009 13:07

Ja by som prihodila aj otazku aky vek, je to tiez dost podstatna cas,pripadne aktivity...
pigie píše:
1. kolko kg vaziaceho psa mate

a)24 kg b)10 kg
pigie píše:2. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne

a)200 g masa+200g priloha b)200 g masa+ 50g priloha = 400 g masa na den
pigie píše:3. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa

a)+b) kuracie, bravcove, hovadzie, ryby, kralik..zo vsetkeho vsetko, najlepsie kusy, ale da sa aj mlete
EDIT Kusove maso kupujem hlavne v masiarstvach (samostatnych) alebo v lacnych kutoch v hypermarketoch...na jeden nakup v hypermarkete dokazem nalozit aj 10 kilo masa...vecsinou byvaju zlacnene kuracie balicky, rozne casti kurata, pripadne cele kura (1kg-50 sk), dalej rozne kusy bravcoveho alebo hovadzieho, hlavne vnutornosti, srdcia, pecienky, oblicky, ale aj svalovina+kosti...neviem presne ako sa tie kusy masa volaju ale byva to aj take krasne prerasntene ako slanina, to davam v zime, a potom aj uplne cistucka svalovina...to je ten zaklad, kura, bravco, semo tamo hovadzie, to byva drahsie, kralik sa da kupit na dedine za 100 korun cely, ak je starsi :yes: rybysky sa tiez daju vybavit s nejakym rybarom, pripadne akciove baliky, vsetko co je za kilo pod 100 korun berem...v samostatnych masiarstvach su velmi casto akcie, hlavne na bravcove rebra, chvosty, krizne kosti, hlavy..je tam vzdy dost masa+ kosti..parada...no a potom je tu Bordy a ich bud kusove maso alebo mlete kocky, ktore mavam ako zalohu, v mikrovlnke sa rozmrazia za 10 minut takze taka poistka :smile:
pigie píše:4. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne

Tazko povedat ale od 0,30eura (kilo kuracich polievkovej zmesi) po 1,7eura (ked sa ulakomim na rybacinku)
Mesacne, ak priratam ze davam dni uplne bez jedla (cca 3 do mesiaca) a mame aj par dni kedy su granule (5 do mesiaca) to mi zostava v priemere 22 dni a ked vezmem ze denne v priemere euro tak to mame 22 euro (663 kojun) na bezny mesiac pre 34 kilo zivej vahy :lol:

5.)Vek psika
a)8 rokov b) 1 rok
6.) aktivita
priemerna, bezne behanie po roliach a lesikoch (u maca s obmedzenim koli klbom),cca hodinka az dve denne+ k tomu doma jasenie, nahananie, pretahovanie, kusanie a pod :lol:

Ale toto je uz ten priemer ked mas nakupene nejake tie mineralne doplnky a podobne srandy, a ked tam nebudem priratavat ovocko a zeleninku, pripadne vlocky ryzu, vajcia a pod...to su podla mna take zanedbatelne polozky
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Sunny » Pon 16.02.2009 13:12

Tak ja to skúsim:
Monča:
1. váha 4,5 kg
2. denná dávka do 100g, z toho 60-70g mäso
3. mleté od Bordy + krídla, krky, chrbty, nejaké vnútornosti a iné dobroty v akcii v Tescu :ha: , cena dajme tomu priemerne kolo 20-30/kg
4. cena (prlibližne 1,7 kg mäsa mesačne + prílohy, ktoré nedokážem zrátať) - no dajme tomu 80-100 sk :heh:
5. vek 2 roky, záťaž - gaučák + prechádzky kade tade
Gili:
1. váha 5,5-6 kg
2. denná dávka - 120-150 g, podľa záťaže
3. detto
4. cena (približne 2,8 kg mäsa mesačne+prílohy) - dajme tomu 100-150 Sk
5. vek - 1 rok, agility+mushing+aportovanie+lietanie kade tade :o)
Foxy:
1. váha 15 kg
2. denná dávka - 400 g, z toho 300 mäso
3. detto
4. cena (približne 8,5 kg mäsa + prílohy) - dajme tomu 350-400 SK, keď sa plesknem po vrecku.
5. vek - 1 rok, potrebuje vykŕmiť, aktivity mushing+ničenie mojich nervov
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod vavrena » Pon 16.02.2009 13:32

