Hryzkanie alebo akoby ustipnutie prednymi zubami u psa

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Slawin » Uto 28.10.2008 14:20

stretli ste sa s tym ze pes okuskaval nohavice?ja neviem co to je za zvyk ale ked k nam pride jedna fenka tak vzdy zakotvi bud u otca alebo u mna ked mame pasikove teplaky a zacne okuskavat bud koleno alebo bok nohy a tak podobne..ale ona nekuse,ona akokeby si len sucha predne zuby :heh: preboha co to moze byt za zlozvyk? :nwm:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Hanka 1 » Uto 28.10.2008 19:55

Slawin píše:stretli ste sa s tym ze pes okuskaval nohavice?ja neviem co to je za zvyk ale ked k nam pride jedna fenka tak vzdy zakotvi bud u otca alebo u mna ked mame pasikove teplaky a zacne okuskavat bud koleno alebo bok nohy a tak podobne..ale ona nekuse,ona akokeby si len sucha predne zuby :heh: preboha co to moze byt za zlozvyk? :nwm:

Jestli ti správně rozumím, u nás se tomu říká "vykusování blešek" a je to jeden z největších projevů přízně, které můžeš od psa dostat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Obhrýzanie

Poslaťod Slawin » Uto 28.10.2008 21:58

Hanka 1 píše:
Slawin píše:stretli ste sa s tym ze pes okuskaval nohavice?ja neviem co to je za zvyk ale ked k nam pride jedna fenka tak vzdy zakotvi bud u otca alebo u mna ked mame pasikove teplaky a zacne okuskavat bud koleno alebo bok nohy a tak podobne..ale ona nekuse,ona akokeby si len sucha predne zuby :heh: preboha co to moze byt za zlozvyk? :nwm:

Jestli ti správně rozumím, u nás se tomu říká "vykusování blešek" a je to jeden z největších projevů přízně, které můžeš od psa dostat.


:oo: to vazne? iha..lebo u ostatnych psov som sa s tym vobec nestretla,len ona ked pride tak si ide ,,cistit zuby,, :heh: len neviem lebo som obcas videla ze to robila aj na takej svojej deke co u nas ma ked pride,alebo na mojich teplakoch ale boli polozene na postely :nwm:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 13.02.2009 15:16

co psisko mysli tym ze stale rad okusuje ruky a teda rad celkovo kuse, rad tak aj lenosi pri mne a aj vtedy hrizka a dakedy aj zaspi pri tom ze mi zuzle prst. tiez miluje lizanie, velmi rad nas vylizuje, vsetky pachy... priatel to neznasa, nedovoli mu ani tvar, to nie je dobre, lebo viem ze psy aj vlci si davaju najavo bliznkost

No, myslím, že si si sama celkom odpovedala. Typujem aj že je to pozostatok akéhosi "infantilného" chovania sa, keď si tak pes môže spontánne pripomínať kontakt s matkou a súrodencami. Ale možno už preháňam, neviem. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod Hanka 1 » Pia 13.02.2009 16:45

Moji pejskové mě okusují velice často, při hře na kousanou - nevím, jestli je to dobře, ale nechávám se lovit a porazit na zem a okousat, také nabízím psovi předloktí k zákusu, rádi se zakousnou - docela tvrdě, občas na modřiny. Většinou se pak zválíme navzájem po zemi, teď ve sněhu to vysloveně milují, za strašlivého vrčení a pazvuků. Skončí to olízáním a oklepáním. Pak mě ožižlávají při společném ležení, to mě buď vysloveně cucají ruce nebo vykusují blešky. Já se tvářím, že vykusuju taky a hladím je. To, co popisuješ, mi připadá jako projev lásky a důvěry a já bych se snažila si tyhle chvíle s pejskem užít co nejvíc a dát mu zpátky takový pocit náklonnosti, jaký on projevil mně.

Nedávno jsem měla diskusi s jedním velkým psem a ten mě docela dost kousl do ruky. U doktora jsem pochopitelně nebyla. Běloušek mi ruku ošetřoval při každé příležitosti. Minulý týden si rozřízl on pacičku o střep. Po zastavení krvácení a vyčištění rány jsem se tvářila, že já olizuju jeho pacičku. Určitě si většina z vás ukáže na hlavu, možná budete mít i pravdu...., ale kdybyste viděli, jak se uvolnil, jak se mu změnil výraz v očích, s jakou důvěrou mi packu nastavil.... a jak jsem měla já hlavu ohnutou k jeho pacce, on mě pak začal "vybírat blešky" ve vlasech. Celé ošetření, které by ho jinak asi bolelo a stresovalo, skončilo jako příjemné pomazlení. Možná jsem cvok, ale vyplatilo se nám to.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod ruutu » Pia 13.02.2009 21:29

Hanka 1 píše:Moji pejskové mě okusují velice často, při hře na kousanou - nevím, jestli je to dobře, ale nechávám se lovit a porazit na zem a okousat, také nabízím psovi předloktí k zákusu, rádi se zakousnou - docela tvrdě, občas na modřiny. Většinou se pak zválíme navzájem po zemi, teď ve sněhu to vysloveně milují, za strašlivého vrčení a pazvuků. Skončí to olízáním a oklepáním. Pak mě ožižlávají při společném ležení, to mě buď vysloveně cucají ruce nebo vykusují blešky. Já se tvářím, že vykusuju taky a hladím je. To, co popisuješ, mi připadá jako projev lásky a důvěry a já bych se snažila si tyhle chvíle s pejskem užít co nejvíc a dát mu zpátky takový pocit náklonnosti, jaký on projevil mně.

Nedávno jsem měla diskusi s jedním velkým psem a ten mě docela dost kousl do ruky. U doktora jsem pochopitelně nebyla. Běloušek mi ruku ošetřoval při každé příležitosti. Minulý týden si rozřízl on pacičku o střep. Po zastavení krvácení a vyčištění rány jsem se tvářila, že já olizuju jeho pacičku. Určitě si většina z vás ukáže na hlavu, možná budete mít i pravdu...., ale kdybyste viděli, jak se uvolnil, jak se mu změnil výraz v očích, s jakou důvěrou mi packu nastavil.... a jak jsem měla já hlavu ohnutou k jeho pacce, on mě pak začal "vybírat blešky" ve vlasech. Celé ošetření, které by ho jinak asi bolelo a stresovalo, skončilo jako příjemné pomazlení. Možná jsem cvok, ale vyplatilo se nám to.




jeeeeeeeeej hanka, veeeeeeelmi si ma potesila, aj teraz sme sa hrali s rutuskom a vrcal stekal behal po izbe a on tak dost kmase potom., som ho huckala dvoma plastovymi flasami a on ich chytal a kusal, a on to miluje,vrci, steka skace a priatel az dobehol ci nam nesibe...!! pes sa pohrajkal pobesnil a siel spinkat. velmi si ma potesila ze moj nahlad, hoci tu na fore mnohymi kritizovany, na mojho psa je spravny, lebo ja mu presne takto dovolujem veci, hrame sa, bijeme, aj som ho uz akoze kusla parkrat a tiez ma tak kuskal parkrat a som nevedela co tym mysli, a vidis, su to blesky akoze, mile, to ma nenapadlo. mne moja mama vzdy hovorila, ze som ako pes, uz odmalinka. ich mam tendenciu skor citit, vnimat empaticky.