Mňa vychádza mesačne strava pre psy cca 600 Sk aj s maškrtami, ale dneska som to vyrátala presnejšie:
1. Dospelý pes 6Kg a odrastené šteňa 5-6 kg
2. Skŕmim cca pol kila denne pre oboch dokopy, čiže 15 kg stravy mesačne
3. Priemerne (zarátala som ozaj pravidelné veci, ktoré sa bežne dajú kúpiť v obchode) 5x psia drť hovädzia či hydinová (5x50Sk), hydinové trupy (spolu za 80Sk), hov. alebo bravčové kosti (10Sk), zeleninka+ovocie (60 Sk), pol kila ryže (25 Sk), pol balíčka vločiek (10Sk), droždie (10 Sk), 4 vajíčka (12 Sk), jeden tvaroh (30 Sk), 1 veľký jogurt (20 Sk), tavený syr (5 kúskov, 15 Sk), 1 Rexo saláma (30 Sk)
4. dokopy je to 552 Sk, čiže 18,3 euro , no vajíčka, kosti a asi polovicu zeleniny máme zadara od babky, ale rátala som "drahší" mesiac. inak ešte doplnky ako ľanové semiačka, drvené oriešky, medík... ale to neviem odhadnúť a aj to ide na úkor iných potravín, celková suma týchto spomenutých základných vecí ma vychádza v skutočnosti na menej.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Lena » Pon 16.02.2009 20:53

Váha psa-kol kolem 40kg, spôsob stravovania, miešanie.
Ak mäso tak 750g na deň= 11,250kg asi za mesiac = ak je kilo asi za 28 (Bordy-hovädzie kocky bez chrupaviek) tak približne je to 315korún, ďalšie dni sú napr. vnútornosti- z akcií-jedna porcia vyjde tak na 30Sk čiže ak to má asi tri dni z meisaca tak je to 90Sk, ďalej granule happy dog-dávka 600g=asi 33Sk- čiže ak je to 12dní tak to vyjde na 396, plus nejaké mlsky , pochutiny, zelenina, vitamíny dokopy asi 150Sk čiže dokopy to je tak 951Sk....a teraz- môj otec na njeho NO keď ho kŕmi lacnými granulami kde 10kg vreco stojí tak 320sk tak na mesiac má dve vrecia čiže ho to vyjde tak na 640sk.....čiže ja radšej pridám tarovi 300sk a viem čo žerie...skôr by som povedala že otec ušetrí na tom že svojho psa berie ako odpadkový kôš a dáva doňho aj odpadky.....čiže myslím že predsa len je lepšie pouvažovať o tom čo pes žerie a možno pridať tých 300sk navyše ktoré podľa mňa už nezabijú človeka...samozrejme tieto výpočtu sú len všeobecné a s miernymi obmenami...
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Mackie » Pon 16.02.2009 22:09

30kg pes, 600-700g masa na den = max. 20kg mesacne
kuracie a morcacie suciastky, hovadzie a bravcove vnutornosti
cena 16-70sk/kilo, dve tretiny v spodnej cenovej hladine, priemer povedzme 30sk/kilo
20kg x 30sk = 600sk = 20 eciek
a to psa prekrmujem
ked ma menej masa alebo vnutornosti, dostane ryzu (20sk/kilo), zeleninu (vacsinou mrazak) - to je par korun, je to v ramci tych 600sk
keby cely mesiac tlacila kuracie trupy a z vnutornosti pecen, tak to vyjde na 400sk :no:
(az teraz som si uvedomila, ze moja denna mzda je vyssia ako tieto naklady :joint: )
edit: zabudla som.. vajcia, jogurty, olej, kokos co este (nie kokos orech, ale kokoscoestedavam) - mozno dalsia stovka?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Baarbora » Pon 16.02.2009 22:59

Jeden kus zvera, cca 32 kg, denna davka masa, pokial ciste, tak 400g, pokial s kostou tak cca plus-minus 600g.
Maso kupujem od Bordyho(vacsinou beriem hovadzie mlete, kura-akekolvek, v obchode morcacie, vnutronosti-srdce,pecen, obcas drzky, slezina, prilezitostne pluca, oblicky), posledny nakup prebehol zaciatkom roka, ked som zobrala 34kg masa za 30 juro. Pri spriemerovani mi to vychadza na cca 50 centov na den. Plus samozrejme zelenina-to je asi najdrahsia polozka, najma teraz v zime paradajky, paprika, salat.. korenova zelenina samozrejme vyjde najlacnejsie. Plus nejake to cca kilo obilnin na mesiac, co ale absolutne nemam tusenie kolko stoja. Ked si k tomu priratam este mliecne vyrobky(jogurt, tvaroh, cotagge..) tak za cca 5 euro( ratam uplne najhornejsiu hranicu) a dalsich 10-15 euro na kosti a vnutornosti( tiez orientacne, pretoze zalezi od toho, co momentalne krmim), ktore kupujem zvlast, tak som zhruba na sume cca 35-40 euro. Ako tak pozeram, moj peso sa stravuje najdrahsie :lol:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 17.02.2009 9:54