hanka a ja mam s nim ale taky problem, ze moj havo je ako mi jeden aj cvicitel tuna na fore povedal, ze aj on mal psa vasniveho bitkara, tak to presne pomenoval, ked zbada samca suceho na boj a nezabranime mu v tom vcas, tak to chce okamzite vyuzit... preto mi nikam s nim nechodime, specialne ja, pretoze predo mnou sa akoby viac chce ukazat, inak co si myslis o tom, k zenam su nasi psi insi jemne ako k muzom, nasim partnerom, nemyslis? viac sa chce ukazat, viac si ma strazi, a tak.... no a preto aj ked zbada psa tak jemne viac ma tendenciu vyuzit situaciu na boj ako pri priatelovi... tak ako som dnes tu trosku si citala, tak ma napadla jedna myslienka, rutusko je totiz strasny pazravec, teda som ho ja rozmaznala, lebo sa snim delim dost o jedlo, tak ze ked ideme von a len ked nastane daka vaznejsia situacia a nie som si ista ze sa da privolat, ze ho najskor naucim, ze budem mat daku dobrotku pre neho na kt. ho privolam. ale nebudem to pouzivat standartne, ale specialne v tazkych okamihoch. istotne podla mna aspon min to pretne jeho ocny kontakt na psa prip., resp. zabrani mu ziskat tento kontakt a sustredi sa na ine a tym mam uz takmer vyhrate. lebo inak naozaj neviem, on ma totiz normal dobru privolavacku, ale ked zbada objekt, tak povacsine nechce prist uz. logicky. ale ked bude daky piskotik, ci syrik, co miluje.... hm

ale inak si ma velmi potesila, lebo mna tu uz brali okrem ineho za cloveka, kt. pripisuje svojmu psovi ludske vlastnosti. a ja sa skor stale snazim rozmyslat ako on asi rozmysla, reps. citi a vnima. :hi:
ruutu
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 586
Bydlisko: Petrzalka

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod Mackie » Pia 13.02.2009 23:13

Offtopic: Hanka velmi ma potesil tvoj prispevok, moja sice kuse len jemne, ale tiez sa v hrach nechavam porazit povalat a zjest a nevedela som, ci je to celkom ok
a to vzajomne vykusavanie blsiek z vlasov a podobne upokojovanie psa.. uz si nepripadam ako pako :ha:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod Hanka 1 » Sob 14.02.2009 7:25

Mackie, já si zase tak připadám, ale už jsem si na to zvykla. ....
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ako správne vyjadriť, čo pes nesmie

Poslaťod Cathie » Sob 14.02.2009 14:52

Offtopic: Som rada, ze nie som jedina, kto si obcas pripada ako cvok.. ale ked vidim, co to dokaze spravit s mojou a ze tomu rozumie, pokojne budem aj najvacsi cvok na svete.
A "bitky" su u nas tiez na dennom poriadku, aj ked to trdielko si vzdy lahne na bok a iba do mna zapara labkami a zubami, malokedy sa mi ju podari rozblaznit tak, ze po mne a okolo mna skace. Ale ked uz, vzdy ma to poriadne potesi, ze sa so mnou dokaze hrat rovnako ako so psami :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Hryzkanie alebo akoby ustipnutie prednymi zubami u psa

Poslaťod Cony » Sob 14.07.2012 12:43

Ahoj, obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, mozno ste to uz niekedy zazili, alebo s tym mate skusenosti. Mame od maja adoptovaneho psika, dvojrocny krizenec maltezak - westik, alebo nieco podobne. Je to neuveritelny dobrak, zlaty, vdacny psik, dobry aj k ostatnym psikom, doma neuveritelne pokojny, aj ked je na hodinu sam doma, nic nehryzie, nic nekazi, pekne caka pri vchodovych dverach, kym dojdem domov, ak si potrebujem odskocit do mesta.

Mam ale otazku ohladne hryzkania, najma pocas hry. Nejedna sa o tzv normalne uhryznutie celou papulou, teda klasicke hryznutie, ale najme ked sa hrame so psikom, ja alebo deti, ze pred nim bezime, tak sa pokusa vyskakovat a akoby ustipnut prednymi zubkami. Stipne len do koze, ale boli to. Dnes rano som isla so psom prebudit malu a on v tej velkej radosti ako ju oblizoval v posteli, zacal zase do nech stuchat a na ramene ju ustipol, akoby len stlacil kozu, ale dcerku to bolelo samozrejme. Je mi to luto, lebo neviem si k comu priradit toto spravanie.