1. kolko kg vaziaceho psa mate
cca 40kg +- presne neviem
2. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
záleží od stavu chladničky. niekedy dostane 700g, niekedy 1kg. má aj hladovky. raz do týždňa.
3. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
hlavne bravčové hlavy, chvosty, kuracie krky, morčacie krky, trupy husacie alebo kuracie, z vnútorností obličky, orezky z "nášho" mäsa,... plus cestoviny ako príloha
4. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
raz za mesiac spravím nákup, za 10-12euro kúpim bravčové hlavy - fakt kvalita, véééľa svaloviny. k tomu tie ostatné časti. max.to vychádza 20euro ale to už je fakt maximum. je to menej. do toho som zarátala aj odmeny alebo "chuťovky" v akciách...
5. Vek psika
2 roky a 3mesiace :)
6. aktivita
samo o sebe veľmi aktívne plemeno, dlhé prechádzky 10km denne spravíme v pohodičke, ale skôr normálna záťaž. cez leto je to viac - bicykel a plávanie,...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Tobin » Uto 17.02.2009 14:41

Ono je zaujimave porovnanie vydavkov za granule a za surove. Uz som tu narazil na viac ludi, kt. maju obavy zo zvysenych nakladov po prechode na surove.
Tob ma 3 roky, 30 kg, stredna zataz a spotrebuje 15-17 kg masa (zaklad: Hov+brav srdce, jazyk, kuracie stvrte, k tomu ocasy/masove rebra, trupy, vnutornosti) a mesacne spolu so zeleninou a pridavkami ma stoji strava na den priblizne 1.10-1.30.
Granule (akoze "kvalitne", ale nie absolutna "spicka"): 1 kg 3 Eur. Moj 30-kilovy potreboval (denna davka) okolo 420 g. T.j., kilo vydrzi 2.5 dna, takze 1.20 na den. Vsetko je to zaokruhlene a priblizne.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod livia333 » Uto 17.02.2009 20:15

1. kolko kg vaziaceho psa mate
Vaha sa pohybuje vzdy okolo tych 6 kg. (niekomu by to mohlo pripadat vela, ale akonahle ma pod 6 kg, tak je vychrtla :lol: mam uz odskusane)
2. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
jej denna davka je zhruba tych 180g masa a zeleninu davam od oka...ale orientacne okolo 80g
3. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
kupujem
hovadzie: predne s kostou (cca. za 3,61-3,95 eur/kg), harfu (2,29eur/kg), mocing (6,58 eur/kg), krk (6,27eur/kg), slabina (4,81eur/kg), pecen (1,29eur/kg), ladviny (0,99 eur/kg), telacie rebierko (3,28eur/kg), telacie srdce (3,15eur/kg),
kuracie: chrbty(0,52eur/450g), pecen(1,55eur/500g), zaludky(2,49eur/kg), srdcia(2,49eur/kg), krky(1,39eur/kg)
bravcove paprce (0,76eur/kg)
Jahnacie: chrbat (8,26eur/kg - no toto bola draha kupa...), krk (4,50eur/kg),pluca (0,89eur/kg),
barani chrbat (3,95eur/kg)
Morcacie: srdcia (1,98eur/kg), stehno horne vykostene (3,95eur/kg)
Skusali sme aj ryby, ale tie jej nerezu, obilniny nedavam vobec
A okrem toho kupujem este bodliakovy/lanovy olej a dostava vzdy rano aj vecer lyzicku do stravy. Mliecne vyrobky nezaratavam...dostane sem-tam bio jogurt, 40% tvaroh a ovocie samozrejme, ale je to tazke odsledovat, lebo bezne to kupujem pre nas a ratam s tym, ze aj ona z toho dostane. :smile:
4. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
ja robievam vzdy vacsi nakup, ked zbadam, ze sa mi vyprazdnuje mrazak, mam napisane bezne vydavky, ale nemam to uplne odsledovane. Jedine, co by som mohla spravit, ze si zratam vsetky naklady a vypocitam priemer, ale to by som sem dala dodatocne..lebo teraz sa mi s tym hrat nechce :ach:
Skusim odsledovat dalsi mesiac a budem pisat vsetky polozky, potom to sem doplnim.
5. Vek psika
15 mesiacov
6. aktivita
velmi aktivny psik, aj preto mi to trvalo trosku dlhsie, kym som odhadla spravne jej dennu davku :piskot:
Ked jej davam rano a vecer jest, tak sa mi vzdy vidi, ze jej davam vela, ale ako som uviedla, ma vela pohybu a tak potrebuje viac. :no:

Tak dufam pigie, ze som ti pomohla :smile:
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Tobin » Štv 19.02.2009 11:31

Megi píše: zubný kameň otrasný, žalúdok háklivý na každú prehltnutú trávičku, čokoľvek čo zbodol na ulici išlo onedlho von, najhoršie je ale to, že zrejme permanentný nedostatok vitamínov Béčkovej rady spôsobil neurologické problémy. Aspoň všetky príznaky a prejavy tomu nasvedčujú.

Velmi vystizne.
No vela granulofanov tvrdi, ze "pes je v pohode", taketo priznaky pre nich nie su nasledky krmenia granulami. Asi pokial pes chodi a papa je "v pohode".... A v takejto "pohode" sa dozije aj 13-15 rokov....
Pigie, kolko vazi Hugo? 70 kg? Barfu mu staci 1.4 kg, t.j. kilo masa a kosti, 40 deka priloha a zelenina. Rataj teraz.
A BTW, hov. srdce (cista svalovina!) stoji 60.- kg, nie stovku. Aj kuracie kridla, kuracie stvrte 80.- - u Mirana na nam. Hraniciarov. 99.- za krky sa mi zda straaaasne vela, ak je to preto, ze morcacie - kuracie trupy a stvrte su rovnocennou nahradou.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Megi » Štv 19.02.2009 11:35

Offtopic: V našich pomerne drahých potravinách na sídlisku stoja kuracie chrbty, kde je kopa mäsa, 48,- Sk/kg, čo fakt nie je veľa ani keby mal denne dostať to 1 kg. :nwm:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod pigie » Štv 19.02.2009 11:40

Pigie, kolko vazi Hugo? 70 kg? Barfu mu staci 1.4 kg, t.j. kilo masa a kosti, 40 deka priloha a zelenina. Rataj teraz.
A BTW, hov. srdce (cista svalovina!) stoji 60.- kg, nie stovku. Aj kuracie kridla, kuracie stvrte 80.- - u Mirana na nam. Hraniciarov. 99.- za krky sa mi zda straaaasne vela, ak je to preto, ze morcacie - kuracie trupy a stvrte su rovnocennou nahradou.


Hugo ma 60kg. Barfu mu 1.4kg nestaci. Pes dostava denne 2-2.5kg Barfu (pri kile a pol sme mali doma psa, co neustale somroval a somroval a somroval), vahu ma po mesiaci stale tu istu (mozno o pol kila menej :heh: ) a este by isto rad nieco do seba stlacil a ja by som bola rada, keby pribral :no:
Ok, beriem kuracie stvrte 2kg - 160 korun (srdce 120Sk), bez zeleniny :) Ano, drzat psa stale na najlacnejsich produktoch (krky, kridla, hov. jazyk, hov. srdce), verim, ze by som sa dostala niekde maaaalo nad to, co za granule. Pod to, ale by som musela psa krmit rovnakym "odpadom" co ide do granul, nad to ma to proste vychadza o dost drahsie ako granule...

Pozor - nechcem a ani nebudem psovi davat obiloviny, ktore by ho pripadne mohli dosytit a znizit tak financie. Tak isto nebudem mat psa stale na tom istom dokola. Postrada mi to zmysel toho BARFu, to je ako krmit granulami :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod pigie » Štv 19.02.2009 12:07

Offtopic: Zle nie je nic - aj ich dostava, ale chcem psovi dat aj rybu, aj normalne maso napr. hovadzie s kostou, atd. Co je na tom zle? :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Tobin » Štv 19.02.2009 12:10

Pigie, lacne v tomto pripade nerovna sa nekvalitne, je to otazka dopytu. Ak by dopyt prevysoval ponuku, iste by bola aj cena vyssia. Srdce, jazyk - super kvalitna svalovina, takisto kur. stvrte. Ak ludia prestanu kupovat kare, abo bude vyzabijanych prilis vela prasiec, aj kare bude lacnejsie. Zakony trhu :smile:
Inac, sa divim, ze ten tvoj krasavec tolko papa a nepribera... Ked ma 60 kg, barfu by malo stacit 1.20 kg, no je velky, vela energie na pohyb (aj travenie je narocne na energiu), dobre, tak kilo a pol... A ja som tiez prestal davat prilohy (ryzu, cestoviny), nie preto, ze to do barfu nepatri (patri!, to vobec nie je zanedbatelna sucast barfu), ale preto, ze to nechce
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Ďalší

Späť na Surová strava