Robi to aj vtedy ak je u nas na navsteve male dieta a ono pred nim uteka, tak to vyzera, akoby sa ho pokusil pes dobehnut, vyskocit a stipnut - este raz zdoraznujem, nehryzie celou papulou, len prvymi zubkami.
Minule u nas bolo male dieta s plienkou, tak to bol pes uplne poblazneny, a inak velmi pekne pocuva aj poslucha, ale ked ten maly pred nim behal, jednoducho na mna nepocuval, chcel mu tu plienku dat dolu - nie agresivne, len stale do neho stuchal, drgal a bezal za nim. Neviem ci mal maly plnu plienku alebo co citil, ale toto som u neho este nezazila, ze by ma napocuval. Je velmi poslusny a pokojny. Toto sa stalo len raz, len mi to bolo neprijemne. Mamicka maleho si nevsimla, co robi pes, ale ja som hned videla, ze nemozem ho nechat, lebo by mu gate aj s plienkami strhol, xixi.

Otazka je, co je to hryzkanie - stipnutie? Je to prejav hry, radosti, alebo coho? Pochybujem, ze agresivity, kedze to robi vzdy len pocas hry, alebo ked sa najviac tesi - napriklad, ked rano videl malu prebudzat sa. Tiez to niekedy na mna skusa, ked mu idem do kupelne vycistit misku a on uz bezi popri mne a stucha do mojej nohy, raz som citila, ze chcel stipnut, ale nepodarilo sa, lebo na FUJ hned prestane a uz to nerobi. Pomozte mi prosim, chcela by som ho odnaucit, aby ho to uz ani nenapadlo.
Samozrejme ked to vidim a poviem fuj, posluchne a prestane, no zatial to robi opakovane, nie vzdy, ale sem tam sa pozabudne, alebo co. :ua:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Hryzkanie alebo akoby ustipnutie prednymi zubami u psa

Poslaťod wer » Sob 14.07.2012 13:05

to je prejav naklonosti. psi nemaju ruky, maju len papulu, inak to nevedia.

a na toto treba vlastnu temu?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzkanie alebo akoby ustipnutie prednymi zubami u psa

Poslaťod Cony » Sob 14.07.2012 15:01

Prepac, som tu nova, ak je uz o tomto niekde pisane, prosim presmeruj ma tam, ja som nic o tomto nenasla zatial. Ale zasa k tomu, je to ale dost bolestivy prejav naklonnosti, hlavne ked ide o deti.

Inak neviem preco vadi, ze som zalozila novu temu? Nesmie sa to? :oo: Pre mna je toto nova informacia a o tomto som poznatky nemala, snazim sa dopatrat, a kedze som tu o tom nenasla pisane, tak som polozila otazku, snad o tom je forum?! :ach: :no:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Hryzkanie alebo akoby ustipnutie prednymi zubami u psa

Poslaťod irwin » Sob 14.07.2012 18:25

Toto štípanie robiil aj moj vyžlak... ale časom sam prestal... možno by bolo dobre obmedzit tie situacie kedy to robil :nwm: Irwin to robil tiež len vtedy ked bol rozkokošeny a z niečoho šťastný... tak vtedy ked nas oblizal tak rovno aj štipol :au: prve 2 mesiace som chodila s modrymi rukami (ako týrana ) :heh: tak ale prestali sme ho podporovať v tej radosti a snažiť ho skor ukludniť a prestal ...
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Hryzkanie alebo akoby ustipnutie prednymi zubami u psa

Poslaťod casira » Sob 14.07.2012 19:35

wer píše:to je prejav naklonosti. psi nemaju ruky, maju len papulu, inak to nevedia.

a na toto treba vlastnu temu?

Presne ako wer píše.Robili to aj moje akity,nie všetky,ani nie všetkým ludom. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Hryzkanie alebo akoby ustipnutie prednymi zubami u psa

Poslaťod Lea a Stew » Sob 14.07.2012 21:38

Moj Stewart to tiez robil, ked bol maly.
Teraz to robi len obcas ked sa blazni, tiez som mala modre ruky, ale snazila som sa obmedzit situacie ked to robil, vzdy sme sa hrali s hrackou a nie rukami, to je casta chyba.
Teraz mi kuse do ruk len pri agility, tiez sa to snazime odstanit, ale ide to velmi tazko.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik